Skocz do zawartości

dla rodziny


rzech

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi koledzy na co zwrocic jeszcze uwage przy ogledzinach?

a moze natkneliscie sie jeszcze na cos podobnego

czekam na (p)odpowiedzi

 

Najpierw przeczytaj http://forum.karawaning.pl/topic/4622-na-co-zwracac-uwage-przy-kupnie-przyczepy/

potem poszukaj przyczep w twojej okolicy oglądaj je dokładnie (wręcz przeszukuj) nabierzesz doświadczenia co i jak , zobaczysz co ci pasuje a co nie, nie napalaj się i nie kup pierwszej lepszej bo następna może być tą jaka ci pasuje.

Tym sposobem nie stracisz dużo czasu i pieniędzy na dojazdy gdzieś w Polskę i powroty w pusto z niesmakiem oszukania cię, a jak pojedziesz daleko to będziesz wiedział co i jak.

 

p.s. ja szukałem daleko a kupiłem blisko .

 

:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jaroslaw-d ????

 

akurat ta przyczepa jest nieco ponad 100 km ode mnie

takei poradniki to czytalem zanim zarejestrowalem sie tu na forum

 

interesuja mnie jedynie opinie na podstawie tych zdjec. Mozliwosc obejrzenia na zywo bede mial dopiero za kilka dni

poza tym interesuja mnie spostrzezenia uzytkownikow tej marki ktorych doswiadczenie moze byc istotne w sprawach ktorych nie widac na foto

jakies wady fabryczne Sterckeman Fjord, slabe punkty itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie samochody chociaż ceny podobne, montaż ręczny więc i błędy ludzkie mogą się pojawić, nie młoda więc trudno wysoko stawiać poprzeczkę ,raczej ergonomikę,funkcjonalność, wagę ,można oceniać,

Opinie dość dobre.

Ale faktycznie powinny się wypowiedzieć osoby które posiadały lub posiadają tą markę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

skoro nie ogladnalem jeszczeSTERKEMANa to co powiecie o tej przyczepie

 

http://allegro.pl/te...2672937158.html

 

i o tym sprzedawcy?

 

Na sprzedawcę uważać ;(

http://forum.karawaning.pl/topic/5245-skawina-komis-przyczep-kempingowych-i-samochodow-dostawcz/page__p__139435#entry139435

http://forum.karawaning.pl/topic/5009-krakow-przyczepki/

 

Zdjęcia tak robione, że nic nie widać (ew. zacieki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kolego,

mając 4 dzieci powinieneś szukać czegoś większego. Minimum to 4,5 metra. Taka prawda. Sam jeżdżę z 4 dzieciaków, więc coś w temacie mogę napisać.

Najfajniejszy układ z proponowanych przez Ciebie linków miał ten TEC WELTBUMMLER 460. Z tym, że jeszcze lepiej byłoby, gdyby miał z przodu dodatkowe piętro. Ale je można dorobić samodzielnie (ja u siebie tak zrobiłem). Taki układ jaki ma KiT w Knausie 450. Wtedy Wy śpicie na rozłożonej podkowie, a dzieciaki w układzie 2x2. Kibelek TYLKO stacjonarny. Sam możesz się wybrać do WC, ale w nocy dzieci nie wygonisz. Nad ranem też nie. Opróżnianie na zewnątrz jest o wiele praktyczniejsze. Pomijam już fakt, że kibelek przenośny potrafi się przewrócić.

Co do zdjęć tej 460-ki - Tak jak napisał Szadok - zdjęcia zrobione ... dobrze.

Co do Sterckeman:

zdecydowanie należy zwrócić uwagę na narożniki w górnej części. Wydają się być podgięte, co wcale nie znaczy, że ciekną, nieoryginalna kratka w bakiście (lewa strona). Każdy wie, że gaz potrzebuje kratki w podłodze a nie w ścianie, więc po co, albo dlaczego ona tam jest.

I ostatnie zdjęcia - odchodzi tapeta na przednich narożniach (od środka). Może ze starości, a może z wilgoci. Albo i jedno i drugie.

Przy tych przyczepach nalezy sprawdzić dokąłdnie sztywność przedniej ściany oraz obu ścian bocznych w przedniej części. Po prostu często gnieje stelaż drewniany i całość jest niestabilna. Miałem Gruau-a i musiałem, naprawiać....

Najfajniejszy układ to tył - podkowa, a z przodu (wzdłuż przyczepy) z jednej strony łóżko podwójne (szerokie), a z drugiej piętro. Knaus 480 już takie są. DMC - zmieścisz się. Gorzej z kasą. Może warto dozbierać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

to co powiecie

(...)

o tym sprzedawcy?

 

Zapis w treści: "Z powodu braku czasu na odpisywanie poczty e-mail , prosze o kontakt wyłaczne telefoniczny"

dyskwalifikuje takiego sprzedawcę na samym wstępie. Powód prosty: słowa pisanego nie da się odwrócić kota ogonem. Po ew. rozmowie telefonicznej będzie palił głupa na ew. zarzuty... a żeśmy się nie zrozumieli, No mówiłem panu że... ech...coś nam rozmowę rwało... itd.

Handlarz (yna) Made in Poland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gfizyk dzieki posprawdzam wszystkie rzeczy ktore napisalem

 

wyjasniam tez ze wkradl sie maly blad

na poczatku napisalem

"jest nas czworka, dzieciaki w wieku 2-5" czyli 2 rodzicow i dwoje dzieci a byc moze bedzie nastepne ot tak nawiasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec temat powoli zmierza ku koncowi

 

Bylem widzialem dotykalem tego STERCKEMAN'a

 

Sprzedajacy i jego rodzina przesympatyczni , przyczepa naprawde nie wyglada na tyle lat co ma.

akurat ze mam nieco ponad 100 km wybralem sie w taki dzien gdzie bylo tuz po deszczu. i takie oto moje spostrzezenia.

tylnie narozniki faktycznie sa jakby zagiete ale nie ma sladu po uderzeniu. w srodku od tej strony sucho zadnych przeciekow. W toalecie ten sylikon to po poprzednim wlascicielu ale nie widac aby chcila cos ukryc. jest starannie polozony tylko nieco zakurzony. Kratka na lewej stronie z przodu zainstalowana tez przez poprzedniego wlasciciela . Obecny nie zna przyczyny. Nie wplywa na predkosc jazdy. Waz gazowy caly nie popekany ja nowka sztuka. w srodku z przodu to co wygladalo na odchodzaca tapete to chyba zludzenie optyczne przez odbicie swiatla lampy blyskowej, materace niepoplamione, meble nie poniszczone wszystkie urzadzenia dzialaja. zadna ze scian nie sprawia wrazenia niestabilnej. uklad we wnetrzu ciekawy aczkolwiek tu 1 minusik to to ze nie ma schowka pod przednim lozkiem. markiza cala nie podarta latwo sie ja otwiera a przedsionek to juz mistrzostwo swiata. Duzy , jasny w bardzo dobrym stanie. W tym roku byla w bulgarii, chorwacji i kilka wyjazdow w kraju. Faktycznie wyglada na to ze sprzedaje ja ze wzgledu na przenosiny z bloku do domu rodzicow gdzie trwa remont. nie chcial za bardzo schodzic z ceny ale gdyby sie uparl mozna troche utargowac. Jednym slowem wg mnie warto. jak za ta cene i jak na to co obecnie jest na rynku.

 

gdyby wam cos jeszcze wpadlo w oko przy ogladaniu tych zdjec to opiszcie ja wymienilem sie kontaktami to zadzwonie i popytam (chyba ze wczesniej sprzeda)

 

ale my jeszcze poczekamy moze tu wrocimy ale nie darowalbym sobie gdybym nie obejrzal innych

 

a moze camper?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Kupując w Bieruniu wykładzinę podłogową BOLON przy okazji obejrzałem nową przyczepę Sterckeman 465 CP Starlet z 2012 roku.

 

Przyczepa o DMC 1200 kg wzbudziła moje zainteresowanie a małżonce szczególnie spodobał się układ wnętrza przyczepy oraz wykonanie .

Wnętrze przyczepy jest przestronne i bardzo przemyślane , budka 4 osobowa z ładną łazienką. Przyczepa jest szeroka (230 cm) ,stąd stosunkowo dużo miejsca wewnątrz.. Podobne przyczepy spotkałem w Hegyko na kempingu ( kilka Sterckemanów), a po obejrzeniu 465 CP Starlet zainteresowałem się

tym producentem. Otóż STERCKEMAN produkuje przyczepy od 60 lat i ma bardzo duże doswiadczenie. Wszystkie poprzednie przyczepy o oznaczeniu CP mają taki sam układ wnętrza ,który mi bardzo odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.