Skocz do zawartości

zaciek przy oknie dachowym


Karol82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem nowym użytkownikiem.

Chciałbym poprosić bardziej doświadczonych użytkowników o poradę.

Od trzech lat jestem posiadaczem przyczepki Hobby 520 Prestige z 1986 roku. Po pierwszym sezonie użytkowania przyczepy zauważyłem w łazience przy oknie dachowym mały zaciek. Jak się okazało żona nie domknęła okna. Na szczęście w porę to zauważyłem i większych szkód nie było. Miejsce to osuszyłem, dodatkowo dla pewności uszczelniłem okno. Jak do tej pory wszystko jest w porządku, przyczepka przez cały czas stoi pod chmurka i nic się nie dzieje.

Niestety po wysuszeniu miejsca zacieku, została plama. Chciałbym w jakiś sposób zamaskować ten zaciek, żeby cała łazienka wyglądała estetycznie. Nie chcę jednak przeprowadzać nie wiadomo jak dużego remontu. Niestety nie mam pomysłu jak to zrobić. Wydaje mi się, że tapeta odpada z uwagi na bardzo dużą wilgotność.

Czy ktoś z kolegów ma jakiś pomysł, który nie wymaga dużego nakładu pracy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Karol 82 ja bym proponował tą odpadającą tapetę zerwać lub odchylić tak abyś miał dojście

do sprawdzenia czy sklejka i rama okna dachowego nie są zgniłe i nie rozwarstwiają się

od wilgoci .o ile są w dobrym stanie to należy dokładnie osuszyć przy odsuniętej tapecie bo susząc

przez tapetę nie ma gdzie odparować woda następnie dokładnie wyczyścić i ponownie przykleić stara lub nową

tapetę A gdyby się okazało że są zgniłe listwy ramy okna to należy je wydłubać i dorobić nowe na wymiar i wkleić

je na kleju i dokończyć tak jak napisałem na początku A gdy będziesz montował okno to dokładnie go uszczelnij

i powinno być po problemie

pozdrawiam Marian :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doczytałem , że chodzi o zaciek przy otworze dachowym ...a czy w otworze klima , okno czy rogi jelenia to zaciek jest zaciekiem i trzeba go naprawić ...

 

 

Nawiasem to na fotce nie jest klima tylko schładzacz powietrza .... z klima ma tyle wspólnego co nic ...:skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doczytałem , że chodzi o zaciek przy otworze dachowym ...a czy w otworze klima , okno czy rogi jelenia to zaciek jest zaciekiem i trzeba go naprawić ...

 

 

Nawiasem to na fotce nie jest klima tylko schładzacz powietrza .... z klima ma tyle wspólnego co nic ...:skromny:

 

U Nas w Polsce powszechnie nazwana klimatyzacja ma tak na prawdę niewiele wspólnego z klimatyzacją skromny.gif, no ale może nie odbiegajmy od tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktoś z kolegów ma jakiś pomysł, który nie wymaga dużego nakładu pracy.

 

 

 

Dobre rady są już wyżej ...ja tylko podpowiem co można zamiast tapety , która będzie sztukowana , więc i naprawa będzie widoczna ... możesz zrobić coś podobnego jak na fotce i będzie git :skromny:

 

 

Kogut - genialne w swojej prostocie...:hmm:

 

 

 

 

 

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii ....może rozwiń myśl bo jeśli klimatyzacja w PL różni się od klimatyzacji np . w Niemczech to będzie dla mnie kolejna dawka nowej wiedzy .....

Znasz pewnie kogoś kto posprząta ...:skromny:

 

Cytując Wikipedie:

Klimatyzacja – proces wymiany powietrza w pomieszczeniu, mający na celu utrzymywanie zadanych warunków klimatycznych, czyli odpowiedniego zakresu temperatur i wilgotności powietrza, zapewniających dogodne warunki do pracy i funkcjonowania człowieka (warunki komfortu) lub optymalne warunki dla określonego procesu przemysłowego (np. w przemyśle elektronicznym).

W języku potocznym mianem klimatyzacji określa się błędnie proces chłodzenia (np. samochód osobowy z klimatyzacją).

 

 

Tłumacząc po ludzku. Klimatyzator typu split to nie klimatyzacja bo:

- nie dostarcza do pomieszczenia świeżego powietrza

- nie pilnuje poziomu wilgotności powietrza w pomieszczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując Wikipedie:

 

 

 

Tłumacząc po ludzku. Klimatyzator typu split to nie klimatyzacja bo:

- nie dostarcza do pomieszczenia świeżego powietrza

- nie pilnuje poziomu wilgotności powietrza w pomieszczeniu

 

 

Idąc podobnym tokiem myślenia , jeśli urządzenie nie jest w stanie osiągnąć założeń z definicji klimatyzacji :

 

 

Klimatyzacja– proces wymiany powietrza w pomieszczeniu, mający na celu utrzymywanie zadanych warunkówklimatycznych, czyli odpowiedniego zakresu temperatur i wilgotności powietrza

 

a te z kolei są następujące :

 

 

......."Z doświadczeń inżynierów klimatyzacji wynika, że optymalne warunki dla ludzi wykonujących lekką pracę (np. praca biurowa) występują przy jednoczesnym spełnieniu następujących parametrów powietrza wewnętrznego:– temperatura: lato 23 – 26 °C; zima 20 – 24 °C– wilgotność względna: 40 – 60% (max 35 – 65%)– prędkość powietrza w strefie przebywania ludzi: 0,2 – 0,5 m/s

 

 

...."

 

 

to w sytuacji np. postoju na kempingu w Grecji gdzie spiekota straszna i kabel z 230V czerwieni się w oczach a jedyne co może urządzenie to zejść w środku do 30 st ..... to urządzenie mimo szumnej nazwy już klimatyzacją nie jest ...... ?

 

 

 

Tak też można do tego podchodzić tylko co to ma wspólnego za schładzaczem powietrza zamontowanym na przykładowej fotce pokazującej wykończenie otworu w dachu ??? Dalej tyle co nic . :swiety:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.