Skocz do zawartości

VULCAN


arturro

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie - skrzynka sprawdza polaryzację prądu STAŁEGO!, Chciałbym wiedzieć, jak kolega sprawdzi polaryzację prądu zmiennego? Bo, choć nie jestem elektrykiem, to chyba ciężko by to było. Przed takimi samoróbkami wystarczająco chronią 2 bezpieczniki w budce - jeden na fazie, drugi na "zerze" i problemu nie ma. Natomiast prąd zmienny, jak sama nazwa wskazuje ma 50 zmian polaryzacji na sekundę, przepraszam 100, bo jest to pełna fala.

 

Odwrócenie stron w gniazdku nie grozi niczym, jeśli występuje uziemienie. Do budki wchodzi prąd zmienny, jest zmieniany na stały i bez względu, po której stronie gniazdka była faza i tak zawsze prostownik + będzie miał po jednej stronie.

 

Na "zerze" NIGDY nie wolno dawać bezpiecznika!!!

Pzdr

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "zerze" NIGDY nie wolno dawać bezpiecznika!!!

Pzdr

Kuba

 

Witam Kolego nie wiem czym się zajmujesz zawodowo ale jak się nie znasz to nie zabieraj głosu.

Przyczepa jest urządzeniem mobilnym i tu musisz zastosować zabezpieczenie dwu polowe czyli odcinające obie linie prądowe zarówno L jak i N a to o czym piszesz dotyczy przewodu ochronnego (PE). Natomiast przyznaję Tobie rację, to o czym piszesz stosuje się wykonując instalację w budynkach itp.

Edytowane przez AKISSJG (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Wypada mi przeprosić że się trak długo nie odzywałem w temacie który sam założyłem, jednak mnóstwo spraw skutecznie pochłaniało mi mój "wolny" czas, zatem :dzieki::blagac:.

Dziękuję za odpowiedzi a przede wszystkim za zainteresowanie, to że po przełączeniu "Vulcana" wszystko zgasło nie miało miało związku z instalacją w samej przyczepie jeno mój wątły przedłużacz zasilający pokazał mi :czerwona:.

Pytanie dlaczego akurat w momencie zmiany polaryzacji???????

Po podłączeniu nowym przewodem wszystko wróciło do normy ale... No właśnie , zawsze jest jakieś ale, nie jestem pewien bo zbyt krótko byłem posiadaczem tej cepki przed tym zdarzeniem, czy wszystkie diody na panelu zasilacza świeciły na zielono czy nie. Teraz jest tak że jedna dioda (z pary: czerwona + zielona) świeci na czerwono, a ja nie wiem co to może oznaczać. Wszystko działa, świeci, grzeje pompuje i ładuje ale świecąca dioda nie daje mi spokoju. Być może ktoś z was ma taki lub podobny zasilacz lub po prostu wie co może sygnalizować takie czerwone światełko to będę bardzo wdzięczny.

Pzdr

post-9639-0-57460800-1345438320_thumb.jpg

Edytowane przez arturro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.