Skocz do zawartości

Jadrańska magistrala


Rekomendowane odpowiedzi

Odcinek był emitowany przez TVN Turbo w grudniu 2012. Był też kilkakrotnie powtarzany w różnych porach dnia ale może nie każdy kto by chciał trafił na niego.

Jeżeli ktoś miałby chęć go zobaczyć jest tu :drive:

Edytowane przez gusia-s (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechaliśmy tę trasę na odcinku od Sibienika po Dubrownik i szczerze powiedziawszy jeśli chodzi o wrażenia widokowe to owszem super ale jeśli chodzi o piekielność trasy to większe wrażenie :czacha::look::bzik: zrobił na mnie zjazd z autostrady w Sestanovac na Riwierę niż sam przejazd Jadranką :-] .

Wydaje mi się, że w odcinku trochę demonizują jazdę tą trasą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano 27 styczeń 2013 - 16:58

Przejechaliśmy tę trasę na odcinku od Sibienika po Dubrownik i szczerze powiedziawszy jeśli chodzi o wrażenia widokowe to owszem super ale jeśli chodzi o piekielność trasy to większe wrażenie robił na mnie zjazd z autostrady w Sestanovac na Riwierę niż sam przejazd Jadranką

Wydaje mi się, że w odcinku trochę demonizują jazdę tą trasą.

Jadrańska magistrala #8 na całej długości jest jednym wielkim cmentarzyskiem.

Przydrożne krzyże ze zdjęciami ofiar wypadków mówią same za siebie

to nie ma nic wspólnego z wyolbrzymianiem skali trudności przejazdu ta drogą.

Tu giną wielcy i mali tego świata szczególnie w okresie szczytu turystycznego.

 

 

658px-Jadranska_Magistrala_-_Map.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ired, bez przesady ... nie siejcie proszę herezji ...

przejechaliśmy jej znaczną część z przyczepą, a bez przyczepy od Dubrownika aż po Zadar, ciekawe widoki i przeciętna Polska droga krajowa jest większym cmentarzyskiem ...

 

We Włoskich alpach omijajc płatne drogi, znajdziecie dużo gorsze drogi niż Chorwacka 8ka.

Edytowane przez Kamil_K (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też jakoś nie rzuciły się w oczy te cmentarzyska, może dlatego że byłam tak zauroczona pięknymi widokami?? ruch był całkiem całkiem ale naprawde kulturalnie jechali kierowcy bez szaleństw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechaliśmy tą trasę z przyczepą od Zadaru do Dubrownika, przed jazdą znajoma (nawiasem mówiąc panikara) nastraszyła mnie, ale praktyka okazała się zupełnie inna. Spokojnie i bezpiecznie daje się jechać. A szaleńców przecież nie brakuje. Myślę, że u nas takich "cmentarzysk" jest znacznie więcej, a zważywszy nasycenie samochodami jadranki to nasze nasycenie bije ją na głowę.

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechaliśmy tę trasę na odcinku od Sibienika po Dubrownik i szczerze powiedziawszy jeśli chodzi o wrażenia widokowe to owszem super ale jeśli chodzi o piekielność trasy to większe wrażenie :czacha::look::bzik: zrobił na mnie zjazd z autostrady w Sestanovac na Riwierę niż sam przejazd Jadranką :-] .

Wydaje mi się, że w odcinku trochę demonizują jazdę tą trasą.

 

Popieram Twoją wypowiedź - jadąc spokojnie i bez szaleństw Jadranka nie stanowi sama w sobie zagrożenia - a wrażenia estetyczne jak dla mnie bomba :) Uważam, że zagrożenie stwarzają miejscowi kierowcy, którzy prują ile fabryka dała, wyprzedzają w miejscach i w taki sposób, że niejednokrotnie robiłem oczy jak pięciozłotówki z rybakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś widziałem ten film i nie za bardzo wiem o co autorowi tak naprawdę chodziło ; kilka lat temu przejechałem trasę od Opatii po Dubrownik ( wtedy jeszcze nie było nawet w planach autostrady ) i nie zauważyłem jakiegoś szczególnego niebezpieczeństwa ostatnio jezdzimy tam często z przyczepą i jedyna uwaga jaka mi się nasuwa to taka , że jeśli nam się nie śpieszy to warto choć jeden raz zaliczyć tą piękną trasę natomiast jak nam zależy na czasie to niestety trzeba jechać autostradą.

Jeżdząc po drogach Bułgarii czy Rumunii myślę , że miejscowi kierowcy uprawiają chyba lepszą kaskaderkę od Chorwatów a i tam się daje spokojnie pojechać .

Tak , że proszę bez paniki ruch wprawdzie w sezonie jest duży ale wrażenia są nagrodą .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.