Skocz do zawartości

Luźna ścianka działowa


tomekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Sprawa wygląda następująco. Sypialnia od pozostałej części przyczepy jest częściowo oddzielona ścianką. Ścianka jest umocowana do sufitu, podłogi i do bocznej ściany przyczepy. I tu jest problem. Wyrwały się wkręty właśnie przy ścianie bocznej i ścianka "chodzi" do przodu i tyłu. Wkręcenie wkrętów niżej/wyżej starego miejsca jest skazane na porażkę, gdyż możemy nie trafić na listwę, a poza tym, jeśli nie udało się to producentowi to myślę, że jest to słaby pomysł. Co proponujecie ? Ja mam koncepcję, ale nie wiem, czy słuszną...Przykleiłbym na całej wysokości ściany bocznej szeroką listwę (szer.ok. 5-7 cm), mocnym klejem i do niej dopiero przymocował ściankę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie jak idzie stelaz w srodku - czy scianka byla krecona do listwy pionowej czy poziomych ukrytych w scianie...

jesli do poziomych - mozesz sie przesunac przod tyl z wkretami i dodatkowo przykrecic klejona listwe...

jesli do pinowej listwy wewnatrz sciany to z wkretami przesunac sie gora dol - i dodatkow listwa :hmm:

 

w osi pinowej w lini na scianie bocznej gdzie przykrywa ja nieszczesna luzna scianka zrob moze ze 2,3 nawierty cieniutkim wiertlem wtedy bedziesz wiedzial jak sa listwy w srodku sciany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciej i łatwiej będzie zastosować blaszki kątowe :hmm: odginasz tą ścianke działową i w miejscu jej styku mocujesz blaszke kątową do ściany, gdy jest przykręcona zwalniasz ścianke, ona wracając na miejsce zakrywa jedną płaszczyzne blaszki a druga płaszczyzna blaszki tworzy oparcie i ją też przykręcasz Może pozostać minimalna szczelinka ale ścianka będzie unieruchomiona Robisz z 2-3 takie blaszki na łebki śrubek zakładasz plasticzki i jest cacy Można też wykorzystac jakieś narożniczki podpółkowe Rozwiązanie z listwą na całej długości będzie najlepsze i najładniejsze ale warunek to dobranie odpowiedniej struktury i koloru :ok:

Edytowane przez kit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciej i łatwiej będzie zastosować blaszki kąte :hmm: odginasz tą ścianke działową i w miejscu jej styku mocujesz blaszke kątową do ściany,

 

 

tylko trzeba najpierw skumac jak ida listwy - w stare otwory nie ma sensu krecic skoro puscily

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Ścianka działowa jest pojedyncza i niestety mocno pracuje podczas hamowania i ruszania. Wydaje mi się, że z czasem wkręty znowu się obluzują. Wolałbym coś trwalszego. Jeśli ograniczeniem dla kiwania się ściany byłaby ta szeroka listwa przyklejona do ściany to było by już coś. A może taką listwę z obu stron ścianki i wtedy będzie stabilne korytko.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to raczej oczywiste że musi wybadać gdzie jest listwa :skromny: Ja jak szukam listwy to używam igły tapicerskiej, przez płyte przechodzi i czuje czy za nią wpada (styropian) czy napotyka większy opór (listwa) Jak narazie metoda się sprawdza :-] pewnie zwykłą dużą igłą też sie uda :hmm: od razu mówie że igłe wpycham kombinerkami :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast zwykłej listwy przyklej coś z wykończeniówki do paneli ściennych z MDF. jest prawie pewne, że dobierzesz

coś pod kolor mebli. Jeśli dasz to z dwóch stron ściany i przyczepy to będzie wyglądało na fabrykę.

Najlepiej jak by udało się klej wcisnąć się na łączenie ścianki i ściany to zapobiegnie całkowicie ruszaniu się ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Zamiast zwykłej listwy przyklej coś z wykończeniówki do paneli ściennych z MDF. jest prawie pewne, że dobierzesz

coś pod kolor mebli. Jeśli dasz to z dwóch stron ściany i przyczepy to będzie wyglądało na fabrykę.

Najlepiej jak by udało się klej wcisnąć się na łączenie ścianki i ściany to zapobiegnie całkowicie ruszaniu się ściany.

 

Wygląd ma drugorzędne, a może nawet trzeciorzędne znaczenie. MDF w mim mniemaniu jest za słaby. Myślałbym raczej o listwie z drzewa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomekk ta listwa nie ma trzymać ściany tylko zablokować przed jej ruchami. Jeżeli przykleisz listwy z każdej strony o szerokości

2cm i długości 200cm to powierzchnia klejenia jest taka, że szafę można powiesić. Miejsca klejenia są blisko listw szkieletu,

dlatego bym nie martwił się o wytrzymałość sklejki na ścianie. Zero wkrętów, tylko klej i usztywnisz całą przyczepę.

Co do MDF to gwarancji na piśmie Ci nie dam, ale jeśli klejenia będą dobre i ściana nie będzie się ruszać, to całość

wytrzyma tyle co przyczepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Tomekk ta listwa nie ma trzymać ściany tylko zablokować przed jej ruchami. Jeżeli przykleisz listwy z każdej strony o szerokości

2cm i długości 200cm to powierzchnia klejenia jest taka, że szafę można powiesić. Miejsca klejenia są blisko listw szkieletu,

dlatego bym nie martwił się o wytrzymałość sklejki na ścianie. Zero wkrętów, tylko klej i usztywnisz całą przyczepę.

Co do MDF to gwarancji na piśmie Ci nie dam, ale jeśli klejenia będą dobre i ściana nie będzie się ruszać, to całość

wytrzyma tyle co przyczepa.

 

A jaki klej do przyklejenia byś proponował ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku kleiłem swoją przyczepę z zewnątrz i w środku.

Wewnątrz sklejałem ścianki łazienki, miały ok 1 mm przerwy na łączeniach od ściany zewnętrznej.

Okleiłem taśmą malarską brzegi i na całą długość łączenia nałożyłem klej. Po wyrównaniu spoiny zerwałem taśmę malarską i zostawiłem do wyschnięcia.

Ścianki poza uszczelnieniem bardzo się usztywniły. Po roku spoina wewnątrz i na zewnątrz nadal jest bezbarwna i dobrze trzyma.

zdjęcia i opis :

http://forum.karawaning.pl/topic/8647-uszczelnianie-przyczepy/page__p__215017__fromsearch__1?do=findComment&comment=215017

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może taką listwę z obu stron ścianki i wtedy będzie stabilne korytko.

 

myśle że to będzie najlepsze rozwiązanie. Genialne w prostocie i tanie i wytrzymałe.

a jakie to listwy będą to tylko zależy od ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.