Skocz do zawartości

Prośba o podpowiedź.


stef

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam przyczepki w okolicach 5-7 tys zł. Wiadomo za tę cene wygód nie będzie i tak przeglądając allegro mam wybrałem 3 - może podpowiecie coś o tych modelach?

otóż

1. http://moto.allegro.pl/kempingowa-elddis-2-i2497299928.html

Fajna ale angielska, chyba nie zarejestrowana a niby w kraju od 2009 roku ?? no i na ostatnim zdjęciu widać chyba rdzę?? to możliwe?

 

2. http://moto.allegro.pl/przyczepa-campingowa-adria-456-td-optima-i2491232845.html

Adria. Całkiem fajnie wygląda.Ale jak z wytrzymałością? kilka adrii widziałem i w każdej coś przeciekało z przodu na złączach? czy to normalne ? Czy warto umawiać sie i te oglądać? pomóżcie

 

3. http://moto.allegro.pl/home-car-eureka-38-tropik-namiot-i2501063358.html

Home-car - a te przyczepy są wytrzymałe ?

 

Przepraszam, że tak wypytuje na forum, ale kilka już przyczep objechałem i przyznam ze już mi się nie chce jechać i po raz kolejny sie rozczarować. Może ktoś z Was wypatrzy coś fachowym okiem ?

 

aha i KIP

4. http://www.przyczepy-campingowe.bialystok.pl//ogloszenie/142/KIP-HYLINE

Ta mi się najbardziej podoba, oglądałem, fajna sucha. Ale ma tylko daszek a nie przedsionek, no i cena...

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych przyczep wybrałbym adrię. Ale tylko dlatego, że ma 2 oddzielne łózka. W Twoim przypadku salonkę bym odpuścił.

KIPa z ogłoszenia oglądałem na żywo. Warty zainteresowania, ale... to salonka :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro jadę oglądać kipa. ciągle mi te kipy po głowie chodzą, no i zadzwonię do tej adrii. angielka fajnie wyposażona, nie podoba mi się ta rdza na ostatnim zdjęciu. i skoro piszesz, że może być pordzewiała to pewnie to wyłazi.

kurcze tylko ten kip trochę drogi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro jadę oglądać kipa. ciągle mi te kipy po głowie chodzą, no i zadzwonię do tej adrii. angielka fajnie wyposażona, nie podoba mi się ta rdza na ostatnim zdjęciu. i skoro piszesz, że może być pordzewiała to pewnie to wyłazi.

kurcze tylko ten kip trochę drogi :(

Nie sugeruj się tym co napisałem. To taka pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy. Angieklę badał bym centymetr po centymetrze. Widziałem ich kilka na żywo podczas poszukiwań budki i każda była nieszczelna. A kipy to mocne i wytrzymałe cepki. Tak przynajmniej pisali o nich koledzy na forum.

 

Jeśli kipek jest szczelny, to te pieniądze są do zaakceptowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adria ma usunięte ogrzewanie gazowe, więc bez prądu tyłka nie podgrzejesz, pytanie tylko jak reszta gazu, i co to za zbiornik na wodę z wężykami w toalecie, coś kombinowane.

 

Mam coś tu w uk za ok 800 funtów tylko czy chce ci się bawić w sprowadzanie. jak coś to na priv, nie jest to moja cepka ale pytałem z ciekawości o cenę parę staruszków, wyposażenie jak w mojej adrii, i wielkość podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie chce mi się bawić w sprowadzanie, bo ani się na tym nie znam, ani nie mam za dużo czasu żeby tak daleko wędrować po cepkę.

Obejrzę jutro adrie i kipa.

A że ma jedno łóżko... damy radę. syn ma dopiero 3 lata więc jeszcze kilka lat z nami pośpi. a potem to se namiot w przedsionku rozstawi :)

 

Co prawda mam niewiadówkę. ale jest dość mała i chce się już większą przyczepkę a po drugie po ubiegłorocznej awarii opony, zona jakoś nie wierzy już w niewiadóweczkę.

 

Bardzo Wam dziękuje za podpowiedzi, właśnie o takie coś mi chodziło - na co popatrzeć i co sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

2. http://moto.allegro....2491232845.html

Adria. Całkiem fajnie wygląda.Ale jak z wytrzymałością? kilka adrii widziałem i w każdej coś przeciekało z przodu na złączach? czy to normalne ? Czy warto umawiać sie i te oglądać? pomóżcie

 

 

Co do przeciekania w Adriach na przedniej ścianie to niestety prawda, ale zazwyczaj jak juz sie pokaże taki fakt to jest to ładnie zrobione i juz nie ma problemu. W tej Adriannie brak jest oryginalnego ogrzewania Truma, tylko 220V (moim zdaniem to lipa, nie raz na trasie trzeba było nocować na tankszteli :-) i odpalałem gazową Trumę). Poza tym to ciężko powiedziec o tej właśnie czy nie ma zacieków bo na zdjęciach mało widać. Wytrzymałość to inna kwestia, wróciłem właśnie z Chorwacji, 3500 km moja Adrianna machnęła i nawet nie jęknęła :-))))

 

Pozdro i powodzenia w wyborze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stef.

Nie jestem znawcą ale dwa miesiące temu kupiłem pierwszą w żuciu przyczepkę. I wiem dwie rzeczy: kupię drugą ale na pewno nie taką gdzie jest tylko jedna kanapa rozkładana. Musi być dodatkowe miejsce do siedzenia. Namiastka prawdziwej sypialni (w której nie trzeba codziennie składać łóżka) jest baaaardzo wskazana.

Jak jest ładna pogoda to w zasadzie można nie składać łóżka jednak wtedy jest bardzo utrudniony dostęp do szafek znajdujących się nad nim i do okien. Również miejsce w przyczepce przy rozłożonym łóżku praktycznie nie istnieje. Dwie osoby jeszcze jakoś dają radę jednak w przypadku rodziny 2+1 odpuściłbym takie rozwiązanie wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stef.

Nie jestem znawcą ale dwa miesiące temu kupiłem pierwszą w żuciu przyczepkę. I wiem dwie rzeczy: kupię drugą ale na pewno nie taką gdzie jest tylko jedna kanapa rozkładana. Musi być dodatkowe miejsce do siedzenia. Namiastka prawdziwej sypialni (w której nie trzeba codziennie składać łóżka) jest baaaardzo wskazana.

Jak jest ładna pogoda to w zasadzie można nie składać łóżka jednak wtedy jest bardzo utrudniony dostęp do szafek znajdujących się nad nim i do okien. Również miejsce w przyczepce przy rozłożonym łóżku praktycznie nie istnieje. Dwie osoby jeszcze jakoś dają radę jednak w przypadku rodziny 2+1 odpuściłbym takie rozwiązanie wnętrza.

 

Podpisuję się pod tym postem, gdyż nie wyobrażam sobie przyczepki dla 2+1 lub 2+2 bez oddzielnej sypialni. Tym bardziej że sypialnia służy jako "magazyn" na pościel w ciągu dnia. Dla 2+0 przyczepka tylko z salonką jeszcze ujdzie, ale z dziećmi to w moim zdaniem ciężka sprawa.

 

Jeszcze co do cen przyczep to w przedziale 5-7 tys. trzeba mocno uważać co się kupuję. Ja moją kupiłem 6 lat temu (koszt z rejestracją 6,3 tys) i po dwóch latach (parkuje na ulicy przed domem) musiałem robić remont narożników. Poprzedni właściciel ją garażował i było elegancko i suchutko. A u mnie niestety wyszły nieszczelności :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.