Skocz do zawartości

ADRIA UNICA C 502 UP Problem :(


peleon

Rekomendowane odpowiedzi

Nabyłem ADRIA UNICA C 502 UP z 1999 roku. Problemów jest sporo, szukam kogoś kto ma ten model.

 

Sprzedawca powypinał trochę kabli i .. za chiny nie chce ponóc. Dziwne że gniazdo 230V jest zenskie, oraz brak podłaczenia do 12V.

 

Aktualnie działa tylko oświetlenie i lodówka.

 

Będę wdzięczny za pomoc i ew. uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie jesteś elektrykiem lub , bez urazy, o elektryce masz mgliste pojęcie zleć tę robotę profesjonaliście. Zapłacisz raz i mając pewność że wszystko jest prawidłowo podłączone, będziesz mógł spokojnie podróżować z przyczepą. Kombinowanie z elektrycznością w łatwopalnym obiekcie, jakim jest każda przyczepa może skończyć się nieszczęściem. Poczytaj na forach karawaningowych jakie są skutki zwarcia w instalacji elektrycznej przyczepy lub kampera. Udzielanie rad na odległość przy większym skomplikowaniu instalacji raczej nie będzie skuteczne. Jest to moja rada i możesz z niej skorzystać lub nie. Niemniej jednak życzę powodzenia w naprawie tej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Nabyłem ADRIA UNICA C 502 UP z 1999 roku. Problemów jest sporo, szukam kogoś kto ma ten model.

 

Sprzedawca powypinał trochę kabli i .. za chiny nie chce ponóc. Dziwne że gniazdo 230V jest zenskie, oraz brak podłaczenia do 12V.

 

Aktualnie działa tylko oświetlenie i lodówka.

 

Będę wdzięczny za pomoc i ew. uwagi

 

 

 

Z jakiej strony jest to gniazdo. Daj zdjęcie. Uporządkuj trochę informacje i poprzyj zdjęciami. Może jest to dodatkowe wyjście 230 V na zewnątrz....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną Adrię B462 DP z 2001 roku. Opisz dokładnie z czym masz problem to może uda się pomóc.

 

- pompa wody działa ciągle, ale mozna ją wył czerwonym przełacznikiem lodówki...

 

 

- zasilanie wpinane na zewnatrz gniazdo żeńskie... osobiście myślałem że to gniazdko zewnetrzne 230V dla ew. urzadzeń

 

http://auto.kutno.pl...02/IMGP1402.JPG

 

 

 

- ogrzewanie wody i c.o. nie działa, ew jak je uruchomić?

 

tu widoczny sterownik... dioda czerwona nie da się uruchomić:

 

 

http://auto.kutno.pl/allegro/adria502/DSC08538.JPG

 

 

- większość urzadzeń jest 12V, więc podłączenie 12V tylko z wtyczki 13 pinowe?

 

 

 

 

Szczególnie interesuje mnie kostka pod zlewem, podejrzewam tam jest problem .

 

Jeżeli nie jesteś elektrykiem lub , bez urazy, o elektryce masz mgliste pojęcie zleć tę robotę profesjonaliście. Zapłacisz raz i mając pewność że wszystko jest prawidłowo podłączone, będziesz mógł spokojnie podróżować z przyczepą. Kombinowanie z elektrycznością w łatwopalnym obiekcie, jakim jest każda przyczepa może skończyć się nieszczęściem. Poczytaj na forach karawaningowych jakie są skutki zwarcia w instalacji elektrycznej przyczepy lub kampera. Udzielanie rad na odległość przy większym skomplikowaniu instalacji raczej nie będzie skuteczne. Jest to moja rada i możesz z niej skorzystać lub nie. Niemniej jednak życzę powodzenia w naprawie tej instalacji.

I tu problem, brak fachowca :( jedynie identyczny model i prawidłowe wpiecie kabelków pod zlewem.

 

 

Tak mysle ze problem tkwi tam. Na placu w Kutnie sprzedawca powypinał kabelki z tej kostki

Edytowane przez peleon (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze to podłączyć zasilanie 230 V i po kolei sprawdzać wszystkie urządzenia.

Ogrzewanie wody jest włączane włącznikiem z podświetleniem. U mnie był na blacie obok gniazda na 230 V:

 

 

 

Sterownik, który pokazałeś jest prawdopodobnie do włączania termoobiegu i wentylacji.

Aby włączyć ogrzewanie musisz podłączyć butlę gazową i uruchomić piecyk gazowy. Nie pokazałeś na zdjęciu piecyka. Może być zapalany przez iskrownik elektryczny na bateryjkę lub piezo-elektrycznie.

Jeżeli pompkę włączasz przełącznikiem lodówki to faktycznie ktoś musiał tam zdrowo nabałaganić w elektryce i tu będzie potrzebny fachowiec.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze to podłączyć zasilanie 230 V i po kolei sprawdzać wszystkie urządzenia.

Ogrzewanie wody jest włączane włącznikiem z podświetleniem. U mnie był na blacie obok gniazda na 230 V:

 

 

 

 

Sterownik, który pokazałeś jest prawdopodobnie do włączania termoobiegu i wentylacji.

Aby włączyć ogrzewanie musisz podłączyć butlę gazową i uruchomić piecyk gazowy. Nie pokazałeś na zdjęciu piecyka. Może być zapalany przez iskrownik elektryczny na bateryjkę lub piezo-elektrycznie.

Jeżeli pompkę włączasz przełącznikiem lodówki to faktycznie ktoś musiał tam zdrowo nabałaganić w elektryce i tu będzie potrzebny fachowiec.

 

Problem częściowo załatwiony :) ogrzewanie c.o. działa, pompki są ok.

 

 

Problem to gniazdo na zewnątrz, które jest żeńskie. obok gniazda 230V jest: gniazdo sat tv, gniazdo 12V .

 

Całość wygląda jak wyjście a nie wejście, więc jak podłaczyć 230V bezpiecznie?

 

 

 

Czy ktoś ma podobnie? a może ktoś ma schemat instalacji do tej cepki?

Edytowane przez peleon (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie by było jak byś zamieścił zdjęcie, było by łatwiej coś powiedzieć

 

Później dodam foto, dokładnie to gniazdko 230V umieszczone na zewnątrz.

 

 

Pod klapką jest gniazdo 230V, TV sat, aniazdo anteny analogowe TV i gniazdo 12V.

 

Ja podałem napięcie przerobioną wtyczką i wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później dodam foto, dokładnie to gniazdko 230V umieszczone na zewnątrz.

Pod klapką jest gniazdo 230V, TV sat, aniazdo anteny analogowe TV i gniazdo 12V.

Ja podałem napięcie przerobioną wtyczką i wszystko działa.

 

Witam

 

Nie wnikając jakim cudem ....., masz w przyczepie zasilające gniazdo 230v " żeńskie " :look: to przedłużacz , którym podasz do przyczepy napięcie będzie musiał mieć wystające gołe bolce .

 

Zdajesz sobie sprawę czym to grozi?

 

Przemyśl to rozwiązanie zanim Ty bądź kto inny zostanie mistrzem breakdance.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.