Skocz do zawartości

Dawidknaus - porada w sprawie przczepy pilnie potrzebna


dawidknaus

Rekomendowane odpowiedzi

po co chcesz sie bawić w zabytki??

 

Owszem wyposażenie prestige, ale zauważ - dolne narożniki bakisty popękane albo trzaśnięte, brak kibelka opróżnianego z zewnątrz, brak klinów listew - czyli woda pracuje przy wkrętach. Starszy model, a co za tym idzie - pewnie brak rolet, ewentualnie tylko moskitiery, starego typu okna (zalatuja na żółto), w razie czego ciężkie do zdobycia, poopadane drzwiczki i szuflady - pewnie częściowo wyrobione zawiasy - część do regulacji, część do wymiany.

No i (co prawda o gustach się nie dyskutuje) ta kololrystyka z lat osiemdzesiatych....

 

Trzymaj lepiej te 5 tysięcy złotych w portfelu i szukaj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabytek,to ja mam z 71r,

ta z linku,nawiązuje do mojej epoki,naprawami sie nie przejmuje zbytnio,bo jestem w stanie sporo ogarnąć, poza tym robienie przy budce ,sama przyjemność ,musze coś ciut większego zdobyć,bo mój knausik za mały troszke juz jest,a niebardzo widzi mi się nowsza przyczepa,bo smigam na dziko,i czasem trzeba przedzierać się przez spore chaszcze dziękuje za zauważanie usterek,co czworo oczu,to nie dwabow.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę późno . Jakiś tydzień wcześniej to bym Ci zdał obszerną relację bo akurat na Płochocińskiej odbierałem taflę szkła z zakładu mieszczącego się kawałek wcześniej.

 

Po nowym roku p.podobnie będę znów tam jechał. Jeśli jesteś jeszcze zainteresowany to rzuć hasło a jak będę wiedział czy jadę to odezwę się do Ciebie na Prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po nowym roku p.podobnie będę znów tam jechał. Jeśli jesteś jeszcze zainteresowany to rzuć hasło a jak będę wiedział czy jadę to odezwę się do Ciebie na Prv.

ok po świętach będe wiedział co i jak,wtedy dam znac,dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazana przez Ciebie przyczepa jest w 99% z wypożyczalni.Ponadto ma oszukany rocznik bo jest to max 1985, więc już jest brzydko jeśli chodzi o opis.Generalnie rocznik o niczym nie świadczy, ja jestem zdania że są to porządniejsze budki aniżeli te produkowane po 1995 roku.Jeśli nie zależy Ci na roczniku i nie jesteś czcicielem roku produkcji to szukaj hobby do 1989 roku - a będziesz zadowolony .

PS. Stwierdzenie że jest to zabytek " kole" dumę 80% z braci karawaningowej - rok temu w Chorwacji sąsiadowałem z kolegą z Austrii który przytargał dethleffsa z 1978 roku i nie był to pojazd na rejestracjach zabytkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

z racji tego że tą co znalazłem z linku to totalna lipa,jeżeli chodzi o stan,znalazłem następną,i pytanie co sądzicie o niej

http://otomoto.pl/burstner-lux-T3453856.html

powiem tak mam 3 dzieci i psiaka,dziś pojechałem oglądałem,i nic niezuwarzyłem co mogłoby mnie zniechęcić,ale wiem że na forum znajdą sie ludzie bardziej doświadczeni niz ja i prosze o ocene,zapachów niema specyficznych,i najwarzniejsze czy z taką budką będe mógł w niedalekiej przyszłości pojechać kilka tyś km, w miare spokmojnie ,czy ktoś na forum poruszał sie babciami tak daleko ,nieukrywam że mam potężnie ograniczony budżet z racji tego że żona zajmuje sie dziećmi a tylko ja pracuje,dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazana budka pomimo swoich 30 lat prezentuje się nieźle. Uwagę zwraca brak stolika w salonie i różne kolory tapicerki w sypialni - ale to akurat można poprawić niskim kosztem .Przyczepa jest dwuosiowa co oznacza całkiem komfortowe holowanie -ale czy dmc przyczepy nie jest zbyt wysokie dla twojego holownika ? a co za tym idzie cały zestaw nie przekracza 3500dmc , bo jeśli tak będziesz musiał płacić haracz w postaci viatola.Generalnie bardzo wygodna przyczepa za rozsądne pieniądze dla osoby która nie jest czcicielem roku produkcji .Przed zakupem należałoby jeszcze sprawdzić stan ogumienia ( 4 sztuki nowych opon to 1 tyś. zł ) oraz przedsionka który jest dodatkiem niezbędnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dmc całego zestawu mieszcze sie ,z 45kg zapasem,opony zdrowe są rocznik względny,czare przelało to że można stabilniej holować z dwiema osiami,bezpieczeństwo przedewszystkim ,biore ją,dziękuje za sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze odnosnie tego Bursnera LUX choć znawca tej marki nie jestem ze ten rocznik 1988 jest moim zdaniem troche zawyżony. Te modele to przełom lat 78-82 o ile mnie pamiec nie myli. Sam posiadam przyczepe która ma 37 lat i jestem z niej zadowolony, wiec rocznikiem sie nie przejmuj , moze to byc argument do obniżenia ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz jak bede miał gotówke w kieszeni to będe szalał na max,ze sprawdzaniem wszystkiego,a nawet w razie czego mam ze swojej wszystko,chyba 1500kg,jest dmc,w realu

z kwitów jest 1988r,podobno,wiesz jak sprzedawca podchodzi do klijęta bez gotówki,a z gotówka

Pyrek a powiec ruszasz na wyjazdy swoją czy stacjonarnie,jak ruszasz jak sie sprawuje w czasie jazdy,

Edytowane przez dawidknaus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz jak bede miał gotówke w kieszeni to będe szalał na max,ze sprawdzaniem wszystkiego,a nawet w razie czego mam ze swojej wszystko,chyba 1500kg,jest dmc,w realu

z kwitów jest 1988r,podobno,wiesz jak sprzedawca podchodzi do klijęta bez gotówki,a z gotówka

Pyrek a powiec ruszasz na wyjazdy swoją czy stacjonarnie,jak ruszasz jak sie sprawuje w czasie jazdy,

 

Tak mój stary Tabbert jezdzi i sprawuje się dobrze. Średno w roku robie z przyczepą okolo 3 tys km, głównie po Polsce. Polecam stare dwuosiowe przyczepy bo prowadzą sie super choć nie posiadaja stabilizatora (idą jak po sznurku za samochodem) i sa lżejsze od obecnych dwuosiówek. Wracając do dmc prrzyczepy 1500kg to optymalnie by było gdyby twój holownik miał 1995kg DMC bo były by zachowane wszystkie warunki tz. zestaw mieściłby sie w 3.5t i zachowany bylby wspólczynnik 1,33 odnosnie przyczepy wyposażonej w hamulec najazdowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dopisze sie tutaj potrzebuje szybkiej odpowiedzi ,ktos oglądał ten egzemplarz,lub może podjechać,z okolicy i looknąć,do wtorku mam czas,we wtorek uderzam po tą budke a mam 300km,dziękuje

http://otomoto.pl/hobby-535-T3460695.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.