Skocz do zawartości

nazwa modelu przyczepy


ayoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy i mam nadzieje, że nie narobię bałaganu swoim tematem...

 

Otóż znalazłem w sieci ciekawy obrazek przyczepy ale nie znam się na tym w ogóle a chciałbym wiedzieć coś więcej na temat tej przyczepy o ile to w ogóle jest przyczepa :)

 

O to zdjęcie:

4ff19a2ab_rsqeqqn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był na forum gdzieś temat o gościu bodajże co robi właśnie takie na zamówienie - z tym, ze w wątku była taka sama tylko ciemnego koloru - ale nie mogę tego znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Było o takich przyczepkach już kilka razy na forum, mają nawet swoją nazwę ( której nie pamiętam). Tego kolegę co opisywał swoją przyczepkę to Admin wyrzucił do :kosz:

 

Bo on chciał tym handlować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego kolegę co opisywał swoją przyczepkę to Admin wyrzucił do :kosz:

 

Bo on chciał tym handlować.

 

Koledzy nie rejestrują się na forum z chęci zysku skromny.gif. Pamiętajmy że to forum o turystyce karawaningowej, a nie forum ofert handlowych zlosnik.gif. Swoją drogą szukałem w śmietniku i nie znalazłem oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomii było o tym ... to są "angielskie" przyczepki i na angielskich forach można znaleźć opisy, schematy ich budowy, rysunki itd itp

o to już jakiś trop jest :) dzieki :)

 

A nie pamiętasz może przypadkiem nazwy albo części nazwy ? :)

 

 

edit:

 

znalazłem:)

tutaj filmik jak się buduje:

Edytowane przez ayoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, jestem tu nowy i mam nadzieje, że nie narobię bałaganu swoim tematem...

 

Otóż znalazłem w sieci ciekawy obrazek przyczepy ale nie znam się na tym w ogóle a chciałbym wiedzieć coś więcej na temat tej przyczepy o ile to w ogóle jest przyczepa :)

 

O to zdjęcie:

 

 

Mam mieszane uczucia co do tego "cuda" ..jezeli ktos nie ma klaustrofobii i nie wstaje na rowne nogi w nocy po szklanke mleka :]..a z prowiantu wozi tylko przyprawy i zupki Knorra to moze zainwestowac..choc wedlug mnie cena jest nieadekwatna do produktu.Ale Ci ktorzy chca cos lekkiego za soba ciagnac..czemu nie :ok:

 

 

na mobile.de to sie nazywa :

 

Caretta

Edytowane przez johndoe (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest dla ludzi i zależy od potrzeb, a potrzeba jest matką wynalazku.

Sprzęt bardzo pomysłowy i może być komfortową alternatywą dla namiotu :biwak:

 

Osoby, którym zależy jedynie na w miarę wygodnym i suchym spaniu w nocy (wiele jest takich sytuacji ;) ), będą na pewno z takiej przyczepki zadowolone.

Powiem, że i sam nie miałbym nic przeciwko, aby mieć taką budkę dodatkowo :slina:

 

:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeeeeeeeeeee tam, ma podstawową wadę przyczepy czyli znaczne ograniczenie prędkości a nie ma zalet "normalnej" budy. To już wolałbym N-kę .............. zresztą szukam N-ki właśnie do podczepienia za terenówką żeby była "na ryby" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeeeeeeeeeee tam, ma podstawową wadę przyczepy czyli znaczne ograniczenie prędkości a nie ma zalet "normalnej" budy. To już wolałbym N-kę .............. zresztą szukam N-ki właśnie do podczepienia za terenówką żeby była "na ryby" :-)

 

Maćku, ale ma na pewno przewagę np. nad N-ką w ilości zużytego paliwa przez holownik.

N-ka, to prawie pionowa ściana i na dodatek wysoko zawieszona. Wiem, bo wiele lat z N-Ką jeździłem i mam ją nadal.

Tak, jak pisałem - każdy spojrzy na to z własnego punktu widzenia i własnych potrzeb, inaczej tych przyczep nie byłoby tyle na rynku.

Najlepszym przykładem na to, jest ten temat.

 

:banan:

P.S.

Jeśli Ci się nie spieszy, to moja N-ka będzie (chyba) na sprzedaż. Obecnie przechodzi całkowicie gruntowny remont.

Nie mam pojęcia, czy uda mi się to skończyć tego lata, a robię wszystko bardzo porządnie i od nowa, jest rozebrana do gołego nadwozia, teraz ma założony nowy zespół jezdny itd. Najzwyczajniej brakuje czasu, ale jak będzie gotowa, to ogłoszę na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd koledzy wstyd...... Toć to klasyk - " Łezka ".

Piknikowy mobilny koszyk z salonką ;) Ze względu na ich prostotę i ówczesny trend, tych przyczep stworzono w garażach i szopach najwięcej w świecie.

 

Masz rację, ten kształt pojawiał się już na bardzo wiekowych fotkach, a później przewijał wiele lat w różnych modyfikacjach.

Fakt - wolę pełno gabarytową przyczepkę, ale tą, jako dodatkową, wcale bym nie pogardził :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.