Skocz do zawartości

Opel omega


kielczanin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nigdy nie miałem auta z tak dużym silnikiem.Czy OC jest dużo droższe niż  np.w 2-litrowym?

Miałem auto z silnikiem 2.0 a teraz 3.0 i różnica jest niewielka, ale to zależy ile masz zniżki i gdzie to auto

ubezpieczysz, mowa oczywiście o OC bo AC to inna sprawa.

 

P.S

 

W PZU obecnie mam około 630zł ale myślę że dało by się mniej.

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam,miałem mało koni juz nie jednego,3.0 w omedze ma 211km,i jest to w sam raz,ni chodzi mi o prędkość,tylko o elastyczność przy wyprzedzaniu,3.0 automat,i przełorzenie dyferencjału 4,22,daje niesamowity komfort i zero stresu przy wyprzedzaniu,w sytuacjach podbramkowych,i nieduża prędkość v-max 190km,spokojnie można ciągać budki duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam,miałem mało koni juz nie jednego,3.0 w omedze ma 211km,i jest to w sam raz,ni chodzi mi o prędkość,tylko o elastyczność przy wyprzedzaniu,3.0 automat,i przełorzenie dyferencjału 4,22,daje niesamowity komfort i zero stresu przy wyprzedzaniu,w sytuacjach podbramkowych,i nieduża prędkość v-max 190km,spokojnie można ciągać budki duże

Prędkość max to około 230km/h a nie 190 :hmm: 

Tyle to ma Tico na gaz :]

 

http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/opel/omega/b/sedan/silnik-benzynowy-3.0-i-v6-211km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie,ja smigalem 3.0 przeszlo 240,dlatego zauwaz że napisalem o przelorzeniu dyfra 4,22,to sa najwolniejsze dyfry jakie byly w omegach,najczesciej wystepkwaly 3,9,na 4,22 moze 200 wyciagniesz,ale za to jAkie przyspieszenie,i elastycnosc,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie,ja smigalem 3.0 przeszlo 240,dlatego zauwaz że napisalem o przelorzeniu dyfra 4,22,to sa najwolniejsze dyfry jakie byly w omegach,najczesciej wystepkwaly 3,9,na 4,22 moze 200 wyciagniesz,ale za to jAkie przyspieszenie,i elastycnosc,

 

Zgadza się, po zmianie dyfra omesia to jedzie całkiem, całkiem nawet w automacie (chociaż manual jeszcze szybszy).

Dawaid, jesteś w jakimś klubie Omegi? Ja miałem kilka maszynek od Senatora A, przez B, Omegę 3000 itd. Pewnie gdzieś się już spotkaliśmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omegi z 3-litrowym silnikiem dość często są w skórze.Czy nie sprzyja to poceniu się?

Raczej nie, miałem fotele skórzane w Discovery i jedynie co mi przeszkadzało to że w lato skóra się nagrzewała

natomiast w zimę jak miałem usiąść do auta w mrozy to aż mnie prostowało (podgrzewanie siedzeń nie działało)

Tak więc podgrzewanie siedzeń to podstawa, ale w tych wersjach to raczej standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omegi z 3-litrowym silnikiem dość często są w skórze.Czy nie sprzyja to poceniu się?

możesz trafić na wentylowany welur MV6 ten gruby,ja mam go w swojej,i baja jest w lato wentyluje,tak powiecmy,a zimą grzeje

a jak kupisz ze skóra to ją sprzedaż poprostu,jest to dość chodliwy towar,natomiast welur kupisz za przysłowiową flaszke,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja wtrącę swoje trzy grosze:

1. Jak Omega to tylko w kombiaku, rozkładasz tylne siedzenia i masz szerokie wyrko dla dwóch naprawdę dużych ludzi.

2. Na uwagę zasługuje też klima - dwustrefowa

3. Nie polecam silnika 2.0 16V ecotec - w dwa lata zajeździłem 3 takie silniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja wtrącę swoje trzy grosze:

1. Jak Omega to tylko w kombiaku, rozkładasz tylne siedzenia i masz szerokie wyrko dla dwóch naprawdę dużych ludzi.

2. Na uwagę zasługuje też klima - dwustrefowa

3. Nie polecam silnika 2.0 16V ecotec - w dwa lata zajeździłem 3 takie silniki

słabo ja w pół roku dwa ,w tym jeden po remoncie

a to że masz spanko w kombi,to fakt,i to spore,całe auto ma równiutkie 5 m od zderzaka do haka

dodam że ja nie zamieniłbym na żadne inne,z tej klasy,ma swój urok

i kopniecie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie m.in.ze względu na duży bagażnik rozglądam się za omegą kombi choć bardziej zależy mi na transporcie skutera elektrycznego niż na spaniu.

Czy macie możliwość sprawdzić jaka jest wysokość otworu bagażnika (do załadunku)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.