Skocz do zawartości

Uwaga na tunery DVB z Allegro


Socale

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Jest na portalu ogromna oferta tunerów do odbioru DVB w PL .

Każdy szukając , bierze pod uwagę cenę i tu zonk.

Tunery w okolicach 60-70zł.

W gąszczu nieistotnych bzdur, całych stert informacyjnych śmieci wkomponowuje się te istotne, cyt:

...Brak możliwości odbioru kanałów HD

...albo "jak byk" ukryta informacja: Tuner cyfrowy DVB-T MPEG-4 SD Quer Plus - i jest to jedyna mikro informacja o bublu :czerwona:

 

 

...albo taka info ukryta w treści: Tuner pomija programy HD

 

 

 

 

...są też rzetelniejsze: Cyfrowy tuner DVB-T do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej SD

Brak możliwości oglądania kanałów HD

...

Zatem, przed zakupem trzeba dokładnie być pewnym co się kupuje, bo np u mnie TVP1 HD na tym zamaskowanym badziewiu nie lata.

Obecność gniazda HDMI lub info o obsługiwanej 1080i nie dowodzi że programy HD z eteru będą chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to fakt na rynku jest bardzo dużo urządzeń niby spełniające wszystkie wymogi a niestety tak nie jest, ja mogę polecić za dobrą cenę tuner którego sam używam i wszystkie funkcje opisywane naprawdę działają oto link do poczytania http://www.wiwa.info...index.php?id=34

Sprzęt testowany na antenie w przyczepie z 1986roku i w odbiorze kanałów HD nie było problemów

 

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez California (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, nie chodzi o polecanie co się posiada.

Mi chodzi o to , jak masowo robi się np "kumatych starszych ludzi" butelkę i na co zwracać uwagę przy wyborze.

Perfidność to słodkie i pochlebne określenie, na świadome działanie tych "sprzedawców" , co w śmieciach istotę ukrywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak działają, te najtańsze....Włóczę się sporo po Hotelach i często tam właśnie takie najtańsze są montowane- np: pilot działa jak jakieś zabawkowe Chińskie Walkie Talkie, a czas reakcji tych urządzeń na jaką kolwiek "komendę" wynosi wieczność.

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

jak jest to oczywiście możliwe na forum lub na priv

to proszę o info odnoście polecanego sprzętu do oglądania TV w przyczepie.

biorąc pod uwagę nadchodzący 2013 rok z TV cyfrową

Nie znam się na dekoderach i antenach.

Mieszkam w bloku mam TV kablową - może to złe tłumaczenie ale poprostu nigdy mnie to nie interesowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo kupisz, ale musisz wyszukać po kryteriach a nie po cenie i kolorowych zasranych bzdetami aukcjach.

1. Tuner obsługujący HD 1080i

2. Zasilanie z zasilacza 230/12V wtykane w gniazdko w tunerze + ew. możliwość zasilania z gniazda zapalniczki.

3. Antena typu Pętla Sokala ale tego nie kupisz, trzeba zrobić a odbiór jest świetny.

post-2083-0-25041200-1350501737_thumb.jpg

.

I nic więcej do przyczepy nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info

 

myślałem o antenie sat aby za granicą jakiś polski program znaleźć, da się tak ???

czy wogóle da się tuner ( mam na myśli dekoder ) + ant SAT bez jakiś tam kart typu PolSat , zamontować. Czy to będzie odbierało sygnał ???

 

możesz coś więcej o pętli sokala w necie nic na ten temat nie widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info

 

myślałem o antenie sat aby za granicą jakiś polski program znaleźć, da się tak ???

czy wogóle da się tuner ( mam na myśli dekoder ) + ant SAT bez jakiś tam kart typu PolSat , zamontować. Czy to będzie odbierało sygnał ???

 

antena , a raczej telewizja satelitarna to zupełnie inna technologia

da się używać bez karty operatora, ale PL kanałów na satelicie jest mało, w sumie nic ciekawego

najlepszą opcją jest kupienie np Telewizji na Karte (TnK),

i nawet jak nie zapłacisz to masz pakiet podstawowy dostępny :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antena , a raczej telewizja satelitarna to zupełnie inna technologia

da się używać bez karty operatora, ale PL kanałów na satelicie jest mało, w sumie nic ciekawego

najlepszą opcją jest kupienie np Telewizji na Karte (TnK),

i nawet jak nie zapłacisz to masz pakiet podstawowy dostępny :hmm:

 

Ja TnK używam w domu. Sprawa wygląda tak że uzupełniając karte za 20 zł przez miesiąc mam pakiet rozszerzony czyli kanały takie jak euro sport, discovery itp a po miesiacu zostają kanały podstawowe...to jest 1,2,tvn,4 i jeszcze kilka. Podobno jest też polsat ale jeszcze nie złapałem. Oprócz tego cały chłam zagraniczny na setkach programów. Czyli za 20 zł mam podstawową telewizję przez rok. Po roku znów trzeba doładować przynajmniej za ta minimalna stawkę 20 zł.

Edytowane przez krystian186 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

o pętli sokala w necie nic na ten temat nie widzę

 

Pętla Sokala to mój wynalazek, wypróbowany na wojażach po kraju w tym roku.

Patent pilnie strzeżony.

Jest tania, skuteczna, mała, łatwa w wykonaniu i podłączeniu.

Udostępnię jak będziesz potrzebował do użytku, ale nie do zaspokojenia ciekawości.

.

Za granicą natomiast , tylko tuner satelitarny i mała antena bo tam sygnału z kosmosu nie brakuje.

Warto byłoby poszukać tunera na 12V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pętla Sokala to mój wynalazek, wypróbowany na wojażach po kraju w tym roku.

Patent pilnie strzeżony.

Jest tania, skuteczna, mała, łatwa w wykonaniu i podłączeniu.

Udostępnię jak będziesz potrzebował do użytku, ale nie do zaspokojenia ciekawości.

 

widziałem to cudo, nawet udało sie fotkę strzelić z ukrycia :skromny:

joy-toy-petle-motoryczne-zakrecone-kuleczki-labirynt-squeez-zabawka-edukacyjna-0102200.jpg

hehe(1).gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem dziś z kumplem co korzysta z Ant Sat, okazuje się że to nie takie prostę, ręcznie wyszukać satelitę, przestawię przyczepę i znowu szukanie satelity, raczej się skupię na zwykłej antenie która za granicą przecież będzie łapała programy lokalne - i one będą musiały wystarczyć

co myślicie o tym tunerze opisywanym powyżej ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem to cudo, nawet udało sie fotkę strzelić z ukrycia :skromny:

joy-toy-petle-motoryczne-zakrecone-kuleczki-labirynt-squeez-zabawka-edukacyjna-0102200.jpg

hehe(1).gif

 

Konrad papparazzi, Konrad papparazzi, Konrad papparazzi... i wydało się , nie mam już tajemnic :sciana:

:lol:

.

A tak wracając do tematu, nie chodzi o to że nie odbierają w HD , istotą jest że to co nadawane jest w HD tego nie pooglądamy w żadnej postaci, nawet w wersji "czarno-białej" :) W ogóle , nic.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.