Skocz do zawartości

Chrysler 300M


RobiBona

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie ma chłodnicy skrzyni, to będzie to zbyt ryzykowne.

Ja sprowadzałem swoje anielki (własne - nie ma handel) T&C czteropędem, ale też w automacie. Bez awarii , ale chłodnicę miałem.

Potem z racji DMC zestawu targałem budkę Mondeo, też automat z chłodnicą i też żyje.

Postaw to jako warunek.

.

Nie wiem co to za silnik, ja miałem też 252KM ale z 3,8lz i model kilka lat młodszy.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne auto, ale bardzo niskie. Ma też długaśny zwis tylny. Obie te cechy razem nie pomagają w holowaniu. Jeśli to okazja kupienia od znajomego to może przymierz się do przyczepy. Jak jest już hak to choć na kilkaset metrów podepnij i zobacz czy nie siedzisz za nisko tyłkiem na asfalcie.

 

Z porad to jeszcze zaloguj się na LPG-forum i poczytaj jaki sprzęt tam proponują do 300M. Widzę, że zdecydowanie wtryski osobne i preferowane są Hana niebieskie. Jak masz listwę to niestety w tym modelu strasznie długie będą przewody i nie jest to korzystne. ze względu na sterowanie. Lepiej zawczasu poczytać i ocenić czy instalacja jest prawidłowo dobrana i przyzwoicie założona, niż kupić i potem jeździć po gazownikach, żeby doprowadzili graty gazowe do porządku. No i weź pod uwagę cenę - jeśli będziesz musiał wymienić pół instalacji z powodu poprzedniej partaniny to zapłacisz kilka złotych.

 

To auto pali 15-20 litrów LPG na 100 km. Jeśli zbiornik jest toroidalny we wnękę koła to masz zasięg z budą rzędu 200 km lub mniej. Czy to wystarcza? W Polsce tak, ale poza nią? Przemyśl sprawę, bo z kolei zbiornik cylindryczny np. 80 litrów zajmie pół bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skorpio 2.0 w automacie to niby była chłodnica oleju ale to taka z boku chłodnicy wody,ale żadnego problemu nie było .

 

 

Słuszna uwaga.

Konstrukcje są różne.

Mam jeszcze 211 w automacie, ale tam nie mam pojęcia czy jest czy nie ma, ale...

W moim mondeo chłodnica jest w chłodnicy. Tak, kanały wewnątrz są odseparowane i łączone zewnętrznie króćcami.

To jak ktoś nie wie, to będzie sądził że chłodnicy oleju skrzyni nie ma.

Nie szukaj więc chłodnicy jako tako, tylko czy ze skrzyni wychodzą dwa metalowe przewody kierunku chłodnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mercedesie W211 z automatem jest chłodnica ASB (Wahlera lub Valeo). W211 z mocniejszymi silnikami ciągnie budki bez najmniejszego problemu ,również w górach.Jedynym problemem jest duże DMC np. 320 CDI to 2260 kg znacznie ograniczające DMC przyczepy do 1240 kg (prawo jazdy Kat.B)

Edytowane przez Lucek26 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, ale jaja właśnie od miesiąca zastanawiam się nad kupnem 300M.

Jest więcej przeciw niż za, ale to cudeńko strasznie mnie kusi.

Co masz na oku?

Trzeba dać około 20tys. za model z 2002-2004 roku, ale są i droższe.

Daj znać jakie decyzje w nowym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ale jaja właśnie od miesiąca zastanawiam się nad kupnem 300M.

Jest więcej przeciw niż za, ale to cudeńko strasznie mnie kusi.

Co masz na oku?

Trzeba dać około 20tys. za model z 2002-2004 roku, ale są i droższe.

Daj znać jakie decyzje w nowym roku.

 

Witaj

No cóż ekonomii nie ma z tym autkiem to po 1.,a po drugie w dowodzie ma wpis że na haku może mieć cepkę z hamulcem 900 kg :niewiem: i to i kilka innych wydarzeń przesądziło że na chwilę obecną zawieszam zmianę holownika a le jeżeli już będę zmieniał to będzie to ... najprawdopodobniej ... BMW a o reszcie to mam nadzieję pogadamy w Przybrodzinie :gitara::piwko::pub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300M to zdecydowany lider.

 

1 miejsce:

auto w którym najszybciej puścić pawia!

 

1: miejsce:

auto którym zrobisz sobie duży obciach na dzielnicy!

 

1:miejsce:

auto dzięki któremu poznasz wszystkich mechaników od amerykańców w okolicy!

 

1: miejsce:

limuzyna wykonana jak hyundai pony z 90 roku.

 

Reasumując: ostatnie wielkie gó... chryslera. Później już było lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.