Skocz do zawartości

I Ogólnopolska Pielgrzymka Karawaningowa na Jasną Górę


NICKT

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 337
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1. NICKT - kamper - 3lub4 - BUSKO ZDRÓJ (4 chusty)
2. topmirex - przyczepa - 2+1 - WARSZAWA (3 chusty)
3. powolniak - przyczepa - 3 - ZDUŃSKA WOLA (3 chusty)
4. comsio - przyczepa - 2 - ZĄBKI (4 chusty)
5. Misio - przyczepa - 2+2 - KRAKÓW
6. piwojtek - przyczepa - 2+2 - RYDUŁTOWY
7. Marc_Mari - przyczepa - 2+2 - WARSZAWA (1+1 chusty)
8. GrzesiekW - przyczepa - 2+3 - PIOTRKÓW TRYB. (2+1 chusteczka)
9.szczepan - przyczepa - 2+1 - ŁÓDŹ ( 2+1 chusteczka )
10. tomik - przyczepa - 2 - INO WROCŁAW (4 chusty)
11. RULAK - przyczepa - 2 - WARSZAWA (2 chusty)
12. Tadek1 - przyczepa szt 2 - osoby 4 – KRAKÓW (5 chust)
13. mar – przyczepa – 2+2 – OPOLE 
14. krzyolsze - przyczepa - 2 - SIEDLCE (2 chusty)
15. Trafko - przyczepa - 2+2 - ROCZYNY (2+2 chusty)
16. Asic-Pawcio - przyczepa - 2 - SOKOLNIKI LAS (2 chusty)
17. Kayk - przyczepa - 2 - KRAKÓW
18. RAMLA - przyczepa - 2+2 - RADZYMIN (4 chusty)
19. abjan - przyczepa - 2 - BIELSKO BIAŁA (2 chusty)
20. marmatjul - przyczepa - 2+3 - PSZCZYNA (5 chust)
21. rafal.wosik - przyczepa - 2+1 - UJAZD (3 chusty)
22. Borowy - przyczepa - 2 - LUBLIN
23. mila - przyczepa - 2+3 - PAWŁOWICE /k.Pszczyny
24. hobbysta - przyczepa - 4 - ŚWIDNIK (6 chust)
25. marcin81 - przyczepa - 2+2 - ZGIERZ (4 chusty)
26. Batmobil - kamper - 2 - KRAKÓW (2 chusty)
27. Grażyna Kozioł - przyczepa - 2 - TARNÓW (2 chusty)
28. Tombr - przyczepa - 2+2 - PSZCZYNA (2+2 chusty)
29. andrewa1 - T4 - 1 - CZĘSTOCHOWA (1 chusta)
30. muminpappan - przyczepa - 2+2 - JAWORZNO (4 chusty)
31. tadek123 - przyczepa - 2 - OLSZTYN ( 2 chusty)

32. camper20 - kamper - 2+1 - KALETY (3 chusty)
33. Zosia i Zygmunt - kamper - 2+2 - TARNOWSKIE GÓRY (4 chusty)

34. Stanik i Jola - przyczepa - 2 - RYBNIK (4+1 chusty)
35. Georg1950 - kamper - 2 - ŚWIĘTOCHŁOWICE (2 chusty)

36. Baltazar - przyczepa - 2+2 - NAKŁO ŚLĄSKIE (4 chusty)

37. Gewehr - przyczepa - 2+3 - WARSZAWA (3 chusty)

38. Laleczka - przyczepa - 2+2 - POSTOLISKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie ustalałem termin tydzień przed motocyklistami, by było spokojnie...

Tu jest kalendarium ze strony Jasnej Góry:


 

kwiecień 2 IV - Pielgrzymka Maturzystów Arch. Łódzkiej 3 IV - Pielgrzymka Maturzystów Diec. Opolskiej 4 IV - Pielgrzymka Maturzystów Diec. Drohiczyńskiej 6 IV - 16. Międzynarodowa Pielgrzymka Ruchu Rodzin Nazaretańskich 7 IV - 23. Pielgrzymka Rodzin Katyńskich     * Pielgrzymka Maturzystów Diec. Zielonogórsko-Gorzowskiej 12, 13 IV - Pielgrzymka Maturzystów Diec. Płockiej (I, II grupa) 13-14 IV - 1. Pielgrzymka Karawaningowa 13/14 IV - Czuwanie Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego 16-17 IV - Pielgrzymka Wyższych Seminariów Duchownych 19-21 IV - 76. Pielgrzymka Młodzieży Akademickiej 21 IV - Pielgrzymka Motocyklistów 23 IV - Pielgrzymka Maturzystów Diec. Radomskiej 27 IV - 6. Pielgrzymka Parafii Jakubowych     * 1. Pielgrzymka Wędkarzy 27-28 IV - 18. Pielgrzymka Transportowców 29-30 IV - Pielgrzymka Żołnierzy Górników
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Jasnej Góry w zakładce Biuro Prasowe > Kalendarz - termin pielgrzymki motocyklistów to 21.04. I tak też miał zapisane o. Kustosz
jak ustalałem termin naszej pielgrzymki. Dlatego ustaliłem termin tydzień wcześniej.
Zmiana w pielgrzymce motocyklistów to podobno ostatnie dni, ale i tak jest tam rozłam (z tego co czytam na forach motocyklowych) i jedni przyjadą tak jak było ustalone wcześniej, czyli 21.04, inni 14.04. Który zlot motocyklistów będzie oficjalny, większy - nie wiem. Nie wiem, czy oni sami wiedzą :(
Dla mnie taka zmiana w ostatniej chwili jest niepoważna, zwłaszcza, że oo. Paulini wiedzą ile załóg od nas przyjedzie. Termin niekolidujący z motocyklistami sami zaproponowali, a teraz...
Czekam na odpowiedź o. Kustosza.

Edytowane przez NICKT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest pewne wyjaśnienie sytuacji ze strony organizatora Zlotu Motocyklistów: http://www.rajdkatynski.net/images/dokumenty/Komunikat%201-13.pdf

 

Myślę, że zmiana terminu była ustalana z o.Kustoszem i program w zasadzie nie koliduje z naszym programem pielgrzymki. Będzie większy ruch, zwłaszcza w niedzielę, ale może to być też atrakcja dla naszej młodzieży - spotkanie z motocyklistami i obejrzenie motocykli.

 

Sytuacja dla mnie też jest zaskoczeniem, ale musimy to jakoś pogodzić. Na pewno trzeba zachować większą ostrożność na drodze i o to proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety, motocykliści od roku czy 2 podzielili się, i trwa spór, przyjeżdżają 2 razy, kłócą się z prezydentem itd.

 

uczestnikom pielgrzymki  karawaningowej proponuje zatankowanie przed Częstochową lub po wyjeździe z niej, z doświadczenia wiem, że stacje paliwowe są blokowane na długie minuty / godziny przez motocyklistów. W mieście jest ogólny hałas i nie jest do końca bezpiecznie. Także 3 razy sprawdzajcie lusterka przed wykonaniem manewru - wielu motocyklistów spotkacie już jadąc w piątek. Na terenie parkingu powinno być spokojnie, motocykle podjadą od drugiej strony.

 

szerokiej drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę, że "szopki" z rozpoczęciem sezonu motocyklowego w tym roku ciąg dalszy.

http://czestochowa.gazeta.pl/czestochowa/1,48725,11559751,Motocyklisci__wstyd__ze_paulini_selekcjonuja_wiernych.html

 

Wychodzi, że w tym roku będą 2 imprezy motocyklowe. 

13-14.04 X Zlot Gwiaździsty  oraz 

20-21.04 II Ogólnopolskie Dni Motocyklowe w Częstochowie

 

Z założenia Zlot Gwiaździsty jest pielgrzymką, a nie komercyjną imprezą. W związku z tym nie będzie tak liczna jak było to w latach ubiegłych i nie powstanie chaos na drogach.

 

W sobotę pracuję, ale wieczorkiem po pracy Was odwiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będzie wesoło :]  Motocykle, przyczepy i kampery=paraliż Częstochowy. Dzieci będą zadowolone, szczególnie chłopcy :yay: 

 

 

 Koszt naszego pobytu = 20zł za pobyt od soboty rano do niedzielnego popołudnia (jeśli ktoś przyjeżdża w piątek +20 zł (ofiara na Klasztor płatna przy wjeździe - za kampera lub za zestaw holownik+przyczepa). W cenie dostęp do wody przy parkingu F. 

 

Jako że organizator podał koszt za piątek, to ja się grzecznie i nieśmiało zapytam. Czy ktoś ma w planach zjawić się tam w piątek? Ja bym to uczynił bardzo chętnie i tak pewnie zrobię :thank:  Wolę dłużej pospać, niż rano w sobotę wcześnie się zrywać i w trasę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.