Skocz do zawartości

Przyczepa dla 4 osób - dylematy


marcinz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Do niedawna użytkowałem stacjonarnie przyczepę (Tabbert 5000, rocznik 1981), ale z racji jej wyeksploatowania nadszedł czas na zmianę.

Założenia:

- rodzina 2+2 (chłopcy 3 i 8 lat)

- holownik z uciągiem nawet do 1300kg (Ford Grand C-Max 2.0 tdi lub Volvo S80 2.4D)

- oprócz "stacjonarności zastanawiam się na dalszymi wyjazdami (Chorwacja, Włochy, Francja, itp ...)

- idealnie byloby gdyby "cepka" była wyposażona w podgrzewacz wody

 

Budżet - 10-20 tys (ale im mniejszy tym lepiej :-)

 

Co sądzicie o poniższych propozycjach:

 

1. Hobby 470 - 1993

http://moto.allegro....2603986019.html

 

2. Gruau Floreal Luxe 40D - 1993

http://moto.allegro....2589367024.html

 

3. Knaus 6404 - 1996

http://otomoto.pl/kn...4-T3201316.html

 

4. Chateau 395 - 1997 - użytkownika Prusiak

http://forum.karawan...1250-kg-1997-r/

 

5. Hobby DeLuxe 450 - 1998

http://moto.allegro....2605171235.html

 

6. Chateau Cantara 445 - 1998

http://otomoto.pl/in...o-T1080150.html

 

7. Caravelair Antares - 2002

http://moto.allegro....2592870833.html

 

Z góry dziękuję za porady i krytyczne uwagi

 

pozdrawiam, Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jacenty67 , nie bardzo rozumiem zachwyt- tym konkretnym

 

Knausem. Fotki tej przyczepy zrobione tak, że nic konkretnego nie

 

widać. To, że masz Knausa nie znaczy, że ten konkretny jest najlepszy.

 

Większość z nas powie, że Jego model jest najlepszy, a tu nie o to chodzi.

 

Ogólnie to wszystkie te przyczepy mają takie fotki, że niczego co jest konkretne

 

do oględzin nie pokazują, może tylko Caravelair Antares wyróżnia się bardziej

 

pozytywnie.

 

Zastanawia mnie opis Gruau- jeden zbiornik wody do mycia i toalety.

 

Czy do niego lać chemię do spłukiwania, a co z myciem, chćby rąk??

 

Jakieś dziwne rozwiązanie. Jeśli dobrze widzę to wydaje mi się, że

 

wyciąganie kasety od strony przedsionka. Mnie to by nie odpowiadało.

 

Może jednak źle się dopatrzyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie opis Gruau- jeden zbiornik wody do mycia i toalety.

Czy do niego lać chemię do spłukiwania, a co z myciem, chćby rąk??

Jakieś dziwne rozwiązanie. Jeśli dobrze widzę to wydaje mi się, że

wyciąganie kasety od strony przedsionka. Mnie to by nie odpowiadało.

Może jednak źle się dopatrzyłem.

 

rozwiązanie dość popularne w nowszych przyczepkach

 

nic nie lejesz do zbiornika, tak jak w domu, też masz czystą wodę w spłuczce

chemia idzie do kasety

a dla zapachu możesz sobie powiesić kostkę w ubikacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem nowym użytkownikiem tego forum, poszukuję również przyczepy kempingowej.

Ostatnio byłem w Łodzi oglądałem przyczepę Caravelair i przy tej okazji dzwoniłem do Pana w sprawie poniższej przyczepy.

 

Gruau Floreal Luxe 40D - 1993

http://moto.allegro....2589367024.html

 

 

Jakby ktoś ją oglądał, bardzo proszę o wasze spostrzeżenia. Nie udało mi się odwiedzić sprzedającego.

Zastanawiam się nad stanem, z tego co mówił doinwestował ją i to bardzo i chce sprzedać! Na szybko obliczyłem, że inwestycje grubo przekroczyły 3tyś zł, a użytkuje ją zaledwie kilka miesięcy.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez jazi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oglądałem dzisiaj tego Hobby w Starowej Górze.

Przyczepa w/g mnie jest daleka od stanu "idealna" czerwona.gif. Co najwyżej stan dobry.

Z przodu był wymieniany parapet i cześć ściany wskutek zaciekania. Podobno teraz nie przecieka, ale nadal widoczne są ślady w obydwóch narożnikach.

Po oknem z tyłu i pod oknem nad kuchenką też stwierdziłem lekkie ślady wody.

W narożnikach z tyłu również zacieki. Podłoga w tych narożnikach od spodu miękka! Diabli wiedzą jakby to wyglądało po podniesieniu PCV. Mam nadzieję że nie tak jak tu: Link

Dla zainteresowanych posiadam fotki.

Poza tym bez większych uwag czyli kolejny "ideał" którego idealność można podzielić przez 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

knaus, to takie VW wśród przyczep- nie urzeka, ale trudne do zajechaniaskromny.gif

 

Co nie znaczy, że akurat tyczy sie egzemplarza z linka.

Poza Knausem jest jeszcze wiele naprawdę porządnych marek, więc nie faworyzujmy.

 

...aczkolwiek "Francuzek"bym unikał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa w/g mnie jest daleka od stanu "idealna" czerwona.gif. Co najwyżej stan dobry.

Poza tym bez większych uwag czyli kolejny "ideał" którego idealność można podzielić przez 2.

I tu jest niestety sedno sprawy chyba 95 % przyczep to właśnie takie ideały, każdy sprzedawca zachwala, wymienia zalety jeśli jest wada to drobna, trochę obtarte mebelki,uszkodzona klameczka przy oknie , cieszysz się :slina: błagasz kierownika o urlop, zasuwasz 400 km ,macasz ściany ,czołgasz się pod przyczepą ,robisz rentgena CO PAN TAK OGLĄDA SUPER STAN PRAWIE NÓWKA ,a tam ściana trzyma się na tapecie ,kibel prawie wypada z budy a na dodatek lodówka nie działa i nie ma gdzie flachy zmrozić żeby zalać robaka ze smutku. Wracasz w....ny :klnie: i przeklinasz sprzedawce ,bo on dopiero zobaczył że ta ściana to sama tapeta, WCZORAJ BYŁA JESZCZE DOBRA !!! :niewiem: ,a kibel to myślał ze jest przenośny a nie stacjonarny dlatego się tak rusza.

JAK SE NIE ZNAJDZIE USTEREK TO JĄ WE┼╣MIE cfaniaczek.gif .

Wracasz do domu,nie możesz dojść do siebie ,jeden nervosol drugi nervosol, bierzesz browca jeden drugi .... padasz.

Rano wstajesz słonko świeci , wertujesz kolejne ogłoszenia, może tym razem trafisz........................................:dzieki:

 

Ja nawet nie pytam sprzedawcy o żadne szczegóły ,bo prawdy raczej nie powie ,zapytałem o DMC odpowiedz 1200 jadę na szczęście blisko a tam 1250 (dla mnie dupa)

trzeba jechać macać macać i macać , samemu zobaczyć, przeżyć to samemu.

NIE MA LEKKO :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest niestety sedno sprawy chyba 95 % przyczep to właśnie takie ideały, każdy sprzedawca zachwala, wymienia zalety jeśli jest wada to drobna, trochę obtarte mebelki,uszkodzona klameczka przy oknie , cieszysz się :slina: błagasz kierownika o urlop, zasuwasz 400 km ,macasz ściany ,czołgasz się pod przyczepą ,robisz rentgena CO PAN TAK OGLĄDA SUPER STAN PRAWIE NÓWKA ,a tam ściana trzyma się na tapecie ,kibel prawie wypada z budy a na dodatek lodówka nie działa i nie ma gdzie flachy zmrozić żeby zalać robaka ze smutku. Wracasz w....ny :klnie: i przeklinasz sprzedawce ,bo on dopiero zobaczył że ta ściana to sama tapeta, WCZORAJ BYŁA JESZCZE DOBRA !!! :niewiem: ,a kibel to myślał ze jest przenośny a nie stacjonarny dlatego się tak rusza.

 

I właśnie tak wygląda polski handel i uczciwość sprzedawcy.

Każda z oglądanych jest najlepsza.

A jak już na placu stoi kilka to jedna lepsza od drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inni piszą, doradzają, oglądają, a zainteresowany marcinz milczy.

Odnośnie tej Hobby http://moto.allegro....2603986019.html to dziś od rana wystawiona jest ponownie. Cena jak narazie, nie uległa zmianie. Zmienił się tylko częściowo opis.

Edytowane przez mirekg9 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link

 

Taa, teraz jest stan bdb poza tym "Doszczelniona w celu uniknięcia ewentualnych przecieków. Wszystkie belki na rantach sztywne i twarde".

Guzik prawda...

Nie rozumiem czy sprzedawcy szukają jelenia, który kupi nie oglądając?

Co byłoby złego w tym żeby opisać faktyczny stan? Np. ciekła tu i tu i zostało to profesjonalnie naprawione. Ślady zacieków w narożnikach i pod oknami. Wtedy wszystko jest jasne i kupujący nie jest robiony w balona.

Akurat rozmawiałem z ojcem sprzedającego podczas oględzin. Kupili tą cepkę w Kutnie 2 lata temu zimą. Podobno nie oglądali jej zbyt szczegółowo w komisie. Jak mróz puścił to wyszło szydło z worka. Tak więc sami byli jeleniami przepłacając za nieszczelną przyczepę i teraz żeby za dużo nie stracić szukają kolejnych. W/g mnie w tym stanie ta przyczepa jest warta ~10k zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Tej GRUAU ze Zgierza jescze nie oglądałem, ale mam w planach.

 

W zeszły weekend oglądałem Caravelair Bamba Plus z 1997 roku.

http://moto.allegro.pl/caravelair-bamba-plus-idealna-1997-lodz-i2590010199.html

Na moje oko - przyczepa rzeczywiście w bardzo dobrym stanie, nie widziałem żadnych niessczelności ani śladów napraw.

Miałem nawet dużą ochotę ją kupić, ale doszliśmy z żoną do wniosku, że jest dla nas za mała.

Piętrowe łóżko wystraczyłoby na najblizsze kilka sezonów, ale po jego rozłożeniu (w naszym przypadku niemal na stałe)

nie wystarczająca jest ilość szafek.

 

Ogólnie mówiąc nie żałuję, ze ją oglądałem i szczerze polecam każdemu kto nie m a zbyt wygórowanych oczekiwać bagażowych.

 

Kilka szczegółów dodatkowych:

- przyczepa ma brodzik, ale w łazience zamontowana jest jedynie umywalka (jest gniazdo na słuchawkę prysznicową).

- nie ma podgrzewacza do ciepłej wody

- spoiny (krawędzie) czyste i nie zapaćkane silikonem - właściclel zrobił dla mnie próbę wodną i w szystko wyglądało naprawdę OK.

- w środku ładnie i czysto (nie ma zapachu odświeżacza), wnętrza szafek w mojej opinii bez zastrzeżeń,

- obecny właściciel sprowadzał ją osobiście z Holandii 3 lata temu jako nie wymagającą napraw (do wglądu faktura na 3500 EUR)...

 

Jak obejrzę GRUAU to dam znać...

 

Pozdrawiam, Marcin

 

Napiszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- spoiny (krawędzie) czyste i nie zapaćkane silikonem - właściclel zrobił dla mnie próbę wodną i w szystko wyglądało naprawdę OK.

tyle,że czasem ,zeby coś wyszło to trezba 2-3 dni konkretnego deszczu. Jak coś cieknie po kilku minutach lania wężem....to już masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.