Skocz do zawartości

O aukcjach taniekempingi


ufolz

Rekomendowane odpowiedzi

Tomek spójrz tutaj

www.obelink.pl/przedsionki-baldachimy/zadaszenia-do-przyczep-kempingowych/eurotrail-schuifluifel-240.html

Masz podaną długość likszpary - dokładnie tak jak w standardowym przedsionku a w nawiasie to chyba jest długość samej tkaniny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tytule podlinkowanej ofercie przez Miodzia  jest wyraźnie napisane baldachim przesuwny 240 ,

 

Natomiast Tani Kemping spraedaje:   300/36 Przedsionek Letni z 1 Bokiem 775-800cm (4931743033)  

 

http://allegro.pl/300-36-przedsionek-letni-z-1-bokiem-775-800cm-i4931743033.html

 

 

Dlaczego mam się domyślać wymiar skoro jest wyraźnie podany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ścisłości 775-800.

Jest napisane wymiar przedsionka bo TK  nazwał swój towar "przedsionek letni ..."  

 

W Obelinku jest to "baldachim przesuwny" ,ale co oni mogą wiedzieć przecież TK siedzi w branży od lat ...

 

Zdjęcie poglądowe nie pozostawia wątpliwości o jaki rodzaj zadaszenia chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie uważam siebie za nieomylnego i cenie sobie zdanie forumowiczów.

 

Jak widać zdania są podzielone co dowodzi, że aukcja nie została czytelnie opisana i mogła wprowadzić w błąd.  Pytanie: celowo, czy nie ?

 

Skłaniam się ku tezie, że celowo gdyż na moje oświadczenie, że takiego towaru nie potrzebuję i pytanie jak mam go zwrócić sprzedawca dał do zrozumienia ,że to już mój problem... 

Krew by Was nie zalała ? :krzykacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, to była aukcja i zgodnie z prawem obowiązującym od 25-12-2014r. masz 14 dni na zwrot towaru bez podania przyczyny, nawet nie jestem pewien czy nie na koszt sprzedającego. Nawet jak nie aukcja to sprzedaż poza sklepem.

Edytowane przez AKISSJG (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać zdania są podzielone co dowodzi, że aukcja nie została czytelnie opisana i mogła wprowadzić w błąd.  Pytanie: celowo, czy nie ?

 

Moim zdaniem tu nie ma co interpretować.

Aukcja jest wyraźnie opisana:

przedmiotem sprzedaży jest "Przedsionek Letni",

 

post-8228-0-26874100-1420850020_thumb.jpg

 

"Wymiary przedsionka 775 - 800 cm" (rozumiem, że długość najdłuższej krawędzi mieści się w podanym zakresie, czyli między 775, a 800 cm), "Głębokość  190 cm".

 

post-8228-0-90781800-1420850020_thumb.jpg

 

Jeśli coś się nie zgadza lub nawet, jeśli Ci Kolego cokolwiek nie odpowiada, to tak, jak napisał Kol. Gewehr i AKISSJG - zwrot i tyle w temacie.

 

Poza tym, czy Ty czytasz wyłącznie opis towaru, pomijając inne warunki ???

 

post-8228-0-75918500-1420850022_thumb.jpg

 

post-8228-0-71142800-1420850019_thumb.jpg

 

Kupujesz oficjalnie od zarejestrowanej firmy, czyli masz dwa tygodnie na oficjalne, pisemne zawiadomienie sprzedającego, że jednak rezygnujesz z zakupu (powodu nie podajesz, jest to nieistotne i nie jest wymagane) i kolejne dwa tygodnie na odesłanie.

To wszystko. Sprzedawca ma obowiązek natychmiastowego zwrotu pieniędzy po otrzymaniu zwróconego towaru (oczywiście w nienaruszonym stanie).

 

Tak przynajmniej ja to rozumiem :hmm:

 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nowych prawach konsumenta wiem. Nie o to pytałem.

 

Sprzedawca mnie rozdrażnił swoim stwierdzeniem, że pomimo tego iż dostarczony daszek ma niecałe 580cm to wszystko jest zgodne z opisem ! Nie poczuwa się do błędu jednocześnie stwierdził, że to ja sobie coś "ubzdurałem" !

Nigdzie nie ma podanego rzeczywistego wymiaru a jednak opis wg TK jest prawidłowy. Stąd moje pytanie z postu # 11. Opis był niezgodny z prawdą, czy to moja wina, że nie potrafię czytać między wierszami i prawidłowo określić rzeczywistego wymiaru ?  Jak widać z komentarzy jedni forumowicze - podobnie jak ja - potrafią jedynie czytać opis przedmiotu, natomiast inni idą o krok dalej i - podobnie jak TK - umieją go również interpretować ...  Na marginesie ciekawe, czy "interpretatorzy" potrafili by obliczyć faktyczną długość tego baldachimu ? :hmm:

 

Wysyłka była gratis a czy zwrot także ? Napisałem w tej sprawie zapytanie do sprzedawcy i czekam na odpowiedź. Mam nadzieję, że nie odpisze mi podobnie jak w rozmowie telefonicznej, że to mój problem.. 

 

 

PS: Przespałem się ale mi nie przeszło !  :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

O nowych prawach konsumenta wiem. Nie o to pytałem.

 

Sprzedawca mnie rozdrażnił swoim stwierdzeniem, że pomimo tego iż dostarczony daszek ma niecałe 580cm to wszystko jest zgodne z opisem ! Nie poczuwa się do błędu jednocześnie stwierdził, że to ja sobie coś "ubzdurałem" !

Nigdzie nie ma podanego rzeczywistego wymiaru a jednak opis wg TK jest prawidłowy. Stąd moje pytanie z postu # 11. Opis był niezgodny z prawdą, czy to moja wina, że nie potrafię czytać między wierszami i prawidłowo określić rzeczywistego wymiaru ?  Jak widać z komentarzy jedni forumowicze - podobnie jak ja - potrafią jedynie czytać opis przedmiotu, natomiast inni idą o krok dalej i - podobnie jak TK - umieją go również interpretować ...  Na marginesie ciekawe, czy "interpretatorzy" potrafili by obliczyć faktyczną długość tego baldachimu ? :hmm:

 

Wysyłka była gratis a czy zwrot także ? Napisałem w tej sprawie zapytanie do sprzedawcy i czekam na odpowiedź. Mam nadzieję, że nie odpisze mi podobnie jak w rozmowie telefonicznej, że to mój problem.. 

 

 

PS: Przespałem się ale mi nie przeszło !  :angry:

 

O ! Widzisz, teraz dopiero napisałeś, że ten daszek ma niecałe 580 cm. Skąd wcześniej mielismy wiedzieć o co Ci chodzi ? Ci, według Twojego pojęcia "interpretatorzy" też o tym pewnie nie wiedzieli i próbowali opisać to co Ty sam napisałeś. Teraz jest jasne, że przysłano Ci zamiast banana, jabłko, czyli zupełnie cos innego niż za co zapłaciłeś.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian zastanawiałem się kiedyś nad kupnem takiego daszka. Oglądałem kilka nowych w Obelinku oraz używane u nas.

Wymiary na nich podawane są takie same jak dla przedsionków. 

Wg mnie faktyczna długość materiału powinna być około 2 m krótsza niż przedsionka dla tego samego wymiaru, licząc przedsionek bez fartuchów (tyle stanowić powinno przejście na wolnej ścianie).

 

Tak jak piszą koledzy - przy sprzedaży internetowej oddać możesz zawsze do 14 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem postawę sprzedawcy.

Zgodnie z prawem masa prawo zwrócić towar i tyle. Tak jak pisali koledzy wcześniej, nie musisz podawac powodu, ale jeśli sprzedawcy na tym zależy, to wystarczajacym powodem jest nieścisłośc w opisie towaru. Oglądałem kilka aukcji z tk ale jak widzę są problemy, osobiscie czekam na info jak to się zakończy, sam byłem zainteresowany takim baldachimem czy też zadaszeniem jak kto woli, w razie czego złożę Ci ofertę, jak nie uda sie go zwrócić temu sprzedawcy, co oczywiście nie ma prawa, mieć miejsca. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z kronikarskiego obowiązku.

Telefoniczna rozmowa z TK nam nie szła  :krzykacz:,ale  mailowa to już czysta kultura i kurtuazja. Mam prawo zwrócić towar bez podania przyczyny i na koszt sprzedawcy . Przyjechał kurier i zabrał towar z domu, pieniążki wróciły na konto. Pełen profesjonalizm jeśli chodzi o zwroty. Szkoda tylko, że musiało do tego dojść przez mylny opis przedmiotu.

 

Szukając daszku o wymiarach jaki potrzebuję znalazłem kolejną aukcję TK

 http://allegro.pl/star-camp-palermo-przedsionek-letni-z-1-bokiem-i5093070449.html 

Jak poprzednio podany był wymiar całego przedsionka pasującego do przyczepy a nie długość samej płachty jaką jest ten daszek.

Na szczęście było zdjęcie

post-6371-0-80255100-1425025294.jpg

 

z wszytą metką z wymiarem. Wymiar jaki potrzebuję ! Pomny doświadczeń z TK zadzwoniłem upewnić się ,że wymiar płachty to 200X720cm . Tak, to ten, więc kupiłem. 

Wczoraj przywiózł kurier i jestem mega zadowolony z towaru !  :brawo: 

 W takiej samej cenie zakupiłem daszek nowy (powystawowy  ;) ), z nowymi i rozbudowanymi (takimi jak do przedsionka letniego) rurkami, a co najważniejsze większy, w wymiarze odpowiadającym moim potrzebą.

 

Podsumowując moją "przygodę" z Tani Kemping mogę powiedzieć, że warto rozważać ich oferty, ale dzwonić i pytać przed zakupem aby rozwiać wszelkie wątpliwości !  W razie gdy towar Wam nie odpowiada zawsze można go zwrócić na koszt sprzedawcy .

 

 

UWAGA ! : Nie krzyczeć na sprzedawce tylko cierpliwie tłumaczyć !   :tuk:  :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.