Skocz do zawartości

Knaus Mustang.


b.b tulipan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Trafia  mi się okazja lecz nie wiem jak to pogodzić?

W Dortmundzie [ Niemcy]  stoi sobie od czterech lat nie jeżdżąca przyczepa Knaus Mustang z całkowitym wyposażeniem i plus coś tam jeszcze.Na chwilę obecną nie wiem nic poza jej nazwą i że jest to przyczepa duża 5 osobowa. Kiedyś ciągana była za Oplem kadetem. Knaus stoi nad jeziorem, ma ponoć brif i jakieś dokumenty.

Wszystkiego + zdjęcia dowiem się w niedzielę [26.05]

Na dzisiaj zastanawiam się jak to ściągnąć do domu.Mam VW T4 do tego kat B  -  DMC to 2510kg.

Odległość między miastami to + - 800km.

Co musiał bym mieć od gostka aby ją przewieść tyle km. i przez obcy kraj?

Na internecie znalazłem iż taki Mustang ma 900kg. wagi własnej a DMC to 1200kg.dł. to ok. 6,50m

 

Jako że dużo się wyjaśni w niedługim czasie to już na chwilę obecną chcę wiedzieć za co powinienem się zabrać?

Cena jest niska /cena podróży.

Jeśli wiecie o co mi chodzi to proszę o podpowiedź. :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMC holownika 2510, DMC przyczepy 1200 Z tego wynika DMC zestawu 3710 - B+E Cię nie minie. Do tego Viatoll obowiązkowo. Ale najważniejszy jest stan przyczepy. To, że stała nieużywana, to sugeruje, że może nie jechać zbyt sprawnie. Zawieszenie prawdopodobnie będzie w stanie opłakanym, ale warto by było zweryfikować. Co do dokumentacji - to przede wszystkim przyczepka nie może być wyrejestrowana, z tego co wiem. Kupować tylko zarejestrowaną. Jeszcze za chwilę pewnie pojawią się koledzy z doświadczeniem, jaki komplet dokumentów powinien być, ale na forum też znajdziesz tą informację. Jeśli by się okazało, że budka jest warta podróży i zakupu, to na zaciągnięcie jej do kraju zapewne znajdziesz pomocnika na forum (kilku kolegów z B+E tu jest), ale musisz liczyć się  koniecznością wykupu Viatoll i zrobieniem B=E dla siebie na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadałem takową cepkę 8 lat.Zjezdziłem z nią PL,.na tamte lata była :ok: .

Duza wygodna,moja nie miała w łazience kibelka, więc dokupiłem.

i miała podwujne koła[ blizniaki] jedyna taka.

Rocznik 1988.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalc3

Witam. Dzięki za info. już cośkolwiek wiem.

Zmieniał uprawnień nie będę. Przyczepę albo sprzedam i kupię mniejszą albo wykorzystam sprzęt i wyposażenie. Gostek chce oddać bo nie ma już samochodu i jest niepełnosprawny.Męczą mnie tylko koszty przywozu do kraju. Będę próbował znaleźć autolawetę, odpadły by chyba koszty ubezpieczenia i przeglądu na drogę.

Poczekamy, pożyjemy, zobaczymy co z tego będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boguś tak jak już wyżej jest napisane, przy takim zestawie to B+E i Viatol :oslabiony:  Miałem taki zestaw V-ka DMC 2800 i Knaus DMC 1200kg na wyjazd zestaw realnej masy miałem coś ok 3200-3500kg i pochłaniało to od 12 do 15L ON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej pomyśleć o innym aucie ,popytaj wśród znajomych :) może ktoś ma mniejsze auto które mieści się z dmc przyczepy i nie przekracza 3,5 T ?

 

 

pozdrawiam 

Ta możliwość też jest brana pod uwagę. Syn ma VW Passata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.