Skocz do zawartości

Electrolux rm 212a


Ziva

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowym użytkownikiem tego forum.

 

Od nie dawna jestem posiadaczem przyczemi Kip Grand De Lux. Nie pamiętam rocznika. 198xR pewnie. Wszystko niby gra chociaż stara, ale niestety nie potrafie uruchomić lodówki. Sezon się zaczął a bez lodówki nie jest łatwo dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc.

 

Lodówka to Electrolux rm 212a. Chcę ją uruchomić za pomocą gazu. Choć ciekaw też jest jestem jak się uruchamia poprzez prąd.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prąd 230 V:

 

- białe pokrętło po prawej masz chyba przełącznik 12/230 dajesz na 230v i pokrętłem z boku ustawiasz np. "5"

jak masz podłączony prąd i wszystko działa powinna chłodzić

 

12 V:

 

jak masz podłączony do lodówki

a) aku z auta przez wtyczkę

B) masz akumulator w przyczepie

c) nie masz podłączonej wcale (co często jest robione - sam sobie podłączasz w odpowiedniej puszce)

 

- białe pokrętło na 12 V i na drugim obok np. "4"

 

do sterowania prądem masz dwa skrajne białe prawe pokrętła

 

gaz:

 

wciskasz skrajne białe pokrętło po lewej stronie

dajesz np. na"6" i cały czas trzymając wciśnięte to pokrętło w tej pozycji

wciskasz iskiernik wąski czarny guzik po lewej stronie

jak otworzysz lodówkę to w którymś miejscu masz "okienko" w którym widzisz tę iskrę - w połączeniu z gazem powinieneś zobaczyć płomień

czasami trzeba czynność odpalania na gazie powtórzyć kilkakrotnie

jak jest stały płomień to znaczy ze dobrze odpaliłeś i lada chwila zacznie chłodzić

 

 

ot sprawa...:thank:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Sprawdziłam lodówke. Przez wizjer oraz sciągnięciu tylnej obudowy widze płomień. Niestety lodówka nie chłodzi. Czekałam chyba z pół godziny i nic. Może brakuje jej jakiś płynów. Nie wiem. Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Sprawdziłam lodówke. Przez wizjer oraz sciągnięciu tylnej obudowy widze płomień. Niestety lodówka nie chłodzi. Czekałam chyba z pół godziny i nic. Może brakuje jej jakiś płynów. Nie wiem. Prosze o pomoc

 

Witam.

 

Pół godziny to trochę mało na widoczne efekty jednakże już powinno się coś dziać. Daj lodówce więcej czasu . Jak po 2 godzinach nie będzie efektu to niestety kiszka. Pozostaje "dachowanie" postawienie lodówki wyłączonej na noc do góry nogami. Nie jest to radykalne i w pełni zadowalające wyjście ale może na jakiś czas pomóc.

Musisz się jednak liczyć z wymianą lodówki bo niestety nikt jej nie naprawi (wymiana amoniaku).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.