Skocz do zawartości

Żółte światło przez 1sek, czyli nowa maszynka


Socale

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, czy są jakieś normatywy określające, jak długo w sygnalizatorze powinno świecić się żółte światło przed zaświeceniem czerwonego?

Czy ktoś z Kolegów w godzinach południowych na trasie Poznań-Września mógłby czas świecenia żółtego sprawdzić i koniecznie nagrać w realu? Podałbym dokładny namiar na to skrzyżowanie. Mając dowód rzeczywisty, każdy ukarany za to skrzyżowanie miałby szansę się obronić.

Sądzę że Straże Miejskie podłapały nowy pomysł na maszynkę do skutecznego nabijania miejskiej kabzy.

Operator/konserwator/opiekun techniczny tych świateł ustawia czasy w/g zlecenia SM/Policji itp. Do tego odpowiedni system i kasa do kasy leci jak wodospad.

Jadąc ostatnio swoim KAMPEREM (pal licho żeby osobówką) z prędkością około 45km/h lub nawet mniej w/g nawi - zbliżając się do tego skrzyżowania, było zielone światło, w pewnej chwili nastąpiła zmiana na żółte i niemal natychmiast czerwone. Nie było szans zareagować by zatrzymać się, więc świadomie musiałem przejechać już na czerwonym.

Każdy taki przejazd jest opstrykany bo nikt na żółtym nie ma szans na zatrzymanie się.

Po powrocie do domu czekała już koperta ze zdjęciami i druczkami do odesłania na wskazany adres. 300zł/6pkt ale to mnie nie boli bo mandatów nie otrzymuję - jestem poprawnym kierowcą.

Bardziej boli fakt, że niemal każda zmiana światła po zielonym, to 100% pewny dochód czyli co minutę 300zł.

Kontrowersyjne radary tyle nie wyrobią nigdy.

.

Taki sam temat założę na zaprzyjaźnionym forum camperteam.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg ogólnie przyjętych zasad i przepisów czas świecenia się żółtego światła jest zależny od dopuszczalnej max prędkości na danym odcinku i powinien trwać tyle, aby móc się BEZPIECZNIE zatrzymać przed zaświeceniem się światła czerwonego. Niestety wyciągacze pieniędzy od szarego "Kowalskiego" mają różne pomysły.

Pozdrawiam.

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

czas świecenia się żółtego światła

(...)

powinien trwać tyle, aby móc się BEZPIECZNIE zatrzymać przed zaświeceniem się światła czerwonego

(...)

 

Dokładnie o te meritum mi chodzi. Niestety, na tym skrzyżowaniu nie ma szans na żadną reakcję, nie mówiąc o zatrzymaniu się przed czerwonym.

Oj... będę dymił... niech no tylko dostanę to co mi potrzeba...

Potrzebny nam nowy "zorro" choćby ten od radarów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. ostatnio w szczecinie na jednym ze skrzyżowań pstrykło mi światło od radaru gdy wjechałem na czerwonym światle poszedłem płacić.pan ze straży miejskiej potwierdził że światło żółte świeci się 3 sekundy i niema możliwości żeby uciec przed czerwony. ja wjechałem 24tysięczne sekundy na moją uwagę że nie jestę kubicą stwierdził że oni tak zarabiają i musi mnie skasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak się okazuje zostaliśmy ofiarami nowego kolejnego przestępczego procederu SM pod przykrywką zwiększania bezpieczeństwa.

Mandaty za przejazd na czerwonym, jak najbardziej, ale kierowca musi mieć możliwość zatrzymania pojazdu pomiędzy zielonym a czerwonym światłem.

Szanse na ten manewr zostały niemal całkowicie kierowcom odebrane. Nawet tym, co poruszają się znacznie wolniej niż dopuszczalna w tym miejscu prędkość jazdy.

Do jasnej cholery, czy tych bandytów kiedyś ktoś rozliczy? Przecież to zwyczajne rozbójnictwo!!!

Znalazłem fajny artykuł, jeszcze lepsze są jego komentarze :

 

http://moto.wp.pl/kat,106078,title,Kamery-sprawdza-czy-nie-jedziesz-na-czerwonym,wid,14152262,wiadomosc.html?ticaid=1efdd

 

Chyba skontaktuję się z Emilem, tego do TV Bigos :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby było śmieszniej funkcjonariusz który mnie karał powiedział że nawet gdybym hamował to przy prędkości 50km\h przejechałbym ok 15m czyli stanołbym na środku krzyżówki i tak do ukarania tak to jest wyliczone pozdrowienia dla chlernej sm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Kolegów w godzinach południowych na trasie Poznań-Września mógłby czas świecenia żółtego sprawdzić i koniecznie nagrać w realu? Podałbym dokładny namiar na to skrzyżowanie.

Które skrzyżowanie? Podaj namiary, postaram się zrobić nagranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Straż Miejska wkleja w zdjęcia z fotoradaru tablic rejestracyjnych z archiwum to już mnie nic nie zdziwi.

 

W miejscowości Darżyno (trasa Gdynia - Koszalin) nasza władza i przedstawiciele prawa zwana Strażą Miejską pstryknęła kolegę jadącego służbówką z ukrytego wiadra.

Tydzień później w tym samym miejscu i ja miałem sesję zdjęciową . Fakt , zasłużyłem ( 74 na zabudowanym) Ale możecie sobie wyobrazić nasze zdziwienie w firmie jak przyszła fotka auta z mojej sesji lecz z rejestracją dziwnie podwieszoną pod zderzakiem gdzie nigdy nie była zamiast na jego środku. Poznali auto po logo na masce ale to że ze zdjęcia rejestracja jest nieczytelna to dla SM żaden problem. Doklei się coś z archiwum i będzie OK.

 

Gdyby nie fakt że faktycznie zasłużyłem i jestem z tych co nie uchylają się od winy i to że auto jest na szefa , który w tym czasie był na wczasach , a jest stroną w ewentualnym sporze to poszedł bym z tym fałszerstwem do sądu.

 

Popatrzcie na "dzieło" sprytnego inaczej grafika z SM. Zostawiłem sobie list na pamiątkę :)

post-8248-0-24928500-1345238793_thumb.jpg

 

Pozdrawiam i współczuję naciągniętym przez Naszych stróżów Prawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Straż Miejska wkleja w zdjęcia z fotoradaru tablic rejestracyjnych z archiwum to już mnie nic nie zdziwi.

 

W miejscowości Darżyno (trasa Gdynia - Koszalin) nasza władza i przedstawiciele prawa zwana Strażą Miejską pstryknęła kolegę jadącego służbówką z ukrytego wiadra.

Tydzień później w tym samym miejscu i ja miałem sesję zdjęciową . Fakt , zasłużyłem ( 74 na zabudowanym) Ale możecie sobie wyobrazić nasze zdziwienie w firmie jak przyszła fotka auta z mojej sesji lecz z rejestracją dziwnie podwieszoną pod zderzakiem gdzie nigdy nie była zamiast na jego środku. Poznali auto po logo na masce ale to że ze zdjęcia rejestracja jest nieczytelna to dla SM żaden problem. Doklei się coś z archiwum i będzie OK.

 

Gdyby nie fakt że faktycznie zasłużyłem i jestem z tych co nie uchylają się od winy i to że auto jest na szefa , który w tym czasie był na wczasach , a jest stroną w ewentualnym sporze to poszedł bym z tym fałszerstwem do sądu.

 

Popatrzcie na "dzieło" sprytnego inaczej grafika z SM. Zostawiłem sobie list na pamiątkę :)

post-8248-0-24928500-1345238793_thumb.jpg

 

Pozdrawiam i współczuję naciągniętym przez Naszych stróżów Prawa

 

hmm ale nr sie zgadzają ? więc z o jakim archiwum piszesz ?

 

a fotka jak najbardziej poprawna, poszukaj w sieci bo dużo było taki spraw nawet w sądzie

na obiektywie jest filtr który tak załamuje prześwietlone elementy, zobacz że masz też odbicie świateł na zderzaku :skromny:

 

tu masz to samo zjawisko, nawet słupek hektomtrowy się "odbił"

rekordzista%20w%20Kwieciszewie.JPG

i jeszcze jedno

 

ZURAD_TESTY_080130_z175.jpg

 

a co do żółtego światła to musiał bym poszukać, ale wątpię aby ktoś sobie ot tak pogmerał w ustawieniach cyklów :niewiem:

cykl jest ściśle wyliczony, a wszystko jest zapisane w przepisach, tu nie ma miejsca na samowolkę

 

tu jest wykładnia prawna, jak widać sygnał zółty powinien mieć 3s ... ktoś świadomie by łamał prawo :>

http://www.word.lodz.pl/materialy/znaki%20i%20sygnaly%20drogowe/Sczegolowe%20warunki%20techniczne%20znaki%20i%20sygn%20drog%20i%20inne%20urz/Zal.%203%20Sygnaly%20drogowe/Program%20sygnalizacji.pdf

 

więc :niewiem:

jeśli faktycznie jest tam 1s to proponuje zawiadomić policję, albo żeby było ciekawiej tefałen :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

:look: :look: :look:

A to mnie zaskoczyłeś Konrad.

Nie znam się na fotografii więc przyjmuje to za rację.

 

Pozostaje mi odszczekać co napisałem wyżej na Naszych funkcjonariuszy SM :policja: . Co niniejszym czynię .:blagac:

Dobrze że nie byłem z tym w sądzie :)

 

Pozdrawiam i dzięki za wyjaśnienie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) a co do żółtego światła to musiał bym poszukać, ale wątpię aby ktoś sobie ot tak pogmerał w ustawieniach cyklów :niewiem:

cykl jest ściśle wyliczony

(...)

 

Owszem, sekundy może mi się skróciły , ale...

Czas świecenia żółtego po zielonym, to czas na zatrzymanie auta.

Nikt nie wie kiedy będzie zmiana światła, bo nie ma tam sekundników, więc gratulacje dla tych, którzy potrafią się zatrzymać z zaskoczenia w 3 sekundy z dozwolonej tam prędkości 70/h

Samo hamowanie może tak i to ostre.

JEST TAM 70, ja jechałem około 45/h i też byłem bez szans!!!

Tylko miejscowi wiedzą jak dojeżdżać do tego skrzyżowania, obcy jadąc przepisowo nie mają szans na zatrzymanie między zielonym a czerwonym światłem i o to tam chodzi = kasiorka leci.

Mało tego, (nie wiem czy się powtarzam) ale takie zachowanie sygnalizacji wywołuje niebezpieczne reakcje kierowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, sekundy może mi się skróciły , ale...

Czas świecenia żółtego po zielonym, to czas na zatrzymanie auta.

Nikt nie wie kiedy będzie zmiana światła, bo nie ma tam sekundników, więc gratulacje dla tych, którzy potrafią się zatrzymać z zaskoczenia w 3 sekundy z dozwolonej tam prędkości 70/h

Samo hamowanie może tak i to ostre.

JEST TAM 70, ja jechałem około 45/h i też byłem bez szans!!!

Tylko miejscowi wiedzą jak dojeżdżać do tego skrzyżowania, obcy jadąc przepisowo nie mają szans na zatrzymanie między zielonym a czerwonym światłem i o to tam chodzi = kasiorka leci.

Mało tego, (nie wiem czy się powtarzam) ale takie zachowanie sygnalizacji wywołuje niebezpieczne reakcje kierowców.

 

ale te 3sek z tego co pisze w tym załączniku który wrzuciłem jest wszędzie, więc skąd problem akurat tam ?

 

a co do sensu, może i masz rację powinno być migające zielone np, albo wyświetlacz czasowy

tyle że jak to w życiu, kij ma dwa końce - jeden widząc migające zacznie zwalniać, a drugi da pedał w podłogę żeby zdążyć

więc takich rozwiązań się raczej nie stosuje

 

jest jeszcze kwestia wydłużenia żółtego przy większej prędkości, ale jak pisałem, skoro działa na setkach innych skrzyżowań

to czemu tu jest problem ?

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomego namierzyli na początku miejscowości i na końcu.

Wyliczyli średnią prędkość i mandat wysłali pocztą .

 

Na prędkość, to na własne życzenie dostaje się mandaty, można od tego się uchronić jadąc przepisowo. Można? Można!

W działaniu TEGO światła żółtego jest inaczej, widzisz zielone, jedziesz z dozwoloną, nagle żółte... zbyt krótko i już są 4 zdjęcia :)

Szach, Mat i płacisz ! Rozumiesz wątpliwości o "zwiększaniu bezpieczeństwa" ?*

 

*Kasy UM oczywiście.

 

Konrad, 3 sekundy , jako przepisowe minimum, może dla ograniczenia 30/h, może dla standardowej 50 w zabudowanym.

Tam nie ma proporcji czasowej żółtego do prędkości dopuszczalnej.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, 3 sekundy , jako przepisowe minimum, może dla ograniczenia 30/h, może dla standardowej 50 w zabudowanym.

Tam nie ma proporcji czasowej żółtego do prędkości dopuszczalnej.

 

nie min, ani max, tylko dokładnie 3sek. niezależnie od prędkości

może to i nie do końca logiczne, ale jeszcze raz pytam, dlaczego problem jest akurat tam ?

w Krk jest mnóstwo skrzyżowań gzie jest 70km/h, a są nawet takie gdzie jest 80km/h o ile się nie mylę

i jakoś ludzie jeżdżą a policja specjalnie nie gania :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.