Skocz do zawartości

Porady przed zakupem przyczepy kempingowej


AgataD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

 

Chcialabym zakupic angielska przyczepe kempingowa BAILEY PAGEANT 2003. Przyczepa jest zarejestrowana i ubezpieczona w Polsce tak podaje sprzedawca.Czy zna ktos ta firme ? http://przyczepycampingowepoznan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=101&lang=pl

 

Co musze dostac od sprzedawcy przy zakupie tej przyczepy , zebym miala wszystkie papiery swiadczace ze przyczepa jest juz moja i jak przebiega dalej rejestracja jej ,dostaje oddzielne tablice? Czy ta firma musi miec juz przeprowadzony przeglad techniczny , gdzie takie przeglady mozna dokonac?

 

Na co zwrocic uwage przy kupnie?Jakie dane musza byc w papierach ,np.umowie ,co musi posidac przyczepa ,zeby byla dopuszczona do przegladu?

 

Czy ktos mial albo ma doswiadczenie z tego typy przyczepa,jest to dobra jakosciowo przyczepa?

 

 

 

Pozdrawiam

 

Agata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak firma z Gruszczyna: budki kupują w UK tylko po to, żeby przewieźć w nich do kraju motocykle i części motoryzacyjne na handel. W związku z powyższym stan kupowanych przez nich przyczep jest nieistotny. Mają za zadanie być dobrze załadowane i dowieźć towar do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak firma z Gruszczyna: budki kupują w UK tylko po to, żeby przewieźć w nich do kraju motocykle i części motoryzacyjne na handel. W związku z powyższym stan kupowanych przez nich przyczep jest nieistotny. Mają za zadanie być dobrze załadowane i dowieźć towar do Polski.

 

 

Jeśli jest to prawdą , to daj za nią max 4000 zł.

Wrazie bubla , odrobisz na częściach o ile jeszcze w niej są .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście odradzałbym zakup przyczepy z tej firmy a to przynajmniej z dwóch powodów. Pierwszy to przyczepy które ma w ofercie są w o wiele wyższych cenach porównując z innymi importerami a drugi to trzeba wiedzieć iż właściciel posiada drugi plac kawałek dalej na którym przeprowadzane są różnego rodzaju drobne naprawy mające na celu ukryć stan faktyczny. Poza tym w rzeczywistości przyczepy które posiada zdecydowanie lepiej wyglądają na zdjęciach niż w rzeczywistości.

I jeszcze jedna sprawa czy nie zastanawia Cie to dlaczego ów przyczepa jest zarejestrowana skoro sprowadzona jest niby na sprzedaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie moge kupic tego typu przyczepe ,gdzie sprzedawca nie probuje Cie oszukac .Kto mi poleci pozadna firme? Najlepiej w okolicach Gdanska jesli taka istnieje?Czy jest to zawsze stosowane , ze sam musisz przerejestrowac w Polsce ?Czy firmy sprezdajace tego nie robia?

 

 

 

Pozdrawiam,

 

Agata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmy to robią, ale w ostatniej chwili przed sprzedażą. Często się zdarza, że przyczepa stoi na placu jeszcze na oryginalnych tablicach z informacją, że w cenie jest zarejestrowanie w Polsce. Podpisując umowę sprzedawca przerejestrowuje przyczepę na siebie, kupuje OC na minimum, żebyś tylko dojechała do domu i przerejestrowujesz wówczas na siebie. Wtedy nie masz korowodów z kompletem dokumentów potrzebnych do rejestracji 0 za to odpowiada sprzedawca, zaś Ty już przerejestrowujesz przyczepę kupioną w kraju. Moim zdaniem najuczciwsze - jak do zarejestrowania bez problemów, to proszę zarejestrować. Nie muszę kombinować, że jak z Anglii, to mam mieć dokumenty A, B i C, a jak z Holandii, to G, F i H i jeszcze do tego tłumaczone. Od tego jest sprzedawca, żeby się na tym znał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po obejrzeniu przyczepy dałem-w drodze umowy pisemnej- zadatek ( nie zaliczkę) a sprzedający dokonał rejestrację i ubezpieczył na 1 miesiąc. Przy odbiorze dopłaciłem resztę kwoty. E.T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie przyczep z Anglii - jeżeli taka jest poszukiwana - patrząc na nasz rynek, (tak byłem w gruszczynie i innych lokalizacjach w WLKP) - moim zdaniem nie ma dobrych i uczciwych importerów Angielek w Polsce. Możesz po prostu jeździć i szukać, ale to kosztuje czas i pieniądze - w końcu znajdziesz ale miej świadomość że max 10% proponowanych przyczep nie jest MINĄ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

 

 

Chcialabym zakupic angielska przyczepe kempingowa BAILEY PAGEANT 2003. Przyczepa jest zarejestrowana i ubezpieczona w Polsce tak podaje sprzedawca.Czy zna ktos ta firme ? http://przyczepycamp...mid=101&lang=pl

 

Co musze dostac od sprzedawcy przy zakupie tej przyczepy , zebym miala wszystkie papiery swiadczace ze przyczepa jest juz moja i jak przebiega dalej rejestracja jej ,dostaje oddzielne tablice? Czy ta firma musi miec juz przeprowadzony przeglad techniczny , gdzie takie przeglady mozna dokonac?

 

Na co zwrocic uwage przy kupnie?Jakie dane musza byc w papierach ,np.umowie ,co musi posidac przyczepa ,zeby byla dopuszczona do przegladu?

 

Czy ktos mial albo ma doswiadczenie z tego typy przyczepa,jest to dobra jakosciowo przyczepa?

 

 

 

Pozdrawiam

 

Agata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.