Skocz do zawartości

Zagadka


Spablo1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ujście Piaśnicy w Dębkach.

Jeden z piekniejszych kawałków wybrzeża, nie mogłem się powstrzymać. :serce: te rejony i (za) rzadko bywam.

Coś się jednak wyskrobie. Z wyraźnym zastrzeżeniem na wstępie: wprawdzie widać na pierwszym planie sprzęt wojskowy, ale nie był to przemarsz itp., sprzęt był celowo wystawiony na widok publiczny, obfotografowany z każdej strony, poniższe zdjęcia zrobione "w locie" z samochodu żadnej tajemnicy obronności nie naruszają, miejsce i wydarzenie było pokazywane w mediach.thumbnail_IMG_2213.jpg.3e43b6a5ac0598490fec2ac31936ce27.jpgthumbnail_IMG_2214.jpg.f3c7cae658e041457ef4b79a0d24bfaa.jpg

Swoją drogą, przejazd obok z zupełnego zaskoczenia robił większe wrażenia, niż widać na zdjęciach, Leopardy i Krab na wyciągnięcie ręki, w głębi Rosomaki... 

W którym z dawnych miast królewskich I Rzeczypospolitej miała miejsce taka "wystawka" (thumbnail_IMG_2215.jpg.a44f0362d981003b49076bef0a6ce985.jpgthumbnail_IMG_2216.jpg.32ba3e00d4b29267a79fb7dc7629c1ad.jpgdodam, że w tym roku)? Chodzi tylko o miasto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma takie swoje rewiry, niektórzy wolą wybrzeże zachodnie, inni środkowe, ale dla mnie liczy się tak od Dębek po Hel... Próbowałem, Jarosławiec, Kołobrzeg i okolice, Ustka, Dźwirzyno, Mrzeżyno, a i tak ciągnie tu, i koniec, reszta jak "podróbki" :)

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bercik77 napisał(a):

Od Stilo po Hel ?

Zgodzę się. Powiedzmy od plaży Stilo po Hel.

Fakt, najlepiej trafić tam poza wysokim sezonem i kiedy do tego jest piękna pogoda, ale jak to się uda choćby raz czy dwa, wrażenia są nie do zastąpienia/podrobienia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niemal na odwrót. Przez wspomnienia z czasów szczenięcych - odcinek od Ostrowa po Lisi Jar i Rozewie ma szczególne względy. Byle nie Chłapowo w aspekcie pobytowym, za to z tamtejszego klifu cudny widok i zachody słońca. Późniejsze lata to z kolei Jastarnia i okolice. Za każdym razem jak podróż sentymentalna i sięganie głębiej i głębiej, w historię, nowo dostępne miejsca, szczegóły, których wcześniej się nie widziało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 4roku życia jeździłem na wakacje do Dębek...

Ponad 20lat temu uciekłem przed ludźmi do Karwieńskich Błot

 

A co do zagadki...

Taki sprzęt był na pewno na paradzie w Warszawie - ale zdjęcia mi z Warszawą chyba niezbyt grają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich "kwiatków" człowiek by się spodziewał na paradzie w stolicy, ale nie, to nie majstersztyk w maskowaniu miast, za plecami nie mieliśmy PKiN :) Bardziej za lewym ramieniem i to daleeeko...

Niewielkie miasto, człowiek nieuświadomiony co się tam odprawia, że następnego dnia wojskowe święto, że tu akurat będzie z wyjątkową pompą obchodzone , wjechał i tadaaam... Lekki rozdziaw japy i pierwsza myśl: parę godzin w trasie, a tu się zaczęło na poważnie, armia miasta obsadza... :) 

Ponoć żeglarz pochodzący z tego miasta ubiegł Kolumba w jego największym dokonaniu o kilkanaśce lat...

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2023 o 18:18, czyś napisał(a):

Takich "kwiatków" człowiek by się spodziewał na paradzie w stolicy, ale nie, to nie majstersztyk w maskowaniu miast, za plecami nie mieliśmy PKiN :) Bardziej za lewym ramieniem i to daleeeko...

Niewielkie miasto, człowiek nieuświadomiony co się tam odprawia, że następnego dnia wojskowe święto, że tu akurat będzie z wyjątkową pompą obchodzone , wjechał i tadaaam... Lekki rozdziaw japy i pierwsza myśl: parę godzin w trasie, a tu się zaczęło na poważnie, armia miasta obsadza... :) 

Ponoć żeglarz pochodzący z tego miasta ubiegł Kolumba w jego największym dokonaniu o kilkanaśce lat...

na podstawie podpowiedzi  strzelam że chodzi o  Kolno ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.