Skocz do zawartości

Mocowanie butli gazowych - hobby


Kamil_K

Rekomendowane odpowiedzi

To w takim razie, ja zrobię następująco: przy najbliższej okazji, wezmę pożyczkę i kupię dwa takie poziome uchwyty.

Będę miał i tak, i tak, a co ... :yay:



Kriss , z czego te kołderki ? co jest po wewnętrznej stronie?

 

To jest coś takiego, jak pianka dla płetwonurka lub coś podobnego, może neopren  :hmm:  (kolor czarny od wewnątrz), ale zewnętrzna warstwa, to jakby folia aluminiowa, powleczona warstewką cienkiego i elastycznego tworzywa. Grubość całości ok. 12 - 15 mm.

Całość po owinięciu butli jest mocowana elastyczną opaską.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno kojarzycie mocowanie na obejmę kotwioną do tylnej ściany bakisty i choć dźwignia w takim rozwiązaniu jest o wiele mniejsza niż  przy tych szelkach bo obejma opasa butle w 1/4 wysokości od dołu , a mimo to spotkałem owe obejmy wyrwane ze ściany.

 

i pewnie że się wyrwie, bo do czego to ma być zamocowane ? do 2cm listewki i kawałka blachy alu ?

zawsze można po AU :D

gas-bottle.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

mam pytanie, czy butla z odkreconym gazem i wlączona lodówka można tak jechać ? czy włącza się lodówke i gaz dopiero po dotarciu do celu ?

 

Witam !

Używaj forumowej wyszukiwarki  :ok:  , wiele razy było na te tematy pisane.

 

Np.  tu  tu

 

Warto przeczytać cały temat.

 

 

na ile wystarcza duza butla gazu ? +-

 

:hmm:

Duża butla, to ok. 11 kg. gazu. Wszystko zależy od tego, jakich urządzeń będziesz używał (ogrzewanie, kuchenka, lodówka, bojler, grill itd.) oraz przez jaką ilość czasu będą pracowały. Każde z tych urządzeń posiada na swojej tabliczce znamionowej podany pobór gazu, ciśnienie pracy i moc.

Przykład:

Można przyjąć, że typowa lodówka z palnikiem gazowym o mocy od ok. 100 - 230 W, pobiera ok. 0,27 kg. gazu na dobę.

Sama lodówka na 11 kilogramowej butli, powinna pracować ok. miesiąca (ok. 40 dni w sprzyjających warunkach).

Z kolei typowy piec z pojedynczym płaszczem (np. Truma 3002) może już zużyć ok. 0,72 do 6,72 kg. gazu na dobę.

Jak widać, w skrajnych warunkach, przy ogrzewaniu na max i pracy non stop, jedna taka butla może nie wystarczyć nawet na dwa dni.

 

:banan:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer 2 dni grzania na maksa to trochę przesada, myślę że bardzo duża.

 

Butla 11kg mieści ponad 25 litrów gazu.Mnie 11kg butla wystarczyła do ; -dwóch dni grzania w lutym oraz dogrzewania przyczepy wielokrotnie po kilka godzin wiosną i jesienią (CARVER  1800 ) , -kilku godzin pracy lodówki na gazie oraz przygotowywania posiłków na kuchni gazowej dla dwóch osób przez około 7 tygodni.

Dodam, że zawsze przyczepa jest podłączona do prądu i gotowanie wody odbywa się w czajniku elektrycznym oraz używamy grilla elektrycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer 2 dni grzania na maksa to trochę przesada, myślę że bardzo duża.

 

Myślę Lucek, że w tym, co napisałem nie ma nawet cienia przesady, powiem więcej: grzanie z mocą maksymalną przez całą dobę, pożre tyle gazu, że "pełna po brzegi" 11 kilogramowa butla wystarczy na trochę więcej, niż 1,5 doby (dokładnie 39 godzin).

Zauważ, że pisałem o skrajnych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale teraz jak jest ciepło to raczej ogrzewanie nie będzie chodziło. Lodówka i gazówka przy normalnym biwakowaniu 2 tyg wytrzyma butla 11kg ?

 

 Napisałem wcześniej, że sama lodówka popracuje ok. 40 dni, więc możesz się zorientować w ilości zużywanego gazu.

Sama lodówka przez dwa tygodnie zużyje ok. 4 do 4,5 kg. gazu. Na gotowanie zostaje Ci ok. 6,5 kg.

Według mnie, gazu powinno spokojnie wystarczyć, ale to zależy, jak mocno będziecie korzystać z kuchenki  :hmm:

 

Wracając jeszcze do ogrzewania.

Oczywiste jest, że gdy ustawimy regulator pieca S3002 w poz. 1 i będzie tak pracował cały czas, to 11 kg. gazu zapewni mu pracę przez ok. 2 tygodnie :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że teraz dobrze widać, jakie może być maksymalne zużycie gazu w ciągu doby przez piec, o którym wcześniej pisałem:

 

post-8228-0-05490200-1372641966_thumb.jpg

 

24 godz, x 0,280 kg. = 6,72 kg. gazu
Przy ilości 11 kg. w butli i max zużyciu, nie wystarczy nawet na dwa pełne dni.
To oczywiście skrajne warunki, które w praktyce zdarzają się niezmiernie rzadko, ale jednak.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dokładnie mam takie same jak Krzysiek i jest :ok: , butla oczywiście bez kołnierza.

Coś takiego tylko podstawę mam inną.

Tom jak wygląda Twoja butla bez kołnierza?? To jest 11kg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.