Skocz do zawartości

Vimara ADRIAn-a


ADRIAn

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Dopiero co żartowałem ,ze masz 2 bojlery....a teraz mam ten sam "problem";)

Pytanko: Masz oba bojlery wpięte w jedną instalację "tak po prostu" czy są oddzielone jakimś zaworami etc.Dlaczego pytam:

W momencie gdy masz prąd to wszytsko jest cacy: właczasz oba= dużo ciepłej wody

Gdy jesteś tylko nna gazie to wychodzi na to ,że gorąca woda z bojlera gazowego, zanim doleci do kranów musi przepchnąć jeszcz 5L z termy....a to już trochę kiepsko jak dla mnie.

Czy może masz jakiś sprytny "myk" na tą okazję w instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwszy wyjazd testowy zaliczony pozytywnie !  :yay:

Wszystkie urządzenia działają bez zarzutu .Był mały problem z pompką spłuczki WC. Turbinka zablokowana przez jakiś paproch.Bojlery grzeją, instalacja wodna szczelna. Pęknięcie na wylewce  kranu w kuchni - do sklejenia.

Rozłożyliśmy przedsionek - stan b.dobry, trochę wąski daszek letni. Stelaż aluminiowy, rurki w komplecie ( a nawet 3 więcej   :hmm:  ).

post-6371-0-58614100-1366017352_thumb.jpg

post-6371-0-60697400-1366017038_thumb.jpg

 

Muszę dokupić dwa takie mocowania dodatkowych rurek wzmacniających (ma ktoś namiar gdzie zakupić? ): 

post-6371-0-74831700-1366016744_thumb.jpg

post-6371-0-77190100-1366016779_thumb.jpg

post-6371-0-64817300-1366016802_thumb.jpg

 

Ramka zmieniona na słuszną (dzięki jacekwwa ), a naklejki forumowe dopiero po myciu przed wyjazdem do Byczyny i na XIII Zlot.

post-6371-0-54388100-1366017128_thumb.jpg



Dopiero co żartowałem ,ze masz 2 bojlery....a teraz mam ten sam "problem";)

Pytanko: Masz oba bojlery wpięte w jedną instalację "tak po prostu" czy są oddzielone jakimś zaworami etc.Dlaczego pytam:

W momencie gdy masz prąd to wszytsko jest cacy: właczasz oba= dużo ciepłej wody

Gdy jesteś tylko nna gazie to wychodzi na to ,że gorąca woda z bojlera gazowego, zanim doleci do kranów musi przepchnąć jeszcz 5L z termy....a to już trochę kiepsko jak dla mnie.

Czy może masz jakiś sprytny "myk" na tą okazję w instalacji?

 

Soorki ,ale w ferworze przeglądu nie przyjrzałem się jak te rurki są podłączone. Testowałem na gazie i prądzie jednocześnie i osobno Woda była na tyle gorąca, że i tak musieliśmy mieszać z zimną, więc jeśli przechodziła przez bojler elektr.to i tak miało to niewielki wpływ na temp. wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Muszę dokupić dwa takie mocowania dodatkowych rurek wzmacniających (ma ktoś namiar gdzie zakupić? ): 

attachicon.gif100_3163.JPG

attachicon.gif100_3161.JPG

attachicon.gif100_3162.JPG

 

 

Tomek , spróbuj tu

http://sklep.kena.pl/product_info.php?cPath=47_54&products_id=807

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.