Jump to content

Remont przyczepy Tabbert 572 z 1978 r.

arnonim
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczow, rozpoczalem remont mojej przyczepy (jak w temacie) i juz napotkalem pierwsze problemy:

1. Czy istnieje mozliwosc uzyskania schematu budowy przyczepy, wymiary drewnianego ozebrowania.

2. Czy mozna zdobyc komplet uszczelek do takiej starej przyczepy.

3. W przyczepie znajduje sie ogrzewanie Truma, typ: Trumatic S5002 - czy ktos posiada taka instalacje.

Z gory dziekuje za wszelkie uwagi i wskazowki.

Pozdrawiam.

PS. Wkrotce umieszcze zdjecia.

Cześć! Ze schematem znając życie może być problem... takie rzeczy poginęły dawno i do znacznie nowszych też ciężko dostać... tak samo z oryginalnymi uszczelkami. Ale napewno da się coś dopasować. Kiedyś na forum mówiono o uszczelkach... poszukaj nieco, ja nie mogłem znaleźć :)

Powodzenia w remoncie!!! :jump:

Truma produkuje Trumatic S5002 i sprzedaje do tej pory... czyli z tym nie bedzie problemu jakby co. Ogolnie sprzet, standardowe okna dachowe, standardowe uszczelki i okna itp nie zmienily sie od lat 70-ciesiatych..... chyba ze tak jak w moim po zmianie modelu wstawiono mniejsze okno przednie i juz mojego nie mozna dostac :jump: dlatego musze obchodzic sie z nim jak z jajem :)

niestety schemat Trumatic-a w niemieckim

http://www.camping-shop24.de/G_S3002_30050_93000_1203.pdf

Dziekuje za odpowiedzi, mam jeszcze takowe pytanko:

pod uszczelką znajduje się warstwa uszczelniająca, czy to jest wlasnie ten silikon butylowy ?

Na aluminiowej listwie przykreconej do uszczelki znajduje sie rowniez jakas uszczelka, niestety po zdemontowaniu nie nadaje sie do ponownego uzycia, czy w to miejsce najlepiej wcisnac silikon ?

Glowa peka :jump: jak mysle o ilosci prac zwiazanych z remontem.

Pozdrawiam.

Ta warstwa to raczej napewno ten silikon butylowy. Z tą aluminiową listwą nie bardzo potrafie sobie wyobrazić o co chodzi. Najlepiej wrzucaj fotki wszelkich ustrojstw. Wtedy najszybciej pomożemy.

Nie łam się - zrobisz wszystko i będziesz miał podwójną satysfakcję z użytkowania domku na kółkach :):jump: