Skocz do zawartości

Czy to ma sens?


KasiaN

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sporo forumowiczów ma właśnie lusterka Excellent View i prawdę mówiąc, nie słyszałem, żeby ktoś był niezadowolony. Tom sprawdzałeś czy Ci drgały lusterka dodatkowe czy może te oryginalne i się przenosiło na dodatkowe?

Kasiu jeżeli nie widzisz przyczepy to część winy leży rzeczywiście po stronie lusterek. Myślę, że zakup Excellent View będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem i pozwoli ci się przyzwyczaić do jazdy z teraźniejszą przyczepą, a na pewno poprawi widok do tyłu czyli bezpieczeństwo.

 

Te linkowane z obracanym lustrem to raczej będą drgały, ale na pewno są zbyt blisko oryginalnych lusterek, a po przekręceniu w pozycję poziomą lustro wypukłe będzie fałszować obraz.

 

Lusterka te w samochodzie nie drgały w ogóle, ale tak jak pisałem w Discovery do normalnej jazdy na wprost nie były mi potrzebne bo to auto było szerokie ale przy manewrowaniu jak najbardziej były potrzebne. W tych które mam to drganie mi przeszkadzało jak miałem Mondeo i słaby kont widzenia,  BMW jeszcze budki nie holowałem, być może to zależy od auta a więc powstrzymam się z zakupem nowych ale jeżeli będzie dalej problem z drganiem a co najważniejsze ze słabą widocznością to zmienię na inne. Dodatkowo będę montował kamerę cofania być może wtedy lusterka taki jakie mam wystarczą bo kamera zastąpi widok zza przyczepy :hmm:

 

TOM3563 ja używam takich lusterek w osobówce. Widoczność w nich jest dobra tylko jest mały kłopot z ich ustawieniem, szczególnie prawego bo auto mam szerokie i muszę kombinować przy ich ustawianiu.

Zapewniają duży kąt widzenia ,przy dobrym ich ustawieniu. One nie są takie duże,ja je ustawiam poziomo i wtedy widzę nawet koniec budki i co jedzie za nią w tym mniejszym lusterku sferycznym.

O właśnie to małe lusterko na pewno poprawia kont widzenia, tak więc uważam że te właśnie lusterka będą dobre :yes:

Kasia jeżeli masz taką możliwość to kup lusterka gdzieś gdzie będziesz mogła je najpierw założyć do auta i wypróbować, aby oszczędzić

sobie nerwów jeżeli te zakupione na Alledrogo nie będą Ci odpowiadały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi. Poczekam jeszcze do targów i spróbuję się zorietnować w sprawie lusterek i może movera (tylko tutaj rozrzut cenowy jest spowy od 3500 do 6000, dlatego na spokojnie poczytam, popytam).

A jeszcze jedno pytanie (jeśli można) - do movera muszę dodatkowo dokupić akumulator? Gdzie się go montuje?

TOM3653 mam wrażenie, że mieszkam w takiej dziurze (ok.Bydgoszczy), że tutaj to niedługo będą ptaki zawracały i omijały nas szerokim łukiem. W Bydgoszczy nie kupisz nic do przyczepy (no chyba, że się mylę i ktoś z forumowiczów mnie oświeci).

Miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi. Poczekam jeszcze do targów i spróbuję się zorietnować w sprawie lusterek i może movera (tylko tutaj rozrzut cenowy jest spowy od 3500 do 6000, dlatego na spokojnie poczytam, popytam).

A jeszcze jedno pytanie (jeśli można) - do movera muszę dodatkowo dokupić akumulator? Gdzie się go montuje?

TOM3653 mam wrażenie, że mieszkam w takiej dziurze (ok.Bydgoszczy), że tutaj to niedługo będą ptaki zawracały i omijały nas szerokim łukiem. W Bydgoszczy nie kupisz nic do przyczepy (no chyba, że się mylę i ktoś z forumowiczów mnie oświeci).

Miłego dnia

Przyjedź na jakiś  zlot to przymierzasz lusterek ile będziesz chciała  :thank: 

 

@TOM3653

 

Na terenie D, A i SLO kupisz Spiegel HANDY MIRROR Dual < zerknij

Pozdrawiam,

Fajne te lusterka takie bardziej ładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOM3653 dziękuję za zaproszenie, czaję się na XIII zlot, ale po pierwsze miejsca się zaraz wyczerpią, a ja jeszcze nie wiem, jak będzie z praca. :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przyjedź na jakiś  zlot to przymierzasz lusterek ile będziesz chciała  :thank:

Fajne te lusterka takie bardziej ładne.

@TOM3653 napisał: Fajne te lusterka takie bardziej ładne. >  więcej ...

Pozdrawiam,

PS

Będziemy w tym rejonie na przełomie kwietnia/maja = Majówka 2013r,

chcemy wreszcie zaliczyć >  Romantische Straße

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te lusterka które Koledzy proponujecie mają dokładie tą sama wadę co lusterka już posiadane przez Kasię: mocowanie na paski. Na te gumowe paski nie da się po prostu ich pewnie zamontować.

Wg mnie Excellent View maja jeszczę tą zaletę ,że są wysokie = widać całą budkę. Może to uchronić nas przed zgarnięciem tarczy jakiegoś znaku drogowego czy po prostu gałęzi.

Generalnie jaki by lusterka nie były, odległośc między ich wewnętrznymi krawędziami powinna być jak najbardziej zbliżona do szerokości budki (idealnie rońa z jej szerokością). Wtedy będzie optymalne pole widzenia do tyłu + mając lusterka szersz niż budkę mamy pewność ,że nie uszkodzimy budki wciskając się w jakiś wąski przejazd ( najpierw złożymy lusterka). Dodatkowe lusterka nie powinny być mocowane bliżej niż lusterka samochodowe ( chodzi mi o odległość między lusterkiem a oparciem fotela kierowcy). W przeciwnym razie, będziemy musieli mocno skręcać głową, żeby użyć dodatkowych lusterek. Kiedyś były fachowe lusterka łapane za przedni błotnik...niestety nie pasują do większości współczesnych samochodów osobowych (ostro schodzący przedni słupek skutecznie je zasłania)...poza tym są mało poręczne gdy już się odepnie przyczepę.

 

Jak już dobierzesz sobie lustra, to samochodowe propnuje ustawić tak ,żeby w momencie gdy masz lekko złamany zestaw, to możesz zobaczyć koła przyczepy. Taki "myk" daje Ci możliwość zobaczenia czy nie napadasz po krawężnikach oraz podczas cofania możesz zobaczyć jak idze oś wzgl. krawężnika ( generalnie jakiegoś punktu odniesienia. Przede wszystkim widzisz czy oś osiągnęła juz np moment w którym możesz zacząć się mocno łamać ( wiesz gdzie są koła przyczepy - wiesz jak się zachowa gdy "dokręcisz" lub "odkręcisz".

 

 

Po lustrach masz w opcjach movery, kamery,czujniki itp itd...... tylko nie kupuj drugiej budki :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOM3653 dziękuję za zaproszenie, czaję się na XIII zlot, ale po pierwsze miejsca się zaraz wyczerpią, a ja jeszcze nie wiem, jak będzie z praca. :hej:

To tu masz jeszcze szybciej i bliżej :))

http://forum.karawaning.pl/topic/13028-vi-zlot-kujawsko-pomorski/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.