Skocz do zawartości

Qek Junior - Rozalie


kit

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 192
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dobrze kojarzysz :ok: 

 

trudno wyjaśnić skąd taki obrót sytuacji :bzik:  wiele czynników na to wpłyneło i można by pół nocy wymieniać ale nie będe ludzisków zanudzał ;)  może będzie kiedyś okazja przy :piwko:  to chętnie opowiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna fajna ... taka pocieszna :ok:

 

Dziś po dwóch dniach walk uruchomiłem hamulec ręczny :jump: wcześniej rączka ani drgnęła a teraz lekko pracuje i co najważniejsze hamulce trzymają że budki przepchnąć nie idzie :]

post-1137-0-06894200-1370978398_thumb.jpg

post-1137-0-64078100-1370978728_thumb.jpg

 

Niestety z najazdem nie będzie tak łatwo i niewiem czy wogóle się kiedykolwiek podda :niewiem:  o ile hydraulika wygląda dobrze, pompa rurki i węże suche, układ szczelny i poziom płynu ok to najazd jest zardzewiały :oslabiony:

 

Przy okazji że budka wisiała w powietrzu zrobiłem przegląd podwozia które zachowało się w bardzo przyzwoitym stanie, no może poza częścią obniżonej podłogi przy drzwiach ale to drobnostka Rzuciłem też okiem na łożyska, bębny, sprężyny amorki itd Ogólnie wszystko ok :ok: zimą tylko zrobie porządna konserwacje ;)

 

Dziś Nasz Qak dostał nowe oponki  :D  a przy okazji że kół nie było i dojście było świetne to założyłem chlapacze ...

post-1137-0-72421200-1370978924_thumb.jpg

 

a na koniec powiesiłem makarony B)

post-1137-0-44986500-1370979111_thumb.jpg

 

PS. aha wywalewiłem też ta dołożona lampe przecwimgielną, teraz z zewnątrz jest wszystko oryginalne :skromny:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak trójkąty założyłem bo są obowiązkowe i w oryginale były :]  ubolewam nad tymi obrysówkami z przodu (za spostrzegawczość :brawo:) i jeśli sie tylko pojawi opcja to znikną ;)  nawet ich w lusterkach nie widze :D ... w sumie to ledwo ta budke dostrzegam za holownikiem :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno te półki i podwójny izolowany dach to była jakaś opcja wypuszczana przez zakłady Schmiedefeld  :niewiem:  Gdzieś znajomy z niemiec na ichniejszych stronach takie info znalazł  ale czy to coś prawdziwego czy co, to zweryfikuje bo na koniec czerwca jade tam na troche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś będe wiedział o tych półkach to dam znać ;)  ale ciesze sie że są bo zawsze to wiecej schowków no i dach izolują :rolleyes:  mam tylko zamiar dorobić im drzwiczki :hmm:

 

35 to już sporo :brawo: a ponoć w historii nasi zachodni sąsiedzi w ramach jakiś wymian czy zapłat przesłali do PL 300szt prosto z fabryki To były jakoś lata 70-80 Głównie wtedy trafiły na Śląsk a potem to już sie rozeszły po kraju :) ale to też informacje z poczty pantoflowej wiec czy w to wierzyć :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam rocznik 78 i znam tylko jedna starsza. wiekszosc jest mlodsza.

 

zamkniecie zrob tak jak te z przodu, przesuwane deseczki.

 

a na mechanizm podnoszenia daszka, na to pokretło pierwsze od wejscia załóż sobie gumową osłone (np. taka jak na hak holowniczy) :)) szkoda głowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na mechanizm podnoszenia daszka, na to pokretło pierwsze od wejscia załóż sobie gumową osłone (np. taka jak na hak holowniczy) :)) szkoda głowy :)

 

:hehe:  dobre :brawo:  dzięki, nie wpadł bym na to :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.