Skocz do zawartości

Lodówka czyszczenie wnętrza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam pewien problem odnosnie wnetrza lodowki. Jest dosc brudna a wlasciwie przebarwiona i po dlugim szorowaniu cos tam jest lepiej ale cudow nie ma.

Czym ewentualnie doszorowac wnetrze a moze jest jakis sposob zeby np wymalowac jakas specjalna farba.

 

Kolejny problem to kratki/poleczki takie biale i wlasnie z niech schodzi farba ktora sa powleczone. Pomalowac czy moze wyskrobac je do zera i moze ocynkowac??? haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wnętrza polecam roztwór podchlorynu sodowego, tylko pamiętaj o zasadach BHP (rękawice, odzież ochronna itp) czyści wszystkie pozostałości organiczne i usuwa niemiłe zapachy.

Edytowane przez AKISSJG (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pewien problem odnosnie wnetrza lodowki. Jest dosc brudna a wlasciwie przebarwiona i po dlugim szorowaniu cos tam jest lepiej ale cudow nie ma.

Czym ewentualnie doszorowac wnetrze a moze jest jakis sposob zeby np wymalowac jakas specjalna farba.

 

Kolejny problem to kratki/poleczki takie biale i wlasnie z niech schodzi farba ktora sa powleczone. Pomalowac czy moze wyskrobac je do zera i moze ocynkowac??? haha

 

Jeśli chodzi o plastikowe wnętrze lodówki, to wydaje mi się, że jeśli jest przebarwiona równomiernie na całej powierzchni ścianek, to może to być trwałe i chyba nie uda się przywrócić pierwotnej bieli :hmm: Osobiście bym sobie to darował, jedynie bym umył wnętrze tak, aby pachniało czystością.

Malowanie musiałoby być bardzo dokładne i estetyczne, aby dało pożądany efekt. Jeśli się na to zdecydujesz, to musisz się liczyć z bardzo dużym nakładem pracy (lodówkę najlepiej wymontować). Farba (lakier), który zastosujesz musi mieć atest zezwalający na kontakt z żywnością, a z tym może być trudno.

Półki najlepiej oddać do piaskowania i np. do malowania proszkowego na biało.

Są też firmy powlekające takie rzeczy powłoką PCV, czy winylową - to byłoby najlepsze rozwiązanie.

Powłoki cynkowane nie nadają się w żaden sposób do kontaktu z żywnością :excl:

Można ewentualnie chromować, ale chyba najprościej i najtaniej malować proszkowo lub dać powłokę z tworzywa.

IMHO

:banan:

 

P.S.

Może warto spróbować sposobu, jaki podał Kolega AKISSJG, ale wcześniej zrób próbę w mało widocznym miejscu lodówki. Osobiście nigdy tego środka nie próbowałem, więc nie wiem jakich efektów można się spodziewać.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A jeżeli dam do piaskowania i malowania to też będzie chemia?

 

Ewentualnie taka? http://allegro.pl/ekologiczny-lakier-farba-w-spreju-spray-czarny-400-i5031209594.html

Edytowane przez blumore (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie proszkowe i wygrzane w piecu, chyba nie miałoby takiego oddziaływania na produkty spożywcze, jak zwykły lakier w sprayu.

Tego, który wskazujesz nie znam. Papier wszystko przyjmie, więc opis opisem, a warto poszukać jakiejś karty katalogowej  producenta lub choćby wiarygodnej informacji o składzie tego lakieru. Praktycznie nie kładzie się raczej żywności bezpośrednio na półkach. Z drugiej strony, to jednak lodówka, mała, zamknięta objętość, w której każdy z produktów może w jakiś sposób reagować z położoną na półkach farbą, więc trudno przewidzieć :hmm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli dam do piaskowania i malowania to też będzie chemia?

 

Ewentualnie taka? http://allegro.pl/ekologiczny-lakier-farba-w-spreju-spray-czarny-400-i5031209594.html

 

Masz ten sam problem co i ja. Zamknięta wilgoć w lodówce zrobiła swoje z kratką.

Ja to czyszczę ale rozważam chromowanie... - chyba można?

Edytowane przez Exen (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromować można. W maszynach zakładów przetwórstwa spożywczego stosuje się mnóstwo elementów chromowanych, które mają bezpośredni kontakt z produktami spożywczymi.

 

W kwestii farb może ten link Wam coś podpowie:

http://www.noxan.pl/higiena/farba-do-kontaktu-z-zywnoscia-woda-pitna.html?gclid=CPHmhfblmcQCFQQMcwodSgMAnA

 

:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromować można. W maszynach zakładów przetwórstwa spożywczego stosuje się mnóstwo elementów chromowanych, które mają bezpośredni kontakt z produktami spożywczymi.

 

W kwestii farb może ten link Wam coś podpowie:

http://www.noxan.pl/higiena/farba-do-kontaktu-z-zywnoscia-woda-pitna.html?gclid=CPHmhfblmcQCFQQMcwodSgMAnA

 

:hmm:

Chyba nie bardzo, bo związki chromu z tlenem +6 są szczególnie rakotwórcze....sanepid ma inne zdanie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie bardzo, bo związki chromu z tlenem +6 są szczególnie rakotwórcze....sanepid ma inne zdanie na ten temat.

 

Wydaje mi się, że chyba coś pomyliłeś  :hmm:  Byłbyś uprzejmy to rozwinąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że chyba coś pomyliłeś  :hmm:  Byłbyś uprzejmy to rozwinąć ?

W swej wypowiedzi odniosłem się do faktu, że niektóre odmiany chromu są rakotwórcze. Z powodu zawartości chromu+6 w opakowaniach lakierowanych i plastykowych obudowach były wycofane produkty spożywcze, chińskie zabawki a nawet chińskie czajniki elektryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.