Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

@jacek00 ma w renówce 20” i gumy wcale nie są droższe od moich 17”. Ok 2k komplet. Oczywiście zależy od konkretnego rozmiaru, profil itp ale nie powinno być tragedii jak nie ma tam jakiegoś 275x25 r20 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maarec napisał:

Wygląd RS minimalnie przemawia do mnie bardziej, dodałbym jeszcze chromy a oni je usunęli :)

Przez to, że będzie twardo pewnie go nie kupię, ale wolałbym to sprawdzić. Do holowania to będzie tylko zaleta. Pytanie czy zarobię na te opony 20'' 

Bo stylistycznie RS bazuje na wersji Sportline która jest takim jakby osobnym pakietem stylistycznym (malowane doly zderzaków przód+tył, malowane czarne plastiki na bokach, sportowe fotele, usunięte chromy-czarne relingi i obramowania szyb i atrapa). RS ma jeszcze tylko kilka drobiazgów więcej.

Spróbuje sie zorientować w swoim źródle kiedy ceny będą.

2 minuty temu, jacekzoo napisał:

@jacek00 ma w renówce 20 i gumy wcale nie są droższe od moich 17”. Ok 2k komplet. Oczywiście zależy od konkretnego rozmiaru, profil itp ale nie powinno być tragedii jak nie ma tam jakiegoś 275x25 r20 ? 

tylko Reno ma dosc specyficzne te koła 20", maja praktycznie zastosowanie tylko w Scenikach i ceny opon rzeczywiscie dobre. Tutaj juz tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie (bo nigdzie nie ma tego info) 235/45/20 - bo takie ma w opcji 20" w wersji Sportline, chyba że w RS dali jeszcze szersze.

Edit: jednak znalazlem potwierdznie że to 235/45/20

Edytowane przez golob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacekzoo napisał:

Ja widzę, że ten rozmiar to nowość. Stąd taka cena. Do Scenica mojego, jak wszedł na rynek czyli w 2016 roku też opony były chyba po 5k czy 7k za komplet. Teraz kosztują tyle co inne opony premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, jacek00 napisał:

Ja widzę, że ten rozmiar to nowość. Stąd taka cena. Do Scenica mojego, jak wszedł na rynek czyli w 2016 roku też opony były chyba po 5k czy 7k za komplet. Teraz kosztują tyle co inne opony premium. 

Bardzo możliwe że tak jest właśnie, odpowiednik (w sensie średnicy koła) w 19" ma już normalniejsze ceny, a 18" już całkiem dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, vrs napisał:

Ranger Wildtrack 3.2 diesel. Ten na zdjęciu to chyba wersja X

Silnik sprawdzony, skrzynia też, może mieć różne bajery z aktywnym tempomatem włącznie.

Jakoś mi podchodzi ten samochód, brakuje mu tylko budy na pakę ale to się ogarnie.

Dzieci posiadam, w liczbie 3, wytrzymają :). Zresztą na razie nie kupuję.

Raptor to nie jest nowy model tylko inna wersja obecnego Rangera trochę jak Focus RS w stosunku do zwykłego Focusa. 

 

 

Przyznam  że nie jeździłem tym Rangerem natomiast jeździłem Amarokiem i nowym D-maxem   i powiem szczerze jak dla mnie dramat .

Jako wół roboczy do pracy na budowie to OK ale jeśli chodzi o komfort jazdy na pusto to do żadnego współczesnego suva nie ma szans więc przesiadając się z DIII wydaje mi się że możesz być nieco rozczarowany

no chyba że Ranger jest bardziej komfortowy od powyżej wymienionych, z ciekawości jak będę odstawiał forda na przegląd to zobaczę na własnej skórze , jakby miał komfort normalnego SUV-a i z tyłu  w miarę miejsca to faktycznie w tej cenie może być fajne auto,  choć nie spodziewałbym się w końcu to picap od początku zaprojektowany do czego innego , choć patrząc jak na przestrzeni ostatnich lat zmienił się vany i busy to kto wie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam, w takich pickupach jak ten wildtrak, sztywna zabudowa paki jest szczelna czy woda leje się do środka podczas jazdy w deszczu? I to samo z zabudową z żaluzji, czy szczelne to to czy cieknie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Suzu4x4 napisał:

Jako wół roboczy do pracy na budowie to OK ale jeśli chodzi o komfort jazdy na pusto to do żadnego współczesnego suva nie ma szans więc przesiadając się z DIII wydaje mi się że możesz być nieco rozczarowany

Ja tam po Rangerze się komfortu nie spodziewam. To jest samochód do wożenia gruzu albo europalet z cementem. Ale...

Po pierwsze primo ma dość dobry silnik znany z transitów i innych. Sprawdzony, 5 cylindrów itd.

Po drugie primo ma skrzynię biegów która jest fordowską wersją ZF 6HP26, ta sama którą mam w LR i która ma swoje przypadłości (w Fordzie podobno już ich nie ma) ale jest znana z tego że jak się wymienia w niej olej to praktycznie jest nie do zajechania.

Po trzecie primo ma dużą pakę na którą sobie napakuję dużo szpeju na wyjazdy. Zwłaszcza z budą

Po czwarte primo podoba mi się. :]

A teraz po co mi ten samochód, tzn mojej żonie bo to ona będzie nim na co dzień powozić a ja na wyjazdach ;) Do holowania mojej przyczepy wiosną latem jesienią i przede wszystkim zimą.

 

Ale... wiadomo że człowiek nie wie wszystkiego. Zatem co innego NOWEGO radzicie przy takich założeniach:

Do 200k PLN brutto, DMC 2950+, hak 2200+, napęd na 4 koła (powiedzmy że dowolny), musi pomieścić 5 osób.

 

@jacekzoożaluzja cieknie, zabudowa jest szczelna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, vrs napisał:

(...)

A teraz po co mi ten samochód, tzn mojej żonie bo to ona będzie nim na co dzień powozić a ja na wyjazdach ;) Do holowania mojej przyczepy wiosną latem jesienią i przede wszystkim zimą.

(...)

nie ładnie, nie ładnie, sam w komforcie się będziesz woził a żonę do taczki ... wstydź się  :zly:

choć w sumie to dobry plan  :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Suzu4x4 napisał:

nie ładnie, nie ładnie, sam w komforcie się będziesz woził a żonę do taczki ... wstydź się  :zly:

choć w sumie to dobry plan  :]

 

Ja mojej żony do niczego nie zmuszam, ona lubi samochody, teraz to głównie ona jeździ D3... Pickupa jeszcze nie mieliśmy :]

Pokazałem jej takiego Forda, powiedziała że OK i tyle było tych konsultacji.

Lepiej napisz co innego spełniającego warunki za 200k kupić. Ja widzę tylko Hilux i Ranger oraz Pajero i LC Prado. Więcej nic...

Z czego jak dobrze ponegocjuję to Ford będzie 50k tańszy od Prado. Hilux też fajny ale taki plastikowy dla mnie. I tylko 150KM.

Pajero... taki starodawny trochę...

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motoryzacja 4x4  zeszła na psy, suvy i crossovery skutecznie wypierają prawdziwe 4x4 i jak patrzę np. na rendery nowego Defendera to nie wiem czy mam się śmiać czy płakać ...

wyjątkiem jest tu nowe Suzuki Jimny ale  na holownik się nie nadaje  no chyba że do Niewiadówki, więc w tym budżecie z takimi wymaganiami to praktycznie wybór zawęża się do bieda Landcruisera i starego (nowego) Pajhero i pickapów a  pickupy skreślam z założenia bo jako ojciec dwójki dzieci nie chcę ich krzywdzić ;)

a na poważnie to nie znam twojej żony i nie wiem jakie ma oczekiwania ale weź sobie tego rangera na weekend i niech pojeździ sobie po mieście , po progach zwalniających, kilku przejazdach kolejowych i torowiskach , zapakujcie dzieciaki na tylną kanapę i wyskoczcie w trasę na kilka godzin, jak stwierdzicie że jest OK, to można się zastanawiać nad pickapem bo w tej cenie z takimi parametrami nic innego nie wymyślisz , mi osobiście do dnia dzisiejszego żaden pickup nie przypasował ze względu na zbyt sztywne zawieszenie przy jeździe bez obciążenia i zbyt ciasne, słabo wyprofilowane kanapy w drugim rzędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.