Skocz do zawartości

szukam auta rodzinnego


jubi-tom

Rekomendowane odpowiedzi

a carnival jest awaryjne

 

a w ogole grand voyager jest fajnym autem ale ma tylko 1.6t na haku

 

A niby skąd słyszałeś, że Carnival jest awaryjne heheheheheheh. Tak mówią Ci ludzi co wcale tego auta nie mają.

Każde auto jest awaryjne jak sie o nie nie dba itp.... Ja jeżdżę Carnivalem od 5 lat i poza wymiana opon rozrządu sprzęgła, klocków nic nie robiłem. Spalanie średnia po mieście mieści się w 10L

na haku mam 2100kg 170KM i nic wiecej aby lac paliwko i wygodnie sobie śmigać. Jak nie kupisz i się nie przekonasz to nie będziesz wiedział.

A opinii ludzi nie słuchaj wejdź na forum Kia i poczytaj o aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

sharan 1.9 tdi w dieslu - owszem ma 2 tony na haku...

 

ciagnac 2 tony pociagnie - z laweta bedzie smigal w miare... spali cos kolo 9-10 litrow...

 

ale jak mu zapniesz cepke kempingowa ktora opor powietrza ma ze 3 razy wiekszy od lawety z autem - bedzie sie pocil w czasie jazdy a spali znacznie wiecej niz 10 litrow...

 

byly diesle 150 km /WOLF/ ale te silniki a wlasciwie osprzet jest dosc awaryjny - padaja turbiny i sa drozsze niz w serii...

 

 

 

galaxy 2.3 w benzynie koni ma sporo ale... jakos ich nie czuc - a spali tyle co 3 litrowka V6

 

espace 3.0 DCI /nie wiadomo czemu francuzi dali mu taka metke bo to nie ich silnik/ - to totalna porazka

 

żabojady do dzisiaj ukrywaja setki spraw w sadzie - silniki te padaly w espace hurtowo - przegrzewaly sie, mialy za slabe chlodzenie

 

nigdy nie wiesz czy kupujesz auto ktore wczesniej mialo uwalony silnik, zrobiony na odwal sie, dolozone wentylatory...

 

czy ma dogorywajacy silnik z dolozonymi wentylatorami dla niepoznaki ze bylo w pore objete zabiegami zapobiegawczymi

 

 

w kazdym badz razie renault nigdy nie przyznal sie do bledu i nie oglosil akcji serwisowej

 

 

w espace jedyny sluszny silnik to 3,5 benzyna nissana - i na tym zalety sie koncza - poczytaj o espace na forach - odechce ci sie tego auta bo elektryka i elektronika przyprawia o zawal serca

 

 

pozostale silniki dci sa za slabe.... jest jeszcze 1.8 T ..ale spalanie oleju przyspaza dodatkowych kosztow...a zeby to jechalo musi pracowac jak mlynek do kawy

 

 

 

 

co do Carnival'a - ile bym nie widzial...wszystkie mimo mlodego wieku maja problem z rdza...

 

inna kwestia to dostepnosc czesci - z regoly na zamowienie bo to niezby popularne auta i nikt nie trzyma czesci na polkach sklepowych

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem galaxy 2.3 16 v i bym go zostawił ale miał tylko 1.6t na haku - nim ciagnąłem ta 2 tonowa cepke i nawet dawał rade, wczoraj przejechałem sie espace 2.0 dci 150 hp i jestem mile zaskoczony jak w tym aucie jest przyjemnie i cicho ,a silnik jest na łancuchu !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/show?id=C24921220 jade to zobaczyc ale sie zastanawiam czy to nie jest za mocno wyzyłowany silnik

 

 

zanim sie napalisz poczytaj...

http://www.espacepl.org/forum/topics23/2301.htm?highlight=3.0+dci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

często tak bywa jak się kupuje okazje :devil: ktoś sprzedaje chłam z kręconym przebiegiem, zmontowany z dwóch różnych aut to i cuda się dzieją...za dobre auto trzeba dobrze zapłacić i tyle. na allegro im starsze auto tym mniejszy przebieg - koniecznie poniżej 200tys bo wyżej to już zajechany. akie padaki zaniżają ceny dobrych aut, bo jak ktoś a wydać 30tys, a "taki sam" stoi za 20tys to robi wrażenie, tylko później często na forum ma pretensje do świata...:krzykacz:beksa.gif

co do aut reno espace u mnie w rodzinie wuj ma dwa - jeden firmowy i prywatnie nowszy model - i śmiga bez problemów z w/w linka, szwagierka ma scenika i też śmiga bez kłopotów. reno to jedne z tańszych marek i można spokojne wybrać fajne autko, części już nie najtańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

części już nie najtańsze.

 

świete słowa...

nalezy dodac jeszcze ze z trwałościa podzespołów też rożnie bywa...

teść ma salonowe megane II - to taka straszna kupa na kołach udająca auto... 6 letnie auto z przebiegiem lekko ponad 100 tys - i bez wzgledu czy stoi w grazu czy jezdzi - psuje sie regularnie :)

 

elektronika zyje wlasnym zyciem, plastiki zaczynaja wygrywac melodie w rytm dziur w jezdni, srodek auta zuzywa sie astronomicznie szybko, polowa wyposazenia z tzw gadzetow elektronicznych nie dziala, silnik przy przebiegu 70 000 musial miec zmieniany walek rozrzadu - bo sie zluzowalo kolo na nim i wyrobilo walek

 

Renault straszna kiche zaczal odwalac wpuszczajac na rynek megane II, espace IV ze juz o gniotach Vel satis i Avantime nie wspomne... auta nafaszerowane elektronika/ gadżetami mialy przyciagac klientow... wyposazenie dodatkowo podbijalo cene wiec zaczeto wybierac najtanszych kooperantow aby nadal byc konkurencyjnym /tanim producentem/... i po kilku latach widac efekty...

jedyne co im sie udalo to wyeliminowali rdzewienie karoserii... wprowadzajac plastik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie silnik 3.0 dci oraz 2.2 dci to jakiś niewypał ale ten ma 2.0 dci (nissana)na łańcuchu i motor jest juz nie awaryjny ale co do elektroniki to jest bardzo naszpikowany - no i to bezpieczenstwo -5 gwiazdek NCAP ale sam już nie wiem za jakim autem patrzyć

ale nieoszukujmy sie za ok 25 tys to ciężko cos znalezc i pomysły mi sie kończą

Powoli zaczynam żałować że swojego forda sprzedałem bo jezdził i wiekszych problemów z nim nie było ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

kupiłem troche inne auto niż założyłem na początku, ma tylko 1600kg na haku , ale mam przecież nowego ducato do ciagniecia mojej sporej cepki - jest to chrysler voyager bogato wposazony z motorem 2.5 crd . z 2003 r ale za to niewiele kosztował hehe(1).gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.