Skocz do zawartości

Mocowanie masztu anteny lub flagi


marko6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kawałek blachy,kawałek rurki,2 śrubki, 2 nakrętki,2 motylki,

 

2 obejmy półkoliste z OBI. Rurki można kupić przy pomocy allegro

 

firma tnie na dowolne rozmiary z całości 3m.cena za 3 m to ok.28zł.

 

Rurki chromowane grubość1mm średnica 25mm. Bardzo lekkie.

 

Trzeba jeszcze dokupic złączki do rurek. Obejmy z Obi wyprofilować w

 

imadle.Przy ustawianiu anteny popuszczasz motylki i to na tyle.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj na duże wiatry, ponieważ antena satelitarna ma dużą powierzchnię i jak zacznie bujać nią na pewnej wysokości to możesz :chaja: od rodzinki że nie działa. przerabiałem to już u siebie, wolałem zmontować stojak z stalowych rurek i stawiać gdzie będzie sygnał. wiec odpuścił bym montowanie takim sposobem. Ale człowiek uczy się na błędach.. :)

 

Na flagę jest super niech sobie dynda... hehe%281%29.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki statyw - jest lekki i mozna go wszedzie postawic koszt ok 150 zł z suszarka na pranie

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam identyczny - idealna sprawa. na zalesionym kempingu mozna swobodnie poszukac sygnału. w mocowaniu przy dyszlu troche cizko bedzie. ale na flage idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne sensowne miejsce na każdą antenę, to dach. Najlepiej przykleić sztywny kawał blachy, o dużej powierzchni z wmontowanym elementem mocującym maszt anteny, nad połówkowymi drzwiami budy. Kto potrafi i drzwi wytrzymają, ten reguluje antenę, stojąc na połówce drzwi i wbijając pazury w dach.

Dzięki temu nie ma wnyków w okół przyczepy, nie trzeba się wykręcać zestawem i upilnować łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne sensowne miejsce na każdą antenę, to dach. Najlepiej przykleić sztywny kawał blachy, o dużej powierzchni z wmontowanym elementem mocującym maszt anteny, nad połówkowymi drzwiami budy. Kto potrafi i drzwi wytrzymają, ten reguluje antenę, stojąc na połówce drzwi i wbijając pazury w dach.

Dzięki temu nie ma wnyków w okół przyczepy, nie trzeba się wykręcać zestawem i upilnować łatwiej.

Witam

No nie wiem czy dach to najszczęśliwsze miejsce.........chyba ,że masz maszt regulowany w pionie i poziomie z wnętrza cepki.... albo automatyczny zestaw taki samonaprowadzający ,którego wartość przewyższa nie jedną cepkę :) Jak mamy rozłożony przedsionek...dach odpada.........tym bardziej ,że czasem potrzebne są kotekty ustawienia anteny....

Najlepszy oczywiście jest solidny statyw.........ja co prawda mocuję 1,5 m maszt obejmami do rury koła manewrowego...........i od kilku lat jest ok....i z tego co pamiętam tylko raz w kikunastoletniej karierze..........musiałem korygować ustawienie anteny po ulewach ,które zmiękczyły podłoże i cepka się ciut przechyliła :)

Dach to naprawdę nie najlepsze miejsce......

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najepszy rozwiazanie do anteny satelitarnej to przenośny stojak. jak ustawisz na kempingu przyczepke na wymarzonym miejscu a kemping bedzie np w pieknym sosnowym lesie to ze stojakiem mozna poszukac tzw dziury w drzewostanie i zlapac sygnal. jak jest antenka na dachu to jestes zdnay na to gdzie stoi przyczepa. jak stoi na lini drzew to masz pozamiatane z satelita. no chyba ze przyczepe bedziesz ustawial pod antene ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.