Skocz do zawartości

podroz Miedzyzdroje ---> Hel


epsbeton

Rekomendowane odpowiedzi

 

Warszawa -->Płońsk, Sierpc, Rypin, Golub Dobrzyń,Wąbrzeźno, Chełmno, Tuchola, Chojnice, Człuchów, Rzeczenica, Biały Bór, Bobolice, Manowo, Koszalin, Kołobrzeg (480 km)
bądź
 
 

 

Witaj

Po tej trasie daj sobie z dzień odpoczynku, wypoczynku np w Kołobrzegu. Omiń Mielno - piszesz, że jedziesz z dziećmi, więc raczej na spokój nocny nie masz tam co liczyć, wrzaski, imprezki, do 3 rano impreza "w namiocie na plaży" a od 5 już wycieczki "rannych ptaszków". Polecam Kołobrzeg (kemping), a potem coś spokojniejszego, np Łazy, ew koniec Unieścia na nocleg..

Pozdrawiam

Paweł

Edytowane przez pabloo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoku,

 

Ogromne dzieki za informacje.

 

Za Twoja namowa bede w Helkampie na czwartek/piatek w przyszlym tygodniu.

 

Na Hel pozostawiam sobie dwa dni wedlug Twojej namowy :-)

 

Pozdrawiam

 

EPS

 

Nie ma problemu - Hel mam dobrze obtrzaskany - dla mnie półwysep to tylko Hel i to za Vipami - uwolnione sporo powojskowych obiektów - co potrzeba po prostu pytaj co wiem to chętnie podpowiem.

 

W Twoim przypadku jeśli będziesz wjeżdżał od Chłapowa do Władka to masz trochę lżej - ten kierunek jest zwykle mniej obciążony najbardziej to właśnie od wspomnianego Pucka - oczywiście nie traktuj moich rad jako pewnik - bywam raptem raz do roku.

 

Jeśli chodzi o kempingi/pola biwakowe  w Helu to masz 3 opcje:

1/ moja miejscówka  od lat  - niskiego standardu ale fajne pole na wjeździe przy stacji LPG - Wrota Helu - do portu ok 2km

2/ Helkamp - prawie że na samym cyplu - gęsto

3/ Nowo tworzony - http://forum.karawaning.pl/topic/13654-organizuję-niewielki-rodzinny-kemping-w-helu/?p=319941

 

Jeśli chodzi o atrakcje dla dzieciaków oprócz poniższych jeszcze latarnia i port ze stateczkami wycieczkowymi - niektóre ciekawe :

 

Trochę fotek tak na szybko - na zachętę - mam nadzieję że drogą się nie zniechęcisz - Hel jest super !!! - zrób plan B na dłuższy pobyt :-)

 

attachicon.gifdroga.jpg   - niestety taki tu klimat drogowy

 

attachicon.gifbat_lask.jpg - Bateria Laskowskiego pomiędzy plażą na cyplu a Helkampem

 

attachicon.giffokarium_01.jpg   attachicon.giffokarium_02.jpg

Fokarium - najlepiej w porze karmienia fok - http://www.fokarium.pl/

 

attachicon.gifmow_01.jpg   attachicon.gifmow_02.jpg

attachicon.gifmow_03.jpg   attachicon.gifmow_kolejka.jpg

Muzeum Obrony Wybrzeża - http://www.helmuzeum.pl/ (ekspozycja, podstawa działa największego w Europie kal. skromniutki 406mm, bardzo ciekawa i ładna ekspozycja,  również ekspozycja na żywo, możliwość postrzelania z broni pneumat. i kolejka wąskotorowa)

 

attachicon.gifwrota_01.JPG   attachicon.gifwrota_02.jpg  a to moja miejscówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel,

 

Zaplanowalem podroz zgodnie z Twoja sugestia, omijam Mielno.

 

Odpoczynki - noclegi planuje w Ustroniu, Darlowku, Lebie i Helu.

 

Dziekuje za cenne uwagi.

 

Pozdrawiam

 

EPS

 

Witaj

Po tej trasie daj sobie z dzień odpoczynku, wypoczynku np w Kołobrzegu. Omiń Mielno - piszesz, że jedziesz z dziećmi, więc raczej na spokój nocny nie masz tam co liczyć, wrzaski, imprezki, do 3 rano impreza "w namiocie na plaży" a od 5 już wycieczki "rannych ptaszków". Polecam Kołobrzeg (kemping), a potem coś spokojniejszego, np Łazy, ew koniec Unieścia na nocleg..

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam



Dorzucę swoje 3 grosze. Twój pierwotny plan robiłem w wakacje 2010, tyle że nie kamperem a 16 letnim poldkiem z 32 letnią przyczepką na haku ;)

Założenie było takie: odpoczynek(!) i zaznajomienie się z karawaningiem (pierwszy dłuższy wypad z własną przyczepą). W ciągu 3 tygodni zjechaliśmy z moją dziewczyną prawie całe Wybrzeże (W-wa - Międzyzdroje - Władysławowo - W-wa) trasa: http://goo.gl/maps/wkzR7

Jechaliśmy przez Solec Kujawski (park dinozaurów - jak jedziesz z małymi dziećmi - będzie to atrakcja -

http://www.juraparksolec.pl/ - max 2-3h łażenia), potem do Międzyzdrojów i tak co 2-3 dni zmiana miejscówki. Uważam, że jest to najlepszy czas bo jeszcze nie zacznie Ci się nudzić miejsce, przez taki okres wszystkiego nie odkryjesz/zwiedzisz/zobaczysz, dłużej można siedzieć jak się lubi smażyć na plaży lub miejscówka jest wyjątkowo urokliwa ;).

Wiem, że zmodyfikowałeś plan swojej wycieczki (i uważam, że słusznie - za mało czasu) ale opiszę po krótce gdzie staliśmy i co było warte/nie warte..

Międzyzdroje - trochę przereklamowane, czułem się jak na jednym z warszawskich osiedli, z kempingami słabo, staliśmy na jednym w centrum (pierwszy od wjazdu, inna rzecz, że innych z prawdziwego zdarzenia nie znaleźliśmy w Międzyzdrojach). Plaża relatywnie wąska, jest molo. Warto zabrać rowery - jest gdzie pojeździć. Obowiązkowo porównać łapki z tymi odciśniętymi w Alei Gwiazd przy bulwarze przy linii morza. Z Międzyzdrojów zrobiliśmy wypad samochodem do Świnoujścia - koszmar z dojazdem/wydostaniem się z "wyspy" (promy). Poza tym miasto jak miasto, drugi raz chyba specjalnie wracał nie będę szkoda tracić czas w zatorze. Z Międzyzdrojów daliśmy dyla do Rewala, po drodze oglądnąwszy jezioro turkusowe (bezpośrednie sąsiedztwo z Międzyzdrojami).

W Rewalu zupełnie przjemnie, mniej ludzi, plaża szersza, piaszczysta. Spacerki do Trzęsacza (imponujące "molo/taras widokowy"), plus na lody do Niechorza (świetne lody opodal Latarni). Warto przejechać się kolejką wąskotorową relacji Trzęsacz - Pogorzelica (w weekendy ciągnie parowóz, w bieżącym tygodniu elektrowóz). Z Rewala do Kołobrzegu, tam w zasadzie jedyne pole kempingowe w mieście na którym stoją wszyscy, we wschodniej części miasta za torami (blisko do piekarni przy Chodkiewicza :P) niestety drożyzna, ale standard bdb (rmf-fm w toaletach gra 24h). Kołobrzeg to miasto więc korki, duuuużo ludzi ale i też jest co robić jak pogoda niedopisuje i przykładowo cały czas leje. Część zachodnia typowo pod turystów (pokoje, szeroka plaża) część wschodnia - miejska z blokami. Ważne - by pokonać miasto na piechotkę trzeba pościęcić trochę czasu - szczególnie z małymi dziećmi będzie to wyzwaniem. Warto będąc we wschodniej części miasta (przy okazji pisiadając rowery) wybrać się na wycieczkę wzdłuż brzegu drogą dla rowerów w okolice lotniska Bagicz - całkiem przyjemna jazda plus fajne widoki. W Grzybowie dobra ryba (ale za diabła nie mogę sobie przypomnieć nazwy knajpy :/).
Z Kołobrzegu następny pit-stop w Darłówku (przejazdem, docelowo biwak w Ustce). Warto przejść się głównym deptakiem, rozsuwany most na kanałkiem + głowa żółwia z centrum dowodzenia. No i chyba tyle ;).
Ustka - z polami też było słabo, ceny kempingów średnie, cieżko nam był znaleźć coś sensownego blisko morza, dopiero głębiej nam się udało. Miasto - więc analogicznie jak w Kołobrzegu, ze względu na znajomych z Ustki czas spędzony miło, gdyby nie oni to chyba szybciej byśmy się zwinęli. Z Ustki do Władysławowa, no i niestety tutaj masakra, byliśmy sąsiadami (jeszcze wtedy działającego) Pomarańczowego pola (chyba w tej chwili nie istnieje, przejęte przez właściciela działki) - czyli na Lazurowym. Ciasnota, głośno, dużo ludzi, ceny wysokie jak za standard.
Jako, że oboje w częściej byliśmy na wschodnim wybrzeżu mniej postojów a więcej czasu na zachodnim które bardziej przypadło mi do gustu. Z Władka jeszcze standardowo na Hel do fokarium, po drodze Jastarnia/Jurata + ryba w smażalni przed Juratą/Jastarnią bliżej Władysławowa (zaraz tuż tuż przy zatoce, przy drodze, u Szymona czy Dawida - nie pamiętam dokładnie, smacznie i nie drogo).

No i na tym koniec, opaleniu, zadowoleni wróciliśmy do domu po 20 dniach "wycieczki" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Za Twoja namowa bede w Helkampie na czwartek/piatek w przyszlym tygodniu. ... Na Hel pozostawiam sobie dwa dni wedlug Twojej namowy :-)

Mało, mało :-)

No to szerokiej wąskiej drogi na Helu - zerknij tam w parku naprzeciw PoloMarketu  na inwestycję kol. Helskiewakacje

a wracając za torami stań na moment 

tak jak ten maluszek post-2203-0-41886000-1370625711_thumb.jpg i kuknij czy mojej miejscówki nie zaorali :-)

 

Bawcie się dobrze, jedźcie  i wracajcie szczęśliwie i bezpiecznie - a po powrocie czekamy na relację z wyprawy :-).

 

PS.

Masz małe dzieciaki jakbyście łazili po lasach w Helu - uważaj na takie niespodzianki sporo tam jest tego, nie wszystkie jeszcze piach zasypał.

post-2203-0-38906400-1370626447_thumb.jpg  post-2203-0-37163900-1370626487_thumb.jpg

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, Jimo, Smoku, reszto :)

 

opisuję jak przebiega nasza podróż.

 

Kamper to mega wolność.(poniżej wyniknie dlaczego mam taką opinię)

Wystartowałem w piątek 7 czerwca i podjechałem na działkę pod Wyszków aby się przygotować do drogi od soboty 8 czerwca.

W sobotę wystartowałem z myślą - Kołobrzeg--> Ustronie Morskie.

 

Wyjechałem na S8 w stronę Białegostoku i KOREK.

 

Ciężarówka + samochód osobowym = wypadek i mega KOREK.

Wpadam na pomysł aby pojechać na Mazury :)

 

Jedziemy pod Mikołajki - Jezioro Tałty - kamping KamA :) polecam - rezydują z nami sami Niemcy

 

Rankiem zbierało się na burzę w Tałtach więc decyzja - wyjeżdzamy dalej ale już bez planów na Kołobrzeg a na Hel :) - mieliśmy zatrzymać się w Elblągu.

 

Jakoś dzieci dobrze znosiły podróż, więc decyzja zapada - jedziemy prosto na Hel i jesteśmy do dziś na Helkampie - głównie rezydują z nami Niemcy i Francuzi - garstka Polaków :)

 

Pogoda przepiękna

 

Zdjęcia z podróży wrzucę jak wrócę do Warszawy

 

Jutro wracamy do W-wy ale plan zjechania do samej Warszawy mamy na sobotę,

 

Na 100 % będziemy mieli po drodze postój - chcę tą drogę zrobić na spokojnie na 2 razy - nie chcę się spieszyć, chcę odpocząć.

 

Dzięki Wam zrezygnowałem z karkołomnej jazdy po wybrzeżu w 1 tydzień. Mieliście rację - zamęczył był swoją rodzinę i siebie

 

Genialnie odpoczywam

 

W sierpniu kolejny eskapada kamperem ale na południe Polski mam plan się wybrać.

 

Pozdrawiam

 

EPS

 

PS. Smoku podczas wyjazdu z Helu zerknę na tego Twojego "złoma" ;)

Mało, mało :-)

No to szerokiej wąskiej drogi na Helu - zerknij tam w parku naprzeciw PoloMarketu  na inwestycję kol. Helskiewakacje

a wracając za torami stań na moment 

tak jak ten maluszek attachicon.gifkamperek.jpg i kuknij czy mojej miejscówki nie zaorali :-)

 

Bawcie się dobrze, jedźcie  i wracajcie szczęśliwie i bezpiecznie - a po powrocie czekamy na relację z wyprawy :-).

 

PS.

Masz małe dzieciaki jakbyście łazili po lasach w Helu - uważaj na takie niespodzianki sporo tam jest tego, nie wszystkie jeszcze piach zasypał.

attachicon.giftranszeje-1.jpg  attachicon.giftranszeje-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

wróciłem a poniżej :) obiecana krótka relacja
 
Po pierwsze korek, który spowodował nagłą zmianę naszych planów :)

 

post-14246-0-46546500-1371402016_thumb.jpg

 

Po zmianie planów - Tałta w całej okazałości

 

post-14246-0-55039300-1371402129_thumb.jpg

 

Zachód słońca na kampingu KamaA

post-14246-0-14322700-1371402195_thumb.jpg

 

A dalej był Hel i Helkamp - nasz "złom" 1-szy po lewej  :)

 

post-14246-0-46223100-1371402310_thumb.jpg

 

 

Jeszcze nie pomalowane - zardzewiałe  :) - kolejnego dnia było już pomalowane na kolor szary ;), ale zdjęcia już nie zrobiłem ;)

 

post-14246-0-74400200-1371402343_thumb.jpg

 

Fokarium na Hel-u trochę z innej strony ;)

 

post-14246-0-10255100-1371402401_thumb.jpg

 

Fryderyk Chopin w porcie na Hel-u

 

post-14246-0-87934400-1371402457_thumb.jpg

 

To tak po krótce zgodnie z obietnicą troszkę zdjęć z wyprawy.

 

Oczywiście odwiedziliśmy sporo ciekawych miejsc - długo byłoby pisać ;)

 

Łącznie zrobiłem 1970 km po Polsce w 8 dni - oczywiście głównie w długich trasach

 

Warto było :) Pogoda była przepiękna - prawie nie padało (tylko po trasie z Mazur nad morze - na szczęście jechaliśmy wtedy ;) )

 

Kolejna taka dłuższa wycieczka pewnie w połowie sierpnia - tym razem południe Polski :) - jeśli ktoś jest chętny - zapraszam

 

Przed sierpniem, o ile czas i praca pozwolą, planuję kamperem krótkie trasy piątek, sobota, niedziela, poniedziałek (co 2gi bądź 3 weekend maksymalnie w promieniu 200 km od Warszawy np. Góry Świętokrzyskie) :)

 

Jeszcze raz wszystkim dziękuję za mnóstwo rad, dzięki którym wypoczęty wróciłem do domu.

 

A jutro proza życia i powrót do pracy ;)

 

Pozdrawiam

 

EPS

 

 

E tam złom to mniejsza - na drugą stronę ulicy - czy Wrota Helu nie zlikwidowane :-)



Haaa - teraz już wiem gdzie to zdjęcie poniżej robiłeś - przed wjazdem do Muzeum Obrony Wybrzeża ;)

 

 

 

attachicon.gifdroga.jpg   - niestety taki tu klimat drogowy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haaa - teraz już wiem gdzie to zdjęcie poniżej robiłeś - przed wjazdem do Muzeum Obrony Wybrzeża ;)attachicon.gifdroga.jpg   - niestety taki tu klimat drogowy

 

Ano, a dokładniej to wyszliśmy z wieży kierowania ogniem - naprzeciw MOW - wieża to też MOW tyle że po drugiej stronie drogi - pewnie też byliście.

post-2203-0-85919200-1372024724_thumb.jpg  post-2203-0-07039100-1372024728_thumb.jpg

 

Widoczek z wieży aż się nie chce wierzyć że to nadmorski teren - las, las, las :-)

post-2203-0-28479200-1372024726_thumb.jpg

 

 

Kolejna taka dłuższa wycieczka pewnie w połowie sierpnia - tym razem południe Polski :) - jeśli ktoś jest chętny - zapraszam

Ja tutejszy :-)  ale daj znać, włóczę się też po bliskiej okolicy, jest sporo fajnych miejsc,  jak z grubsza traskę sprecyzujesz to może Ci jakąś fajną miejscówkę podrzucę - może gdzieś po drodze :piwo:   :-)

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

No Panie - fotka zachodzącego słońca przepiękna - pozwoliłem sobie ją ukraść  :] . Super, że wypoczęliście z rodzinką - to najważniejsze w kamperowaniu. Owszem, można bić rekordy ale po co? Zresztą karawaning na tym polega - mamy swój domek ze sobą i możliwość zmiany planów w minutę  :] . Pozdrawiam serdecznie

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.