Skocz do zawartości

Domki na kołach


aaaazzzz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jeszcze raz bardzo gorąco.

Na początek jako ciekawostkę wstawiam linka do domków na kołach http://tinyhouseblog.com/announcement/malissa-tacks-perfect-retreat/.

Czy był by problem z zarejestrowaniem czegoś takiego u nas w Polsce. Może ktoś z formułowiczów, takie cudo posiada.

Ja na chwilę obecną nie posiadam niczego oprócz namiotu. Cały tamten rok spędziłem w namiocie (było ekstra) , ale już ten chciał bym mieszkać w przyczepce.

Więc można się domyśleć, że pojęcia nie mam zbyt dużego na ten temat , więc proszę mi wybaczyć moje zapewne laickie pytania. Ale do rzeczy:

Czy za ok 8-9 tyś można coś kupić, czy lepiej by nie było jak bym kupił jakąś starą przyczepkę, i samemu ją urządzić w środku. Z tego co zdążyłem się zorientować można skompletować całe wyposażenie. Zastanawiam się czy nie wyszło by nawet taniej. Niestety droższe przyczepki to dla mnie abstrakcja a i tak przeraża mnie w nich tandeta w środku.

Bardzo martwi mnie fakt, ze przyczepki które oglądałem, w tej cenie( 8-9tys) mają strasznie kijowe, niefunkcjonalne rozmieszczenie w środku. znalazłem może ze trzy, który wyglądają na funkcjonalne.

Przyczepkę raczej potrzebuje do stania na budowie, bo ja budowlaniec jestem, więc przemieszczam się po kraju. Poza tym uwielbiam podróżować i do takiej formy wypoczynku też na pewno by mi się przydała.

Czy zwracać uwagę na jakieś konkretne marki? tutaj jestem kompletnie zielony. Ja nie wiem co się liczy, u nas wszyscy patrzą na rocznik a za granicą patrzy się na kilometry. Może lepiej jechać za granice i tam poszukać.

Czy w przyczepce można mieszkać przy minusowych temp.?

Czy jest fachowa literatura na ten temat ?

Mam nadzieję, że drodzy formułowicze pomogą mi przejść tą inicjacje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest fachowa literatura na ten temat ?

 

Chyba lepszej literatury jak to forum nie znajdziesz . Na wszystkie Twoje pytania , odpowiedzi już tu są zamieszczone . No może poza tematem właśnie tych domków . Temat pewnie u nas lekko egzotyczny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co w tych domkach jest takiego lepszego ?

układ, chyba zależy od modelu, ogranicza cię tylko szerokość - właśnie ile mają te domki ?

masa to kolejne pytanie, holownik ?, prędkości ?, uprawnienia ?

 

swego czasu widziałem coś takiego na targach w PL

http://www.partner.szczecin.pl/domy-mobilne.html

więc można zapytać o kwestie formalne, choć piszą o transporcie na lawecie

 

jeśli chcesz się z tym przemieszczać, to tylko przyczepka, a do 10kzł powinieneś coś znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey

Ja nie wywyższam tych domków, tylko jako ciekawostkę je podałem, taka ekstrawagancja. Na pewno mają zarówno zalety jaki i wady.

Dlatego się zapytałem czy ktoś taki może widział, lub nawet posiada i jak by to z przepisami wyglądało u nas.Fajnie byłoby skonstruować własny kamper, kupić tylko ramę a resztę robić według własnej koncepcji. Ja osobiście nie mam zamiaru takiego robić, bo przede wszystkim takie coś na pewno swoje waży, trzeba mieć odpowiednie uprawnienia i mieć czym to pociągnąć to. Po drugie raczej na początek coś skromniejszego mi się przyda, zrobienie własnej przyczepki, to już raczej zabawa dla rasowych miłośników.

Jeśli chodzi o forum to faktycznie kopalnia wiedzy, bardzo mnie cieszy, że społeczność kamperowców jest tak dobrze zorganizowana.

Mam nadzieje, że podstawy uda mi się szybko ogarnąć, szykuję się sporo czytania, no nic zabieram się do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie raczej na początek coś skromniejszego mi się przyda, zrobienie własnej przyczepki, to już raczej zabawa dla rasowych miłośników.

Jeśli chodzi o forum to faktycznie kopalnia wiedzy, bardzo mnie cieszy, że społeczność kamperowców jest tak dobrze zorganizowana.

Mam nadzieje, że podstawy uda mi się szybko ogarnąć, szykuję się sporo czytania, no nic zabieram się do roboty.

 

kilka osób już się tu brało za budowę i jak na razie cisza o efektach

za to odbyło się kilka "odbudów od zera" i to jest jakieś wyjście - nie trzeba się martwić o "papiery" ;)

 

tak jak pisałem, do 10kzł powinieneś kupić coś na bazę do majsterkowania i ew zmiany układu

 

też miałem pomysł żeby mieszkać na budowie w cepce, ale ... to nie takie proste

prąd by się przydał, woda jakaś, gdzieś trza ścieki zlać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tamten rok spędziłem na budowie w namiocie od czerwca do września, było fajnie, przynajmniej dla mnie ;) bo dobrze sobie wszystko zorganizowałem. Palety, namiot dwa grube koce i materac 20 cm. Tak więc spanie wygodne, i jak lało to mnie nie zalało, jak resztę kolegów. Ja nie narzekałem, zorganizowaliśmy sobie niezłe warunki bytowe. Zbudowaliśmy jurtę w której mieściła się gastronomia, miejsce do wspólnego spędzania czasu w chłodniejsze dni, prysznic z umywalką i toaletę kompostującą. Spodobało mi się takie biwakowanie i w tym roku chciał bym już w przyczepie.

Namiot ma ograniczenia, że jak jest na minusie to nie za bardzo można bytować, a w kamperze raczej nie ma takich przeszkód. Właśnie do ilu na minusie można w takiej przyczepce mieszkać?

Zależy to z pewnością od szczelności, jak i ogrzewania, czy nie ma przeszkód, aby przezimować.

Edytowane przez aaaazzzz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tamten rok spędziłem na budowie w namiocie od czerwca do września, było fajnie, przynajmniej dla mnie ;) bo dobrze sobie wszystko zorganizowałem. Palety, namiot dwa grube koce i materac 20 cm. Tak więc spanie wygodne, i jak lało to mnie nie zalało, jak resztę kolegów. Ja nie narzekałem, zorganizowaliśmy sobie niezłe warunki bytowe. Zbudowaliśmy jurtę w której mieściła się gastronomia, miejsce do wspólnego spędzania czasu w chłodniejsze dni, prysznic z umywalką i toaletę kompostującą. Spodobało mi się takie biwakowanie i w tym roku chciał bym już w przyczepie.

Namiot ma ograniczenia, że jak jest na minusie to nie za bardzo można bytować, a w kamperze raczej nie ma takich przeszkód. Właśnie do ilu na minusie można w takiej przyczepce mieszkać?

Zależy to z pewnością od szczelności, jak i ogrzewania, czy nie ma przeszkód, aby przezimować.

 

w zimie, hmm były już takie tematy ...

ogrzewanie da radę, choć będzie to słono kosztować - duże zużycie gazu, przy mrozach butla na 2-3doby

woda zamarznie w kibelku i kranie jak nic nie zmienisz ...

 

dlatego na budowach przeważnie firmy stawiają baraki :hmm:

 

czym się zajmujesz że mieszkasz w takich spartańskich warunkach ?

bo ja też "na budowie" ale u nas nikt w namiotach nie śpi :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz racje profesjonalna firma powinna zapewnić podstawowy socjal. Niestety firma w której pracowałem miała słabe pojęcie o wszystkim co się tyczy budowlanki ;)

Teraz już w tej firmie nie pracuje nagrywam sobie nową robotę, mianowicie chcę się nauczyć tradycyjnej ciesielki. Już prawie mam nagraną firmę która zajmuje się tego typu ciesielstwem .

Niestety ja jestem (powiedzmy z Krakowa) a firma jest z drugiego krańca Polski. My budowaliśmy dom w technologi strawballe, a ja interesuje się budownictwem naturalnym drewno, glina, słoma :D . Jednak na najbliższy rok zamierzam uczyć się ciesielki. Dlatego w tym roku decyduje się na kamper, lubię nie zależność.

Właściwie to nie wiem kiedy byśmy zaczeli,czy jak już mrozy zelżą, czy jeszcze jak będą trzymać . Dlatego się pytam czy można mieszkać przy minusowych, butla na 2-3 dni w ogóle się nie kalkuluje, myślałem, że może jest jakiś ogrzewanie na prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego się pytam czy można mieszkać przy minusowych, butla na 2-3 dni w ogóle się nie kalkuluje, myślałem, że może jest jakiś ogrzewanie na prąd.

 

można, zobacz że często przyczepki robią za stróżówki ;)

elektrycznie oczywiście można, najłatwiej wstawiając jakiś grzejnik elektryczny, najlepiej tzw konwektorowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze o tym poczytać, jak tak teraz patrze i jest tego trochę na allegro, dużo nie przespanych nocy mnie czeka zanim dokonam ostatecznego wyboru.

Mam jeszcze trochę czasu, tak wiec mogę sobie na spokojnie poodkładać te które mi się ewentualnie spodobają i przedstawić je tutaj na forum w celu doradzenia?.

Czy oprócz allegro są jeszcze jakiś inne strony o używanych przyczepkach ? Gdzie najlepiej szukać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze o tym poczytać, jak tak teraz patrze i jest tego trochę na allegro, dużo nie przespanych nocy mnie czeka zanim dokonam ostatecznego wyboru.

Mam jeszcze trochę czasu, tak wiec mogę sobie na spokojnie poodkładać te które mi się ewentualnie spodobają i przedstawić je tutaj na forum w celu doradzenia?.

Czy oprócz allegro są jeszcze jakiś inne strony o używanych przyczepkach ? Gdzie najlepiej szukać ?

 

pewnie że możesz

 

ogłoszenia, chyba allegro daje największy przegląd, dobrze jest też oglądnąć coś na miejscu na żywo

możesz szukać też w komisach, co najmniej kilka ma niezłe oceny tu na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc. Najpierw poczytam forum, przebuszuję allegro, powybieram te które najbardziej mnie będą interesować i będziemy z tych wybranych wybierać te najlepsze.

Zdaję sobie sprawę, że trzeba obejrzeć dokładnie taki sprzęt. Fajnie by było jak by ktoś z forumowiczów dysponujący czasem mógłby się ze mną przejechać i obejrzeć w razie już ostatecznego zdecydowania. Oczywiście potrafię się odwdzięczyć. No ale do tego jeszcze długa droga.

Mógłbym Cię prosić o namiary na te komisy co mają pozytywne opinie na forum bo nie mogę ich znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc. Najpierw poczytam forum, przebuszuję allegro, powybieram te które najbardziej mnie będą interesować i będziemy z tych wybranych wybierać te najlepsze.

Zdaję sobie sprawę, że trzeba obejrzeć dokładnie taki sprzęt. Fajnie by było jak by ktoś z forumowiczów dysponujący czasem mógłby się ze mną przejechać i obejrzeć w razie już ostatecznego zdecydowania. Oczywiście potrafię się odwdzięczyć. No ale do tego jeszcze długa droga.

Mógłbym Cię prosić o namiary na te komisy co mają pozytywne opinie na forum bo nie mogę ich znaleźć.

 

np http://center-camp.pl/

http://karawaning.net/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.