Skocz do zawartości

Kemping we Francji,Włoszech lub gdzieś tam...z dziećmi.Pomóżcie


Speedy

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieramy się pierwszy raz za granicę z budką. Ekipa to 2 x dorośli i 3 x dzieciaki (5l, 3l, 1r). Chcemy jechac w drugiej połowie maja lub początek czerwca. Generalnie z braku doświadczenia i mnogości ofert, ginę przy poszukiwaniu "idealnego" kempingu....a szukamy czegoś takiego:

- blisko (na) plaży

- plaża piaszczysta (dlatego odpadła Chorwacja)

- ciekawa infrastruktura dla dzieci (place zabaw itp)

- nie chce nam się gotować za bardzo

- jesteśmy gotowi zapłacić kilka Eur więcej za na prawdę dobry standard.

 

Podpowiedzcie proszę jakieś namiary na ciekawe kempingi. Na razie bazowałem na Vacansolei ...i nie urwało mi głowy. Podejrzewam ,że są fajniejsze kempingi ,tylko jak je namierzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jadąc w tym terminie z pewnością zaopatrzyłbym się w karnet CC ACSI - można liczyć na duże oszczędności. Wasz skład powinien się mieścić w 20 Eur za dobę. Ja byłem w Toskanii na campie Stella del Mare - mojej rodzince się podobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kart rabatowych jeszcze nawet nie doszedłem...na razie mam problem z lokalizacją. Dzięki za tip...zaraz to obejrzę

 

 

 

Typowo po włosku...na ich stronie działa tylko cennik i mapa;)

Edytowane przez Speedy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My na majówke mamy plan skoczyć nad Loare (chociaż zdrówko postawiło wyjazd pod dużym ?) i jak już to wyjazd na spontanie czyli żadnych upatrzonych kempingów itd najlepiej to freecamping Jak się coś trafi to się trafi ... pełna wolość i niezależność ... tak dla Nas najlepiej Dziś tu jutro tam itd a wogóle to najlepiej zabłądzić bo wtedy dopiero widzi się region, kraj takim jaki jest naprawde :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a my wręcz na odwrót :ok: morze w sezonie (lipiec,sierpień) a maj,czerwiec zwiedzanko :-] Może się gdzieś trafimy po drodze, mamy 3latka w załodze to by się dzieciaki nabawiły a my mieli byśmy okazje :piwo: na wymiane spostrzeżeń Nasz mały jak miał rok to zrobił HR i I i dał lepiej rade niż rodzice hehe(1).gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj speedy,

według mnie z takimi dzieciakami i przy takich wymaganiach to powinineś się zastanowić nad Adriatykiem i północnymi Włochami.

Od Triestu aż do Rimini praktycznie w każdej miejscowości masz kilka kempingów na wysokim poziomie.

Sporo forumowiczów tam jeździ i są bardzo zadowoleni.

Plusy:

- piaszczysta plaża,

- długo płytka woda - ważne dla bawiących się w niej dzieci

- kempingi na przyzwoitym poziomie

- dobry dojazd ( w większości autostradą)

- dużo fajnych rzeczy na miejscu do pooglądania

 

Jak spojrzysz do działu Włochy to znajdziesz tam sporo relacji zarówno kolegów jak i moje:

http://forum.karawan...kacje-miodziow/

http://forum.karawan...18-wlochy-2010/

Ale radzę poczytać cały dział.

 

Co do jedzenia, to np. w Lignano Sabbiadoro masz spore możliwości, od zakupów w sieciowych sklepach i ptraszeniu samemu, poprzez niedrogie pizzerie do wypasionych knajp.

Większość kempingów ma baseny.

W czerwcu na większości będą prowadzone już animacje dla dzieci - większość z naszych pociech nie chce odpuścić zabaw tam.

 

Myślę, że możecie spędzić tam naprawdę udany urlop.

 

O kartach ACSI i CCI poczytaj bo na pewno się sprawdzą i pozwolą sporo zaoszczędzić kasy na kempingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Riwiera Adriatycka faktycznie jest na 1wszym miejscu w naszym rankingu....problem tylko z dokładną lokalizacją.

 

W CRO ta plaża jest faktycznie piaszczysta czy usypywana? ( ta druga opcja ,źle mi się kojarzy.....zwłaszcza przed sezonem). I drugie pytanko: jak wygląda plac zabaw 2 huśtawki czy coś bardziej rozbudowanego?

Edytowane przez Speedy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz dopłacic kilka euro to : http://www.campingpinomare.it/

 

jeśli taniej (koniecznie karnet CCI ) to : http://www.campingsabbiadoro.it

osobiście preferuje ten drugi , gorszy standart ale lepsza atmosfera. Miodzio napisał wszystko w temacie , Lignano to idealna opcja jak na pierwszy raz.

Animacje raczej początek czerwca , napewno nie wczesniej jak po 20 maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam miejscowość Giulianova - wiele fajnych kempingów - polecam ten http://www.rivanuova.com/.

W odległości paru kilometrów super aquapark http://www.acquaparkondablu.it/ ale to juz chyba dla większych dzieciaków.

Byliśmy tam 10 lat temu, ale do dzisiaj mile wspominamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna na rodzine , kosztuje 45zł (w cenie jest ubezpieczenie OC kempingowe całej rodziny ). Sabbiadoro oferuje 15% zniżki niezaleznie od sezonu, mając CCI nie zostawiasz dowodu/paszportu na recepcji.Sprawdź sobie na google maps, jak wygląda Sabbiadoro , poza kempingami jest cywilizacja a nie pola uprawne ;) to istotny aspekt przynajmniej dla mnie.

Nie wiem dlaczego taki termin , w maju woda jest zimna a na plaży inwazja krabów ale za to mało ludzi.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co mogę jeszcze polecić:

Marina Di Venezia

Mare di Pineta

 

 

Karta CCI jest jedna na rodzinę (parcelę). Oprócz zniżek za opłaty osobowe możesz zostawić ją zamiast dokumentu tożsamości w recepcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.