Skocz do zawartości

Bezpieczne wakacje 2013


przyczepy-wiola

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny ciężki przypadek to przyczepa użytkownika Misio, która pierwszy raz przyjechała do nas z uszkodzoną osią. Jeden z serwisów źle zamontował szczęki z racji czego jedno koło blokowało się podczas jazdy do przodu. Niestety nie udało się jej uratować, w środku wszystko zostało dosłownie zmielone i koszt naprawy przekroczył cenę osi, która była jednak kompletnie niedostępna (BPW z bocznym mocowaniem). Po krótkim namyśle, postanowiliśmy zamontować standardową oś.

W tym roku przyczepa przyjechała na montaż dodatkowych mocowań osi oraz amortyzatorów.

 

DSC05623.JPG

 

 

DSC05624.JPG

 

Mocowania zostały dogięte i wycięte na wymiar, z blachy 3mm po czym pojechały do ocynkowni. Nie chcieliśmy spawać tych elementów do ramy, aby w miejscu spawów na pewno wyszła by rdza po jakimś czasie. Całość została przykręcona w fabryczne otwory w ramie.

Dodatkowo, w ramę wsadziliśmy kątowniki o długości 150cm aby całość była sztywniejsza (ramy podwozi BPW są dość delikatne).

 

Na koniec dodam, że cała naprawa a później modyfikacja nie miałaby miejsca, gdyby nie upór jej właściciela :) Misio miał wszystko pod kontrolą i każdy nowy pomysł związany z przyczepą był długo konsultowany przez telefon. Widać było że jest strasznie przywiązany do tej przyczepy i mimo wszystko chciał ją naprawić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie do końca sprawa wygląda tak jak ją opisałeś ;)

"Golitat" to zewnętrzna firma i nie możesz od niej oczekiwać, że również będą robili takie przeglądy za darmo. Mimo wszystko, jeśli masz okazję serwisować przyczepę w Andrychowie to szczerze polecam, wiem również że zajmują się nie tylko układami jezdnymi ale też instalacjami gazowymi czy elektryką.

 

Do Andrychowa mam 15 może 20 km...  ;)

 

Ale miło, ze polecasz, choć to poniekąd konkurencja. To się liczy.... Dziękuję  :bravo:

 

A z innej beczki, jeśli mogę prosić o poradę.

 

Kupiliśmy z rok temu koledze Beyerlanda (takiego jak mój ) ze stabilizatorem Westfalia (taki zapinany jak kleszcze) Jest tam taki amortyzatorek, który napina cały mechanizm po zatrzaśnięciu. U mnie on jest mocny ( nie ściśniesz rekami) a u kolegi słabizna... :oslabiony:

 

Co polecacie? Da się to naprawić, wymienić albo co?? Podejrzewam, że w takim stanie stabilizator można sobie.... :]  :]  :]

 

Nowy stabilizator trochę kosztuje...a może macie używki??

 

Pozdrawiam

Kajtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie kolega nie ma już okładzin w zaczepie. Oryginalne są niedostępne ale w dziale technicznym ktoś pokazywał jak samemu je okuć.

Używanymi zaczepami nie handlujemy.

 

Bardziej chodzi mi o ten amortyzatorek gazowy... jak zaczep jest luźny to amortyzatorek można w ręce ścisnąć - czy tak ma być, czy to ma znaczenie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynacie mnie dopingować :) Kilka postów temu pisałem, że mam daleko z B-B..... Przyznaję, że mam bliżej do Andrychowa do "Goliata" ale oni jakoś do mnie nie przemawiają. Żadnej akcji, nic od siebie. :pad: Na Forum nie działają - nie możliwe, żeby nie wiedzieli, że istnieje...  :niewiem:  

 

Przyznaję, że byłem tam ostatnio po pompkę do wody i inne drobiazgi, bo to jedyny i najbliższy taki sklep. 

 

Aż się prosi, żeby w B-B coś takiego otworzyć....  :hmm:

 

A na przegląd na pewno się wybiorę jak nie w tym o w przyszłym sezonie na pewno . :ok:  Muszę tylko dojrzeć...  :hehe:  :hehe:

Jak to dojrzeć  :]  ja już jestem umówiony na koniec czerwca, proszę się zebrać i jedziemy razem :drive:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to dojrzeć  :]  ja już jestem umówiony na koniec czerwca, proszę się zebrać i jedziemy razem :drive:

 

Możemy się zebrać i jechać razem - ale do CRO. 28-ego wyjeżdżamy  :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ramach sprostowania 21 czerwca to jest piątek :) , co do przeglądu 2 przyczep w sobotę, przy tym że pracujemy między 7 a 13, może być ciężko się wyrobić :)

 

Spoko spoko :) Ja się nie wyrobię... nie ma szans. Ale nie powiem, że chętnie bym z Tomem Was odwiedził... :) Na pewno za rok będę się z nim umawiał na wspólną wizytę. I będziemy celować w dzień roboczy. Też pracuję w serwisie więc wiem jak to z sobotami bywa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ramach sprostowania 21 czerwca to jest piątek :) , co do przeglądu 2 przyczep w sobotę, przy tym że pracujemy między 7 a 13, może być ciężko się wyrobić :)

Haha no tak miałem napisać 22 sobota :]

 

Spoko spoko :) Ja się nie wyrobię... nie ma szans. Ale nie powiem, że chętnie bym z Tomem Was odwiedził... :) Na pewno za rok będę się z nim umawiał na wspólną wizytę. I będziemy celować w dzień roboczy. Też pracuję w serwisie więc wiem jak to z sobotami bywa :)

Ok, pozostaje mi życzyć Wam udanej wyprawy  :ok:   :ok:   :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po raz trzeci, nasza firma organizuje darmowe przeglądy przyczep campingowych

 

od 3 Kwietnia rozpoczynamy III edycję akcji: "BEZPIECZNE WAKACJE".

 

Dwie poprzednie akcje okazały się dużym sukcesem, mieliśmy sporo przyczep, wszysycy byli zadowoleni.

 

W tym roku zaczynamy wcześniej, zrobiło się ciepło, niektórzy z was pewnie już kombinują żeby wyrwać się na kemping ;)

 

Przeglądy

będą się odbywały w serwisie znajdującym się przy fabryce naszych

przyczep w Knurowie, serwis jest dość duży tak więc nie będzie problemów

z obsługą nawet największych przyczep:

 

 

23642445.jpg

 

2012-03-16%252013.54.35.jpg

 

 

2012-03-16%252013.54.52.jpg

 

 

Przegląd będzie obejmował:

 

-kontrolę podłogi i połączenia elementów ramy (mocowanie osi, podłużnice, połączenia śrubowe i spawy)

-kontrolę i regulację układu hamulcowego

-kontrolę instalacji elektrycznej oświetlenia zewnętrznego

-stan powłoki ocynku lub innych zabezpieczeń antykorozyjnych

 

Oględziny:

 

Urządzenia

najazdowego (kontrola zaczepu, luzy na tulejach ślizgowych, pomiar

grubości suwadła, stan smaru, sprawność i szczelność amortyzatora).

Osi

( stan okładzin hamulcowych, czyszczenie tarcz kotwicznych i bębnów,

kontrola łożysk, test sprawności hamulców na drodze, stan ogumienia,

sprawność linek hamulcowych).

 

 

Na każdą przyczepę mam zamiar przeznaczyć co najmniej 2-3 godziny (w zależności od jej stanu).

 

Umawiać się będzie można ze mną lub z Rafałem: sklep@przyczepy-wiola.eu, tel: 32 232 19 65 wew.32

 

Witam!

Dzisiaj kupiłem pierwszą przyczepkę... KIP 42T Grey Line 1994 rok.

Bardzo chętnie skorzystam z Pana oferty,

i mam kilka pytań - czy od razu ewentualnie moźna wszystko zrobić - co byłoby do zrobienia?!

Poniewaź mam dość daleko - chciałbym zajechać po drodze do Grecji ); i z rodzinką....

1 pytanie - ile wcześniej muszę wiedzieć i powiedzieć kiedy mogę przyjechać??!!

2 pytanieczy od razu ewentualnie moźna wszystko zrobić - co byłoby do zrobienia??!!

3 pytanie - czy macie dostępne części na miejscu i ewentualnie jakieś akcesoria kempingowe?!

dzięki i pozdrawiam

w.kubat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś - ups wczoraj na przeglądzie.

Jestem typ męczącego klienta zadającego dużo pytań :) Do tego byłem z młodym 2.5 letnim szkodnikiem...

Wrażenia?

Rewelacja :)

Dla małych szkodników jest przygotowany fajny pokoik z zabawkami i tv. Można dzieciaki zająć. Rewelacyjny pomysł.

Zarówno Rafał, jak i Panowie serwisanci bardzo mili, odpowiadali na wszystkie zadawane pytania. Bez żadnej ściemy marketingowej, bez żadnego wciskania kitu. Do tego poziom wiedzy o przyczepach, zaczepach, osiach ramach... no przynajmniej bardzo duży.

 

Miałem też okazję poznać Ariela i jego Tatę (choć o tym, że to szef zorientowałem się pod sam koniec wizyty). Obaj panowie przesympatyczni :)  Pozdrowienia.

 

A co najważniejsze: dzięki Waszej akcji wiem jaki jest stan mojej przyczepy, na co ew. zwrócić uwagę i w jakim czasie i że na razie jest wszystko OK.

 

Z mojej strony - dziękuję bardzo.

Pozdrowienia.

I dla Rafała gratulacje za cierpliwość :)

Edytowane przez szadok (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szadok, również dziękuje za przybycie. Ciesze się że jesteś zadowolony, bo to chyba najważniejsze ;)

 

 

Witam!

Dzisiaj kupiłem pierwszą przyczepkę... KIP 42T Grey Line 1994 rok.

Bardzo chętnie skorzystam z Pana oferty,

i mam kilka pytań - czy od razu ewentualnie moźna wszystko zrobić - co byłoby do zrobienia?!

Poniewaź mam dość daleko - chciałbym zajechać po drodze do Grecji ); i z rodzinką....

1 pytanie - ile wcześniej muszę wiedzieć i powiedzieć kiedy mogę przyjechać??!!

2 pytanieczy od razu ewentualnie moźna wszystko zrobić - co byłoby do zrobienia??!!

3 pytanie - czy macie dostępne części na miejscu i ewentualnie jakieś akcesoria kempingowe?!

dzięki i pozdrawiam

w.kubat

 

Witam,

1. Przynajmniej 4-5 dni wcześniej umawiamy przeglądy.

2. Nie wiemy jeszcze co będzie do zrobienia :) Każdą usterkę konsultujemy z właścicielem i wyjaśniamy na czym polega.

3. 90% części układów AL-KO i Knott jest dostępnych na miejscu

 

Zapraszam zatem na przegląd, tym bardziej że przyczepa jest nowym nabytkiem i warto sprawdzić przed wakacjami w jakim jest stanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.