Skocz do zawartości

Pojazd dla dużej rodzinki


Kuba1

Rekomendowane odpowiedzi

Może słyszeliście opinie o autach, które idealnie sprawdzają się do roli wożenia dużej rodziny - chodzi mi o te 7 osobowe. Jakie by to były modele? Trochę jest info w necie o Chevrolecie Orlando np że jest typowym jeżdżącym przedszkolem chociażby tu http://www.mototarget.pl/news,jezdzace_przedszkole,16086.html Zgadzacie się z tym, dobre info podaje autor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Tego typu samochodów na rynku jest sporo. Orlando w związku z tym nie jest wyjątkiem, jednak ma w sobie to coś. Mi osobiście bardzo się podoba pod wieloma względami. Podadto istotna dla mnie kwestia to możliwość montażu gazu. W końcu to przecież OPEL. Wielki minus natomiast to uciąg 1100 Dmc. Przydało by się 1300 (chociaż 1200 kg).

Jeśli chodzi natomiast o komfort i walory przewozowe to nic nie pobije amerykańskich Voyagerów i Caravanów, a trwałośc tych aut też jest niezła pozd kilkoma pierdółkami...

Pozdrawiam

Może słyszeliście opinie o autach, które idealnie sprawdzają się do roli wożenia dużej rodziny - chodzi mi o te 7 osobowe. Jakie by to były modele? Trochę jest info w necie o Chevrolecie Orlando np że jest typowym jeżdżącym przedszkolem chociażby tu http://www.mototarget.pl/news,jezdzace_przedszkole,16086.html Zgadzacie się z tym, dobre info podaje autor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/hyundai-trajet-2-0-crdi-klima-skora-alufe-C27172617.html

 

dopóki szwagier nie szukał, nawet nie wiedziałem o istnieniu takiego autka, naprawdę fajna 7-osbowa bryczka. miłe zaskoczenie. testowałem osobiście do transakcji nie doszło, bo inny klient kupił :miga: (w linku przykład)

nie wiem ile masz kasy, ale znajomy od 3 lat ma xc90 7osób w automacie i też sobie chwali.

Edytowane przez ryba78 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 na rodzinne wyjazdy polecam  voyagera z silnikiem diesla

komfort jazdy w porównaniu do np galaxy  którego również miałem jest bez porównania

kilka zalet :

bardzo cicho w środku nawet przy dużej prędkości(a przy tej wysokości auta wiatr powinien hałasować)

dużo miejsca w środku, duże fotele - każdy ma podłokietniki,

system isofix w standardzie

drzwi boczne przesuwane otwieranie  elektrycznie  (bardzo wygodne  przy małych dzieciach)

oszczędne i niewyżyłowane silniki (spalanie średnio 7.5 na 100km w manualu)

brak dwumasy przy manualu

tanie ac

polecam jazde próbną  a sami się przekonacie

myśle że następny to też będzie voyager no chyba że dzieci nie będą chciały już ze starymi jeżdzic

pozdrawiam jubi-tom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/chrysler/voyager/

 

wybierz sobie generację, silnik i wyświetli się DMC

 

Dzięki. Chodziło mi o III generację, źle napisałem, ale już wszystko znalazłem. Zastanawiałem się nad tym autem, tyle że w moim przypadku by doszedł Viatol i robienie lejcy na przyczepy. Raz że jestem leniwy i nie będę robił prawka, a dwa nie będę płacił haraczu. Tym oto sposobem, nie stanę się szczęśliwym posiadaczem takiego samochodu. Szkoda bo fajny :sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też szukam większego auta i też nie chce płacić e-myta. prawko zrobić na "e" nie byłoby dużym problemem ale za drogo potem wyjazdy wychodzą przez e-myto. mój wybór padł na zafirę bo jest najlżejsza ze wszystkich 7os. samochodów, które oglądałem. Zależy ile musisz mieć na haku ale jeżeli więcej niż 1050kg to musiałbyś szukać zafire a z silnikiem 2.2dti, a jeżeli Zafira b to musisz sprawdzić bo ta jest dla mnie zbyt droga i nie wiem jak ona ma z dmc bo nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten 2 generacji ma 1600kg , ostatni model ma 2000kg , kolega ma zafire a to tylko wyższa astra , po przejażdżce  voyagerem  zastanawia się nad sprzedażą zafiry

Edytowane przez jubi-tom (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z japończyków mogę polecić Hondę Stream - auto chyba niezniszczalne 7 osobowe....pod względem niezawodności to wzór...

A trochę droższe to Mitsubishi Grandis-6 lub  7 osobowy... Diesel (silnik VW) dmc auta 2350kg, a przyczepa (O1) - 2000 kg, natomiast benzyniak dmc auta 2250 a przyczepa (O1) 1600 lub 1800kg



w zależności od wersji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio dokładnie oglądnałem Orlando w salonie. Autko robi bardzo dobre wrażenie. Mnóstwo miejsca w środku i jeszcze wiecej pod maską. Dostep do wszelkich bebechów wręcz rewelacyjny. Dawno nie widziałem samochodu w którym np dolewając płynu do pśikacza nie leje się (bez lejka) po akumulatorze, bezpiecznikach i innych delikatnych rzeczach. Chyba wybrałem sobie autko na przyszłość. Polecam do oglądnięcia. Super się siedzi. Mam 185 cm, a zmieścibym się bez problemu nawer w sombrrero.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja jednak odradzałbym Voyagera: beznadziejny rozkład siedzeń (2+2+3), w automacie z silnikiem 2,8 CRD jest ospały i paliwożerny.

Szwagier porusza się takim czymś, ja też kiedys rozważałem.

Osobiście poszedłbym w kierunku nowego Galaxy. IMO ma najlepszy stosunek wartości do ceny, bardzo dobre silniki diesla od  PSA, tanie części, 1800kg na haku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dla 7 osób to tylko VAN.

Prawdziwy VAN zaczyna się od Voyagera (T&C w USA) i wara innym pseudovanom do tego miana.

Wszystko inne co udaje vana , vanem nie jest !

.

Miałem, jeździłem, wiem, ale...

Voyagery nie lubią niedbalstwa i to się mści.

Jeśli się nie dba, to trzeba mieć chociaż zamrożoną gotówkę bo pierwsza zemści się ASB.

W ten sposób auto uzyskało najbardziej awaryjne w rankingach tylko dzięki swoim użytkownikom.

Mimo to, świadomie takie kupowałem, a zauroczony ich duszą podróżowania nawet sprowadziłem sobie z USA model T&C 2005 AWD wersja Grand.

Są różne wersje układu siedzeń. 2+kanapa+kanapa, 2+2+kanapa, mój ostatni był na maxie więc 4 x kapitany + kanapa dzielona.

Silniki 3,3 , 3,8L V6 są na łańcuchach i kręcą się bezawaryjnie przez długie lata. Mniejsze to nieporozumienie.

V6 ładnie się zachowuje od samego dołu, a przy dozwolonej 100/h udaje że się kręci i jest cichuśko (2k rpm)

Diesle , szczególnie starsze mają bardzo złą opinię. Chodzi o wadliwą konstrukcję rozrządu więc nie polecam.

Mógłbym tak pisać jeszcze długo, ale nie widzę potrzeby.

Niestety, mając Knausa 1300DMC w zestawie z T&C groził mi viaharacz i E do B ale było jeszcze Mondeo i ok.

T&C sprzedałem 2 lata temu bo nie było komu nim jeździć.

Kupiłem S211 żeby coś fajnego na niedziele było a dzielny Mondeo nadal dla mnie pracuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie katuje Fiata Scudo, wielki, wygodny, wszystko się mieści, sanki, narty itd masa własna auta 1907 kg, DMC auta 2780, przyczepa do 2 ton.  silnik 2 litry,128 KM. spalanie 7-8 litrów

scudo to dostawczak przerobiony na osobówkę ja mam 5 osób ale może byc do 9.ja mam wersje panorama  

długość auta to 4,80 lub 5,10, wysokość niecałe 2 metry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.