Skocz do zawartości

Angielska przyczepa z drugiej ręki


Maciek24mw

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o wyrozumiałość bo to pierwszy post na tym forum i pierwsza przyczepka ,do tej pory dom nosiłem na garbie ,ale lata nie te i potrzeba odrobinę luksusu :piwo:

Interesuje mnie przyczepa

http://allegro.pl/el...2602670863.html

opis dość zachęcający :slina:

moje pytanie w tym temacie

Jakie dokumenty powinienem otrzymać od sprzedającego

Kemping posiada seryjne numery ramy tzw.numer VIN-niezbędny do rejestracji w kraju,umowę kupna -sprzedaży i National Caravan Council Certifcate.

Numer vin do sprawdzeni

Umowa kupna-sprzedażny norma ,ale jest małe ale, albo nawet duże :mlot: na umowie zawartej z anglikiem nie ma prawdopodobnie żadnego numeru stwierdzającego ze to ta przyczepa.Według mnie to jakieś uchybienie ale słyszałem opinie że Anglicy traktują przyczepę jak toster i uważają ze te numery są zbędne bo u nich się ich nie rejestruje.

I moje pytanie co w takiej sytuacji zrobić, jak traktuje coś takiego WK i czy nie będzie problemów z ewentualnym zarejestrowaniem przyczepy :mlot:

 

2 pytanie to: National Caravan Council Certyficate to jakiś kwit stwierdzający dane przyczepy ,ale czy chodzi o dany typ przyczepy ,rocznik przyczep czy o konkretną przyczepę numer xxx... CO TO JEST I JAK COŚ TAKIEGO POWINNO WYGLĄDAĆ BO MNIE TO MOGĄ ETYKIETĘ PO CHIPSACH WCISNĄĆ I SIĘ NIE ZORIENTUJE :niewiem: trochę przesadzam.

 

Co do ewentualnych oględzin myślę że dam radę ,po radach znalezionych na forum i w internecie ,oraz moja naturą dłubka nie mylić z głupka.

 

Proszę o pomoc w kwestii papierologi bo to mnie najbardziej przeraża w całym kupnie domku ,i kilometry robione na darmo.

 

Ta klapa z przodu dziwnie odstaje, też proszę o opinie i ewentualne sugestie

 

Edytowane przez Maciek24mw (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z drugiej ręki ??Bo nie da się jej zarejestrować w Polsce ?Poproś sprzedającego o jej zarejestrowanie i wtedy kup od niego ale zanim kupisz poczytaj posty o Angielkach - brak serwisu i części w PRL.

 

podaj jakieś przykłady z tym brakiem części, bo ja robiłem najazd komplet, hamulce też, lodówka taka sama jak w europejkach, a boiler gazowy prawie bez obsługowy, kibelki takie same, piecyki gazowe takie same albo podobne, rama i oś przeważnie Al-KO...

 

jakich części brak ? i brak serwisu ? powiedz mi który mechanik od przyczep - odmówił naprawy angielki.....

 

co do konkretnej przyczepy - po stronie drzwi - na tyle przyczepy nie ma klina ozdobnego i widać śrubki. dodatkowo tylne narożniki jakieś takie z zaciekami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie 50% tekstu to zwykły twórczy bubel, byleby zamulić czujność:

1. Przyjechała 2kkm więc jest w b. dobrym stanie bo dojechała... łał... inne nie dojeżdżają.

2. Rama aluminiowa... e tam, to to samo co stal ocynk, nie ważne.

3. Rolety, służą żeby słoneczko w oczka nie waliło, łał...

4. Przedsionek firmy "no name" służy do składowania parasolek i można w nim powiesić hamak, chyba dla psa by miał się gdzie schronić jak go kot będzie ganiał.. Dobrze wiedzieć :puk:

.

Teraz poważniej: Sam nie kupuj, gość zamydli ci czujność i kupisz jakiś bubel.

NCCC, to potwierdzenie, że ten model przyczepy może poruszać się po drogach publicznych - tak w skrócie.

Nie zawsze musi zawierać VIN, ale to nie ważne.

Wady wykryjesz przy oględzinach i wściekły wrócisz do domu.

To taki klasyczny scenariusz, uwierz mi (nam)

.

Jeśli jednak kupisz, cudem, to do rejestracji będzie ci potrzebne:

Przyczepa ogólnie sprawna.

Tabliczka znamionowa na niej - dla diagnosty.

Nr ramy tłoczony na ramie, pokrywający się z numerem na tabliczce chociaż 6 znakami.

Uruchomić/przerobić w instalacji by mieć światło p/mgielne.

W/w jest niezbędne by uzyskać pozytywny kwit od diagnosty dla WK

Umowa K-S pomiędzy Tobą a osobą której wręczasz gotówkę.

Nie tworzyć umowy pomiędzy ficto angolem a Tobą.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj jeśli o mnie chodzi to przyjrzyj się na zdjęcie z toaletą, widoczne duże szpary, częściowo zaklejone sylikonem, pytanie? czy dostała się tam woda?

Jeżeli tak to można liczyć na zbiór pieczarek, o ile urosną:mikolaj:.

I pytanie czy to jest taki rocznik? przy przyczepach też są zawyżane roczniki aby zwiększyć atrakcyjność.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Daniel DJR (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maarec co do części typu, bojler, pompki ,ogrzewanie , lodówki, itp to chyba masz racje można je zastąpić zdecydowanie częściami z niemieckich czy holenderskich przyczep.Dla mnie takie dostosowania nie są czymś strasznym chociaż naturalnie wolał bym takich uniknąć Parapo50 miał chyba na myśli okienka itp.

 

Braku klina faktycznie nie zaważyłem,(to jeszcze nie tragedia) co do zacieku przy oknie to zaniepokoiło mnie to tuż przed twoim postem, gdy po raz kolejny oglądałem zdjęcia (to już gorzej)

 

WojtEwa to że pisze aluminiowa alko to można kobiecie wybaczyć alu i stary ocynk wygląda równie szaro.Umowa z wirtualnym anglikiem nie wchodzi w grę.:banned:

 

Czyli jej umowa z anglikiem jest mi nie potrzebna do WK ? czy lepiej też zabrać?

 

Tylko umowa pomiędzy sprzedającym a kupującym ,czy to aby na pewno wystarczy bo jak pomyślę o naszych urzędach to mi ciarki chodzą po plecach

 

 

 

Co do opisu podchodzę z rezerwą bo odnoszę wrażenie po rozmowie że przytargała tą przyczepę przy okazji ,i sama g.. się zna ,a napisała co jej sprzedający powiedział

 

 

 

Proszę o kolejne opinie i oceny głownie o Kwitologji gdyż przyczep tak sprowadzonych jest sporo jak nie ta to przy innej przydadzą się te informacje ,nie żebym nie wierzył koleżance WojtEwa może ktoś w ten sposób robił zakupy i podzieli się opinią było by to dla mnie cenne doświadczenie

 

Papiery przyprawiają mnie o szaleństwo.:zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do WK jest Ci potrzebne:

 

- umowa kupna -sprzedaży ( najlepiej polsko-angielska) pomiędzy anglikiem, a sprzedającą w Polsce

- umowa kupna-sprzedaży pomiędzy Tobą, a osobą sprzedającą w Polsce ( na obu umowach koniecznie numery VIN)

- zaświadczenie ze stacji diagnostycznej o przeprowadzonym badaniu technicznym ( musisz mieć sprawną przyczepę i tabliczkę znamionową)

- zaświadczenie z urzędu skarbowego o zwolnieniu z Vatu ( u mnie było potrzebne)

 

- ten certyfikat, o którym pisze osoba sprzedająca przyczepę nie jest potrzebny do niczego

- nigdy nie kupuj przyczepy bez oglądania na żywo ( najlepiej jeszcze z kimś kto Cię ostudzi w trakcie oględzin)

- nigdy nie jedź na darmo np 500 km w jedną stronę tylko po to, żeby się dowiedzieć, że ktoś chce Cię zrobić w ...

- znajdź interesującą Cię budkę, a później ( jeśli jest daleko od Ciebie) zapytaj, czy ktoś z chłopaków nie rzuciłby na nią okiem. Przeważnie nie ma z tym problemu,a Twoje oszczędności na paliwie i naprawach niezmierzone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwitologii po prostu musi być zachowana ciągłość posiadania.

Może być nawet umowa pomiędzy anglikiem a Tobą z dopisanym punktem, że w transakcji pośrednikiem był Kowalski i jemu została wręczona należność.

Jesteś w ten sposób wolny od podejrzeń np o kradzież, paserstwo...a w razie czego masz kogo wskazać i targać o odpowiedzialność.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt:

 

na przodzie przyczepy znajduje się duże rozkładane przez środek przyczepy łóżko(może na nim spać 2 dorosłych i 2 dzieci),natomiast na tyle kempingu znajduję się łóżko piętrowe(na dole mogą spać 2osoby dorosłe) -na górze (1 osoba -spokojnie dorosła)

 

 

 

co za bzdury? na przednim łóżku 2 osoby + ewentualnie malutkie dziecko ... a na tylnym łóżku kazałbym się przespać sprzedającemu razem z inną dorosłą osobą a nad nimi położyć kolejnego dorosłego ... przy zbiegu okoliczności wszyscy razem wylądują na ziemi ...

Jak dla mnie jak najdalej od tej przyczepy liczba bzdur wypisanych w ogłoszeniu skupia się na zamydleniu oczu kupującemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam przymierzam się do zakupu tej przyczepki http://tablica.pl/oferta/przyczepa-kampingowa-abbey-somerset-gt-ID14PMj.html#bc506792;r:;s:

czy może ktoś ją widział lub jakieś podpowiedzi? może ktoś z okolic krakowa i mógłby luknąć oczkiem

z góry od razu dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam przymierzam się do zakupu tej przyczepki http://tablica.pl/of...#bc506792;r:;s:

czy może ktoś ją widział lub jakieś podpowiedzi? może ktoś z okolic krakowa i mógłby luknąć oczkiem

z góry od razu dziękuję i pozdrawiam

witaj kolego !

ciężko będzie w jednym wątku prowadzić i pomagać 2 osobom szukającym przyczepy

może załóż osobny temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej przyczepie z krakowa - brak jest klina ozdobnego na tylnym narożniku od strony drzwi. Co oznacza, że coś tam było dłubane, a teraz przez śruby może zaciekać woda do środka.

 

ciekawa cena tej przyczepy - a rocznik nie podany, prawdziwa "okazja"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomsad wpiąłeś się w mój temat i dlatego takie kwiatki wychodzą Maarec pomylił przyczepy w pierwszym moim poście jest link do allegro i zdjęcia będziesz wiedział o co chodzi jak się przyglądniesz.

 

Kocer dzięki za info coraz bardziej utwierdzam się w tym jakie powinienem mieć dokumenty

 

Kamil-K co do przedniego łózka może od biby by się czwórka zmieściła ale na tylnym to już kłopot hehe%281%29.gif , a na górnym to położyć może można mojego 6 latka i też się trochę obawiam bo te nadstawki w przyczepach wyglądają mało solidnie.

 

Staram się jeździć zawsze z kimś dla ochłody :chaja: ,ale nie jest to aż tak konieczne bo już sobie raz zakup samochodu zrobiłem i trochę mnie to zdrowia i nerwów kosztowało wiec mam nauczkę.

 

Obecnie ćwiczę asertywność na każdym domokrążcy i kiciarzu w okolicy z pozytywnym skutkiem ,więc może nie kupie czegoś czego nie będę chciał.

 

Czekam na więcej opinii i ewentualnych potwierdzeń z góry dziekuje

Edytowane przez Maciek24mw (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.