Skocz do zawartości

Pomoc w zakupie i ocenie


ANIMKI

Rekomendowane odpowiedzi

- Co do dużego łóżka. Dziwne aby takie łoże nie miało blokady-sprężyn, aby po podniesieniu ramy z materacem zablokować i spokojnie można było się zapakować i pochować rzeczy pod łóżkiem. Do tego potrzebna jest nam druga osoba aby cały czas trzymała łóżko w górze, lub jaki kantownik aby podeprzeć całą ramę. Przypuszczam że to łóżko to samoróbka.

 

 

 

Mam od pewnego czasu KNAUS'A SPORT (cukiereczek :D ) i identyczne łoże. Nie ma blokady ani sprężyn. Jest jedynie podpórka, którą się podstawia na czas pakowania. Moje ma nawet ten sam wzór poszycia i zdecydowanie nie jest samoróbką :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od pewnego czasu KNAUS'A SPORT (cukiereczek :D ) i identyczne łoże. Nie ma blokady ani sprężyn. Jest jedynie podpórka, którą się podstawia na czas pakowania. Moje ma nawet ten sam wzór poszycia i zdecydowanie nie jest samoróbką :ok:

 

Dokładnie tak jest ,w Sport-ach takich wypasów brak ,są w Sudwind-ach,Azur-ach i Eurostar-kach. Można samemu coś zmajstrować i będzie satysfakcja gwarantowana.

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sorki, bo ostatnio oglądałem i macałem Sudwind z łóżkiem "francuskim" i tam wszystko działało jak w tapczanach za naszych babć - a tu nic, aż dziwne, więc dlatego tak opisałem to łoże.

Więc dlaczego SPORT są o tyle droższe??? Drabinka i bagażnik aluminiowy??? /czy relingi dachowe, przez które - chodzi o mocowania, woda dostaje się do wewnątrz?????/ Bo jeśli ktoś powie że o podłogę, to nigdy nie uwierzę!!!!!!

Edytowane przez mirekg9 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, przepraszam że dopisuję niżej.

Nie wiem kto i dlkaczego tak wymyślił na tym forum, że coś ucieka z tekstu, albo jest nie pełny lub nie można edytować po krótkim czasie!!!!!!!!!!

Jestem na innych forach i z tym nie ma problemów - ale cóż inne forum ! inny regulamin!?!?!?!?

W poście wyżej - który się zapisał ...to jest tylko 1/12 tego co opisałem!!!!!!!!!! i pisałem w kompie!!!!!!!!!

W tym samym czasie jadłem kolacyjkę i myślałem jak to wszystko obrazowo opisać. Gdy napisałem i wysłałem na forum, okazuje sie że nie ma wszystkiego i całej mojej myśli!!!! Jest tylko dziwny dla mnie w porównaniu do inny forum /i w innych dziedzinach, specjalizacjach/ zapis........ NIE POSIADASZ PRAW EDYTOWANIA TEGO TEMATU......, więc dalsza część tekstu, czyli 11/12 poszła gdzieś!!!!!

Najgorzej że nie można skopiować tekstu i np. wysłać-napisać to, jako drugiego postu. Więc z uwagi na późną porę nie będę ponownie się rozpisywał, a tekst z wyższego postu nie jast całkowity i dużo mu brakuje.

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sywa , uwierz tu nikt celowo nie skasował Ci tekstu .Odnośnie edycji postu to jest to mozliwe ale przez jakąś chwilę ,było to już omawiane na forum wiele razy i taką opcję edytowania postów mamy.

Dlaczego Sporty są droższe od pozostałych przyczep ?

Patrząc na cennik nowych przyczep w salonie to Sporty niby są tańsze od Sudwinda,Azura itd. Ale nie wiesz co ten Sport miał w standarcie w danym roku i może się okazać ,że była to limitowana wersja ,która była droższa w cenniku od Sudwinda albo mogło być tak -ja tak mam- ,że nowy właściciel zamawiając Sporta , zażyczył sobie aby mu pozakładali wiele innych dodatkowych "wypasów" i za tą przyczepę zapłacił wiecej w porównaniu z "golasem" Sudwinda. Wspomniane relingi i drabinka nie koniecznie były w wyposażeniu standartowym.

Cena to nie tylko modeli i nazwa przyczepy ale jej stan techniczny i wizualny ,ilość właścicieli, sposób dbania ,czy stała pod chmurką czy może była przechowywana w garażu , czy też była przez parę latek w wypożyczalni w której była eksploatowana na maxa . I jeśli trafimy na prawdziwego "cukiereczka" to ten "cukiereczek" musi wiecej kosztować od takiej samej ale w stanie nie prównywalnie gorszym.

Mało prawdopodobne jest to abyś znalazł dwie identyczne przyczepy w identycznym stanie na rynku wtórnym ,każdy coś tam dodatkowego zamontuje ,dołoży ,usprawni i wyda mniej lub wiecej kasy a przy sprzedaży inaczej bedzie wyglądała cena za jaką byłby w stanie oddać przyczepę.

Namawiam Ciebie abys sie zmobilizował i napisał nam jeszcze raz to co chciałeś nam napisać ,chetnie to przeczytamy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet tak nie pomyślałem, że to zrobił ktoś celowo. Po prostu napisałem część postu, zrobilem małą przerwę na kolacyjkę i zacząlem pisać dalej. Pewnie był to za długi czas i gdy kliknąłem na >>zapisz<<, to zapisała się tylko ta część do przerwy na kolacyjkę.

Tylko dziwne że jak wróciłem do pisanego tekstu /czyli cofnąłem stronę/ i gdy zaznaczałem nie zapisany tekst, to nie podświetlało się >>kopiuj<<, więc nie mogłem skopiować już tego tekstu aby dać go w nowym poście.

Wczoraj miałem natchnienie do pisania o tym Knausiku - może spowodowane małymi nerwami :sciana: , ale dziś mi już przeszło.

Pewnie teraz będzie ten rok, gdy nie będę miał cepki a urlopik spędzę na działece. Powoli żałuję, że w maju sprzedałem swojego Beduina, przez 8 latek go użytkowałem i wiedziałem co mam/miałem, choć był z 1987r., ale naprawdę suchutki i pachnący. 5,60m w środku 2,20 szeroki i 1170kg wagi beksa.gif

Edytowane przez mirekg9 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na tym forum

 

Założyłem ten temat abyście pomogli mi w ocenie przyczepek i za pomoc dziękuję.

 

Do SYWA - pisałeś na tym forum w celu pomocy mi w ocenie przyczepki, szkoda że wcześniej nie poinformowałeś też o tym że po tym jak wrzuciłem link do niej to zadzwoniłeś tam i umówiłeś się z właścicielem :wrrr:

Rozmawiałem dziś z właścicielem tego knausa i umówiłem się na dzisiejsze oględziny,

wiem od niego także kiedy ty się umówiłeś i dlaczego nie zakupiłeś cepki. TAK SIĘ NIE ROBI. :nono:

 

A to są twoje słowa z tematu założonego przez anula987

"Dzwoniłem parę minut temu do tego gościa aby dopytać się czegoś więcej na jej temat, lecz dzisiaj ją zadatkowało już jakieś małżenstwo.

Podobno cepka jest jego własnością od czterech lat.

Prócz tego, na podstawie pierwszego postu i informacji które dziś otrzymałem od sprzedającego to przypuszczam, że osoba dająca link do cepki z zapytaniami, została dziś podkupiona przez innych. No cóż prawa rynku i szybkości, kreatywności w działaniu. "

Ten forumowicz także szukał pomocy

 

Taki kreatywny jesteś? kolegom z forum takie numery walisz :nono:

Ogromny minus za taką pomoc, szukaj sobie sam przyczep, a nie polujesz na gotowce.

 

 

Po oględzinach zdam relację co zastałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<STRONG>ANIMKI -</STRONG> co do drugiej części Twojego postu, oczywiście przyznaję że dzwoniłem i tego się nie wypieram gdyż pisałem to na forum. Zawsze na początek rozmowy można się chyba spytać sprzedającego, czy z kimś jest już umówiony??? Ja bynajmniej tak robię. <BR>Co do pierwszej części Twojego postu, to nie mogę się z Tobą zgodzić i przyznać Ci racji!!!!! Ja pisałem, chyba że to przeoczyłeś, więć ponownie to zacytuję.......<BR><I>cyt....To przeze mnie ta przyczepa była zarezerwowana do dzisiaj, gdyż dziś dopiero mogłem ją obejrzeć. Więc niech nikt się nie denerwuje i nie myśli iż kogoś podkupiłem. Ze sprzedającym rozmawiałem w niedzielę w porze obiadowej ok godz 14-ej, - bo mu przerwałem obiad i umówiłem się z nim na dzisiaj a post na forum z zapytaniami o tej cepce pokazał się o 18:35, więc byłem pierwszy....... <BR></I>Jak będziesz u tego sprzedającego, to możesz się go spytać, czy nie przerwał obiadu i nie wychodził na zewnątrz, aby obejrzeć jedną ze ścian, gdyż na 3 fotce widziałem pionowe ślady odgniecionego stelażu i pytałem go o te wypuklenia. Na żywo niestety jakoś tego nie widać. Może to kąt robienia zdjęcia oraz słońce, robi takie złudzenie. Więc proszę mi nie zarzucać że skorzystałem z Twojego danego linka o Knausie. <BR>Prócz tego mnie zależy na kupnie cepki bo od 16.07 mam urlop i na All... wchodzę kilka razy dziennie!!!!! W parametrach klikam na >>wystawione w ciągu np. 2, 4, 12 godzin<< i w ten sposób jestem na bierząco!!!!! <BR>A co do tej przyczepki, DLACZEGO NIE KUPIŁEM - to ja już opisałem jak wygląda /nie opisałem tylko kufra/, dla mnie nie miała i nie ma zadnej wartości. Ja chcę kupić taką, aby spokojnie wytrzymała mi znów jakieś 5-8latek.Co prawda zapaszku stęchlizny nie ma, ale saszetka zapachowa wisi w łazience po lewo a pod umywalką jest zapach w plastiku.<BR>Powodzonka.

Edytowane przez mirekg9 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.