Skocz do zawartości

Dobry telefon komórkowy


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was prośbę. Będę kupował nowy telefon (przedłużenie umowy). Dotychczas używałem lub używam różnych marek aparatów, ale ostatnio mam Nokie i z nich jestem najbardziej zadowolony, bo nigdy się nie zepsuły. Starsza to 6700 Clasik, nowsza to E52. Jednak dziś świat idzie do przodu i skoro mogę mieć prawie za złotówkę nowy telefon, dlaczego nie kupić.

Założenia są takie:

1. Dobra, silna i stabilna antena, aby nie przerywało rozmów

2. Bateria, która by trzymała chociaż 2 - 3 dni

3. Nie potrzebuję najnowszych bajerów, gdyż telefon w 99% służy mi do rozmawiania, w tym w 10% do pisania SMS

4. Musi mieć dyktafon i aparat fotograficzny

5. Może mieć GPS i ewentualny internet - może przyda się w przyszłości

6. Musi być dobry i sprawny w użytkowaniu (nie psujący się, nie zawieszający się, nie wymagający grzebania w ustawieniach czy aktualizacji co chwilę nowszego oprogramowania)

7. Wolę znaną i sprawdzoną markę

Nie wiem, czy szukać wśród klasycznych aparatów na klawisze, czy raczej pójść w kierunku modeli dotykowych?

Na koniec wspomnę, że wspólnik proponuje mi Nokię Lumię 800. Jednak On jest grzebaczem i lubi bajery, dlatego nie wiem, czy to nie jest zbyt kosmiczny telefon?

Jakie modele możecie mi zaproponować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jestem dokładnie w takiej samej sytuacji jak Ty.

Dla mnie już ustalone jest jedno najważniejsze kryterium, to by telefon nie latał na Androidzie.

To jest chory system i dla cierpliwych, szczególnie userów Samsungów.

Szukam te z Windows/kafelki.

Rozważałem N Lumia800, ale ich wartość szybko leci, pojawił się model 820.

Rozważałem Xperie - wszystkie odpadają z Androidem

Rozważałem Samsungi, tylko 2 modele wchodzą u mnie w rachubę.

'Macałem' dziś m.in. Wave III - bardzo sympatyczny model, pachnie luksusem.

Najbliższy mojemu sercu jest Apple iPhone 4 bez S , z własnym systemem - jest on w moim zasięgu finansowym/abonentowym u konkurencyjnej sieci.

Jutro stawiam warunki swojej macierzystej sieci, jak nic mi nie wymyślą to po 13 latach u nich , demonstracyjnie przenoszę numer po iPhona.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy chwali swoje. Ja od lat używam tylko Nokii zawsze za 1 pln. Każda ma dyktafon i lepszy lub gorszy aparat. Wszystkie dotykowe mają jedną wadę ... krótko trzyma bateria. Teraz mam C 3 baterię ładuję ... co tydzień ( tylko rozmowy i sms-y) 0 aktualizacji itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się niedawno przerzuciłem na dotykowy ( miałem z klawiaturą ) i lekko mnie wkurza. ale się pewnie przyzwyczaję / nauczę :]

 

Może Ci się moja uwaga przyda.

 

Nokie mają rzeczywiście dobre opinie kiedyś miałem i byłem bardzo zadowolony.

 

 

 

Co do baterii :hmm: mam teraz LG T505 i trzyma mi spokojnie tydzień i to bez przełączania w tryb oszczędzania ( ale też bez włączania Bluetooth i Wi-Fi )

 

Owocnych poszukiwań :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowej Noki C3 od polskiego operatora już nie uswiadczysz. Nokie kiedyś miały dobra opinię, teraz odbudowują markę Lumiami. Warta uwagijest Nokia Asha 302. Bardzo mpodoba mi sie tekst o Nokii za 1 pln ( w jakim abonamencie? ) to może być Nokia z serii 100 jak i Lumia 900. Blackberry batrie trzymają do 2 tygodni i z pewnościa spełniają krytria z wypasem, ale trzeba je polubić. Czemu czepiacie się Androida? Duży wyświetlacz = krótsza bateria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Czemu czepiacie się Androida? Duży wyświetlacz = krótsza bateria.

 

W Samsungu Androida ma moja ukochana... Ma stalowe nerwy i cierpliwość.

Ten telefon robi sobie co chce i kiedy chce.

Inni próbują wypłoszyć Androidy , rzucając telefonami o ścianę. Nie... nie, to nie dla mnie, nie dla ludzi.

.

Zapomniałem jeszcze w #2 napisać że do chwili obecnej używam N 6300 , tak od 6 lat... do dziś niezawodna, ale jej wiek :(

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WojtEwa rozmawiamy o nowym telefonie, nie o muzealnych egzeplażach, chyba że sie mylę.

 

Mylisz się, tak.

Nie proponuje muzealnych, wróć do postu 2 http://forum.karawaning.pl/topic/12600-dobry-telefon-komorkowy/page__view__findpost__p__293831

zrozumiesz z całości co napisałem :)

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WojtEwa to chybaeEfekt meczu, ale nie rozumiem - odpowiadałem Ternowcowi z racji nicka zainteresowań i wymagań ten by pasował idealnie.Odpowiem Tobie - masz problem chłopie ja bym się 3 x zastanowił nad zmianą sieci dla telefonu. Skoro masz N6300 to Iphon 4 będzie z innego świata, nie zapomnij przeklepać książki telefonicznej przy zmianie operatora. Przypomniał mi sie dowcip - zrobię na złość mamie i odmożę sobie uszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do pytania Terenowca.

Andrzeju, też mam problem z dobrym telefonem do dzwonienia a nie do internetu, maili itp.

Chyba sensownym wyjściem jest zostanie jednak przy Nokii, jak używasz jej od wielu lat to nie będziesz musiał poświęcać długiego czasu na naukę obsługi, następcą E-52 jest C5 5MP.

Chłopaki z sieci ..... mówią, że to bardzo przyzwoity telefon.

 

No chyba, że idziesz w smyrfona i już zaczynasz trenować palce skromny.gif.

 

pozdrawiam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam "dotykowca" ale marzy mi się jednak klasyczny telefon. Najbardziej denerwuje mnie ładowanie co dzień, max 2 :krzykacz: To jest chore wstawiać baterię od zegarka do telewizora :sciana:

 

Jednak przeciwnie do kolegi WojtEwa z Androida jestem zadowolony :ok: Nie odczuwam by był wolny, ma sporo możliwości, łatwy w obsłudze. Ale to moje subiektywne odczucia... może kwestia telefonu/marki. Mam SonyEricssona Xperię mini pro. Modelu nie polecam... jak i marki... od 10 lat miałem same SE i o ile starsze modele były ok, to nowsze są marną kaszanką. Ale to też moje subiektywne wrażenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że dla mnie określenia smartfon, tablet, palmptop to wszystko jedno - tak samo nieznane. Nie mam pojęcia co jest czym. Ma służyć do rozmawiania. Chciałbym, aby był wygodny w użyciu, czyli aby można go było używać jedną ręką (odbierać, oddzwaniać, zamykać i otwierać. Wspólnik ma dotykowca i do odbierania używa dwóch rąk. W jednej trzyma telefon, a palcem drugiej wykonuje ruch, dopiero po tym przykłada aparat do ucha. To wydaje mi się bardzo kłopotliwe, na przykład w samochodzie (moje przejazdy to kilkominutowe przeskoki miedzy jednym końcem miasteczka, a drugim) dlatego jakieś zestawy słuchawkowe w uszach raczej odpadają. Nie wiem, czy aparat dotykowy można odebrać jedną ręką?

I jeszcze jedno, czy zwyczajne karty SIM, takie sprzed 5 lat, można wyjąć z jednego telefonu i włożyć do takich nowych dotykowców typu Lumia 800?

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Samsungu Androida ma moja ukochana... Ma stalowe nerwy i cierpliwość.

Ten telefon robi sobie co chce i kiedy chce.

Inni próbują wypłoszyć Androidy , rzucając telefonami o ścianę. Nie... nie, to nie dla mnie, nie dla ludzi.

.

Zapomniałem jeszcze w #2 napisać że do chwili obecnej używam N 6300 , tak od 6 lat... do dziś niezawodna, ale jej wiek :(

 

Nie bardzo rozumiem dlaczego skreślasz cały system android na podstawie używania w jednym modelu telefonu? nie napisałeś też jaki model samsunga małżonka używa z jaką wersją androida? to dość istotne.

 

Ja uważam że Android jest aktualnie najstabilniejszym i najszybszym systemem stosowanym w smartfonach. Ma wszystkie zalety IOSa a nie ma jego wad, symbian to staroć a WIN jest zbyt świeży by mógł z androidem konkurować.

 

Wiele lat byłem "wyznawcą" Nokii, ale od dwóch lat przestałem używać telefonów tej firmy, w pewnym momencie po prostu świat psozedł dalej a Nokia została daleko w tyle.

 

Terenowiec, jeżeli potrzebujesz dobry aparat foto w telefonie to rozglądnij się za telefonami sony ericsson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii formalnej:

nie ma już Sony Ericsson, obecnie jest to już Sony (tylko).

Stało się tak w połowie lutego 2012, czyli nowe konstrukcje po tej dacie, to już Sony.

Wielka szkoda, ponieważ telefony Ericsson, kiedy jeszcze była to samodzielna marka, były jednymi z najlepszych i najbardziej innowacyjnych telefonów. Później, po zawiązaniu współpracy z Sony, było jeszcze kilka bardzo udanych modeli, ale ostatnim świetnym telefonem Sony-Ericsson był chyba K800i. Mimo jednej, może dwóch przypadłości, te telefony spisywały się i nadal spisują, znakomicie.

Tak, jak Kol. Szary11 napisał, również uważam: kolejne SE i obecne S, to już masowe zabawki.

 

Za oknem mgła, zimno, od czasu, do czasu słychać szelest ostatnich już liści wiszących na drzewach, targanych podmuchami wiatru. Jednym słowem szarówka, nic, tylko spać. Ha, a gdy coś rano, o godz. piątej minut dwadzieścia wybije człowieka ze snu i na pozostałe pół godziny, nie chce się już wracać do łóżka . No cóż, myślę sobie: skoro "korzystam" z przymusowej bezsenności, to zajrzę sobie na forum, a nuż spotkam kogoś w podobnej sytuacji ?

Niestety, frekwencja na forum o tej porze okazała się równie szara, jak pogoda za oknem. Ilość nowych tematów, również nie budzi zachwytu ..., ale co to ? Jest ! Jest nowy temat. Powstał zaledwie kilka godzin wcześniej. Zagłębiam się w lekturę i m.in. czytam:

 

"Przyznam się, że dla mnie określenia smartfon, tablet, palmptop to wszystko jedno - tak samo nieznane. Nie mam pojęcia co jest czym. Ma służyć do rozmawiania. Chciałbym, aby był wygodny w użyciu, czyli aby można go było używać jedną ręką (odbierać, oddzwaniać, zamykać i otwierać."

 

I dalej:

 

"3. Nie potrzebuję najnowszych bajerów, gdyż telefon w 99% służy mi do rozmawiania, w tym w 10% do pisania SMS

6. Musi być dobry i sprawny w użytkowaniu (nie psujący się, nie zawieszający się, nie wymagający grzebania w ustawieniach czy aktualizacji co chwilę nowszego oprogramowania)

7. Wolę znaną i sprawdzoną markę"

 

... a w pierwszych słowach przecież było:

 

" [...] używam różnych marek aparatów, ale ostatnio mam Nokie i z nich jestem najbardziej zadowolony"

 

 

Andrzeju, w kontekście najważniejszych dla Ciebie rzeczy, o których napisałeś, zapytam się trochę przewrotnie:

po co Ci w takim razie nowy telefon, skoro z posiadanego jesteś zadowolony ? Czyżby stary skorodował ? hehe(1).gif

 

Teraz poważnie.

Wnioskuję, że nie masz parcia do posiadania multimedialnych kombajnów i chyba nie odczuwasz ich braku. Czy tak ?

W takim razie, może lepiej kupić nową baterię do już posiadanego telefonu (do tej pory się nie psuje, jesteś z niego zadowolony, dzwoni, wysyła sms-y, posiada przyciski, wszystko można zrobić jedną ręką, nie trzeba grzebać w ustawieniach itd.) - ideał ?

Może jeszcze inaczej - zamiast zmienić telefon, do czego chyba nie jesteś tak do końca przekonany, wynegocjuj lepsze finansowo warunki na kolejny okres lub warunki te same, ale ilość rozmów dużo większa (w zależności od Twoich potrzeb) ?

Jeśli jednak będziesz koniecznie potrzebował zmiany, nie musisz robić przecież tego natychmiast po zakończeniu obecnego okresu umowy. Przejdzie on automatycznie na czas nieokreślony (tak chyba jest w większości przypadków), a to oznacza, że nawet za miesiąc, czy pół roku będziesz mógł tą umowę przedłużyć promocyjnie na nowy okres. Wtedy mogą być jeszcze lepsze warunki, lub nowsze telefony (taka tendencja), a Ty spokojnie może uściślisz sobie, jaki telefon będzie dla Ciebie najlepszy.

Sądząc po temacie, który założyłeś, sam jeszcze tego nie wiesz, a opinie posiadaczy aktualnych modeli, siłą rzeczy są subiektywne. W Twoim przypadku najlepiej podpatrzeć telefony w gronie znajomych (w realu), a może poprosić o prezentację kilku podobających Ci się telefonów w salonie operatora ? Przecież nikt nie wymusi na Tobie podjęcia natychmiastowej decyzji zakupu.

Jak mawiają: kupić, nie kupić, obejrzeć można.

Jedno jest pewne, jak pisali już Koledzy: telefon z większym ekranem dotykowym, większą ilością wodotrysków (w większości mało przydatnych) = częste ładowanie baterii. Baterie nie są na ogół słabe, ale aby kompromis między ilością funkcji, a wymiarami telefonu zachować, są jakie są.

 

Teraz opinia o kolejnym telefonie (raczej też subiektywna): HTC HD2.

Wyszło obszernie, mimo, że bardzo się starałem, aby tak nie było - trudno :oslabiony:

Bardzo duży, choć nie największy ekran, bardzo wyraźny, czytelny i całkowicie dotykowy (są tylko 4 przyciski + 3 po bokach, ale za to najważniejsze - przy odpowiedniej konfiguracji i odrobinie wprawy, jedną ręką można dzwonić i odbierać rozmowy, nawet sms-y na upartego można pisać, włączyć dyktafon, kamerę lub aparat itd., itp.)

Posiada Windows Mobile 6.5, czyli moim zdaniem ostatni z mobilnych nad którym można intuicyjnie panować (prawie, jak w domowym komputerze) i dający bardzo duże możliwości. Kolejna zaleta: bezproblemowa instalacja Automapy (wbudowany GPS), bezproblemowa instalacja typowych, standardowych kart SIM (nie trzeba ich przycinać itd., posiada też własny slot na karty pamięci (dodatkowo, poza zainstalowaną w telefonie - bardzo istotne). Aparat telefonu robi bardzo przyzwoite fotki, dyktafon ładnie nagrywa, jest też i radio FM, kalkulator, odtwarzacz plików muzycznych i filmowych, Wi-Fi, Bluetooth, Internet Explorer i Opera Browser.

E-maile (łącznie z załącznikami), przeglądanie netu - no problem !

Kalendarz, gry i 100 innych rzeczy, których nie pamiętam i nie używałem. Bezpośrednie łącze z Facebookiem (jeśli ktoś lubi ;) ) oraz YouTube - to wszystko jest.

Wspomnę jeszcze o kilku przydatnych gadżetach: elektroniczny kompas (np. ustawianie anteny SAT), czujnik G (więc jest elektroniczna poziomica), czyli np. przydatny przy poziomowaniu przyczepy.

Dużo można by jeszcze pisać o możliwościach i bardzo przydatnych funkcjach, ale wszystko można znaleźć w Necie.

Dla mnie jednymi z najważniejszych spraw, to fabrycznie zainstalowane oprogramowanie Office Mobile (bliźniaczy odpowiednik domowego, jest: Word, Outlook, Excel, OneNote, PowerPoint). Dzięki temu mam możliwość zsynchronizowania wszystkich danych w telefonie z domowym laptopem np. wszystkie kontakty (wszystkie kompletne dane, łącznie ze zdjęciami, które wyświetlają się gdy dzwoni dana osoba itp.), zadania, notatki, teksty Worda, czy arkusze kalkulacyjne.

Wystarczy kilkanaście sekund połączenia przez Bluetooth i mam zsynchronizowaną każdą zmianę zrobioną w telefonie, bądź komputerze. Odpada żmudne wklepywanie np. całej, kompletnej książki adresowej. Przy np. 250 pozycjach nie wyobrażam sobie ręcznego "wklepywania", zwłaszcza po "twardym" resecie telefonu lub reinstalacji systemu w kompie.

Czy trzeba coś więcej ?

Być może. Każdy ma własne wymagania, ale jak dla mnie (ostatnio to postanowiłem) ten telefon będzie jeszcze długo podstawowym, spełniającym znakomicie wszystkie moje potrzeby w tym zakresie, tym bardziej, gdy porównuję z najnowszymi konstrukcjami, nie wnoszącymi nic znacząco poprawiającego możliwości, często wręcz odwrotnie. Odpukać, ale nic mu się nie dzieje, a mam go od chwili, gdy tylko ukazał się w Polsce. Mogę śmiało go polecić !

 

P.S.

Zapomniałem napisać o baterii, ale nie uda się miarodajnie określić jej "trzymania", zależy od włączonych funkcji, ilości rozmów itd. Można jednak wszystko tak ustawić, aby max wydłużyć jej działanie. Telefon np. automatycznie wyłącza podświetlenie ekranu, gdy przyłoży się go do ucha, może też regulować podświetlenie ekranu w zależności od oświetlenia zewnętrznego.

Napiszę tylko, że często korzystam z wielu różnych opcji, a bateria jest jeszcze oryginalna.

Nie pamiętam dokładnie, kiedy go kupiłem (dwa lata ? Może dłużej ?) Obecnie ładuję ją raz na dwa, trzy dni, a czasami z dnia na dzień. Po tak długim czasie eksploatacji, uważam to za bardzo dobry wynik. Na wszelki wypadek mam już w zapasie drugą, :skromny: oczywiście oryginalną, ponieważ z doświadczenia wiem, że zamienniki nigdy nie zapewnią oczekiwanego czasu działania.

 

Andrzeju, nie wiem, czy to, co napisałem pomoże Ci chociaż trochę lub jeszcze bardziej namąci, ale napisałem, a co ... :huh:

Na koniec napiszę jeszcze, że miewałem telefony chyba większości marek obecnych na polskim rynku (kiedyś byłem zagorzałym fanem Ericssona, chyba wszystkie modele, które były), wiele razy byłem przekonany, że marka posiadanego telefonu jest jedyną słuszną i teraz powiem Ci szczerze: nie warto przywiązywać się do konkretnej marki.

IMHO

 

Kilka fotek zrobionych na szybko (przepraszam za jakość)

 

post-8228-0-60752200-1352956055_thumb.jpg

 

Przykładowe zdjęcie zrobione aparatem tego telefonu kilkanaście dni temu (końcówka października, ok. godz. 9 rano):

 

post-8228-0-02428000-1352956131_thumb.jpg

 

:banan:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.