Skocz do zawartości

Wprowadzanie i szukanie punktów z GPS


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ czeka mnie wyjazd do Chorwacji (po raz pierwszy z autem na gaz) będę musiał znacznie częściej tankować niż kiedyś diesla (przynajmniej co 200km). Znalazłem kilka stron z różnymi miejscami za granicą, gdzie są stacje LPG. Niekiedy podawane są nawet namiary GPS (jak choćby nawet tu: http://www.travel.po...opole-zaton,100 ).

Moje pytanie do Was. Czy do nawigacji GPS Garmina, model bodajże 250, można wprowadzić nie adres, a właśnie takie szczegółowe koordynaty, które by mnie zaprowadziły na miejsce. Np. tak podane:

GPS : 47.332352, 16.060617

Kolejna rzecz. Czy jeżeli mi się uda je wprowadzić, to czy nawigacja zaprowadzi mnie do zaznaczonego miejsca po drogach, czy wskaże prostą linię lotniczą - jak np. w niektórych ręcznych GPS-ach?

I ostatnie pytanie. Czy mając tak dokładnie dane, jak np:

GPS : 47.332352, 16.060617,

można wpisać to gdzieś w mapę Google (lub inną), by zobaczyć dokładnie gdzie to się znajduje?

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

terenowiec - takie koordynaty wpisujesz wprost do googlemaps.

Ten konkretny przykład to stacja benzynowa Loipersdorf na A2 za Wiedniem.

Do większości nawigacji możesz wpisywać takie koordynaty.

 

Zapytaj Malagi - w tym roku w czasie Rajdu do Chorwacji on jechał autem na gaz to Ci dokładnie powie gdzie tankował, a zbiornika nie ma za wielkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie nawet u nas w kraju. Na większości zlotów są podawane namiary GPS. Używam automapy. W jej starych wersjach była możliwość wpisania namiarów. W nowych w instrukcji pisze, że też można to zrobić, ale nie udało mi się dojść do tego jak :oslabiony:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie nawet u nas w kraju. Na większości zlotów są podawane namiary GPS. Używam automapy. W jej starych wersjach była możliwość wpisania namiarów. W nowych w instrukcji pisze, że też można to zrobić, ale nie udało mi się dojść do tego jak :oslabiony:.

 

menu- prowadź do- naciskasz strzałkę w prawo- punkt GPS- i wpisujesz namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja największy problem miałem z różnymi formatami współrzędnych GPS. Podaję link do przeliczania może się komuś przyda :hej:

 

http://gpscalc.net/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moje pytanie do Was. Czy do nawigacji GPS Garmina, model bodajże 250, można wprowadzić nie adres, a właśnie takie szczegółowe koordynaty, które by mnie zaprowadziły na miejsce. Np. tak podane:

 

 

Nie wiem czy to podobny Garmin do mojego, ale w moim nie znalazłem takiej mozliwości :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba w każdej nawigacji można ustawiś trasę do punktu po danych GPS

a automapa wyznaczy taką trasę jaka zaznaczymy np. szybka, przełajowa, terenowa

 

Postaram się napisać jak to robić w Automapie

 

Menu>> potem z prawej strzałka w prawo>> odznaczamy Menu Proste jeżeli zaznaczone jeżeli nie to OK

 

Menu>>Prowadź do/ szukaj>>potem z prawej strzałka w prawo-- jeżeli jej niema to znaczy że Menu proste jest jednak zaznaczone (niebieska kreska) i program blokuje dostęp do niekturych funkcji i trzeba odznaczyć.

 

Menu>>Prowadź do/ szukaj>> z prawej strzałka w prawo>>Punkt GPS>>wprowadzamy dane>>Prowadź do

 

 

na dole jest przycisk (trzy kropki i kreski) służy on do zmiany formatu danych GPS

 

I ważne bo bardzo często się to się zdarza

jeżeli w danych w ostatniej kolumnie jest np. 4 miejsca po przecinku a my mamy tylko trzy to na koniec zawsze dodajemy zero

bo np. mamy : 55*45.765

to wpisujemy : 55*45.7650

bo jak nie to będzie 55*45.0765

i już będą inne dane

 

po zatym jest tam przycisk <<Inne opcje>> pod którym kryją się jeszcze inne przydatne fukncje typu: pokaż na mapie, zapisz jako POI itp.

 

Menu>>Prowadź do/ szukaj>> z prawej strzałka w prawo>>Punkt GPS>>wprowadzamy dane>>Inne opcje>>Dalej>>Dodaj do POI>>wybieramy kategorie>>Dalej>>wpisujemy nazwę>>dalej>>wpisujemy opis>>OK

i już mamy nowy POI zapisany

teraz jak chcemy do niego wyznaczyć trase to robimy

 

Menu>>Prowadź do/ szukaj>> POI>>względem aktualnej pozycji (prawej stronyjest przycisk gdzie zaznacz czy bliższa czy dalsza okolica>>wpisujemy nazwę, kategorię>>powinno samo wyszukać punkty które spelniają kryteria wyszukiwania a jak nie to >>wciskamy więcej co spowoduje zwiększenie promienia wyszukiwania

 

mam nadzieje że w miare zrozumiale :pad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

menu- prowadź do- naciskasz strzałkę w prawo- punkt GPS- i wpisujesz namiary

 

Niestety po naciśnięciu "prowadź do" pojawia się u góry Dom, Poi, Kontakty, a na dole Adresy, Trasa i Ustawienia. Żadnej strzałki w prawo nie ma, jest natomiast w lewo, ale to powoduje powrót :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie nawet u nas w kraju. Na większości zlotów są podawane namiary GPS. Używam automapy. W jej starych wersjach była możliwość wpisania namiarów. W nowych w instrukcji pisze, że też można to zrobić, ale nie udało mi się dojść do tego jak :oslabiony:.

 

Bo masz a zaznaczone Menu Proste

odznacz to i będziesz miał funkcjie zaawansowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Chorwacji co druga stacja ma LPG jak na tej nie ma to na 100% będzie na kolejnej

 

Racja. I prawie każda w Czechach, Austrii i Słowenii.

Dziś już minęły czasy, kiedy to ciężko było z LPG.

No chyba, że omijamy autostrady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.