Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wtam,

W tym roku pierwszy raz jadę z przyczepą na wakacje. Wybrałem Kemping "Zaton" niedalego Zadaru. Mam kilka pytań:

- Czy był tam ktoś z Was, jeśli tak, to prosiłbym kilka fotek i troszkę opisu

- Jaką drogę polecacie z Krakowa

- Czy Kemping jest zacieniony, jest dostęp do plaży, jakie są warunki sanitarne

Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja preferuję jazdę przez Cieszyn - Słowację - Austrię - Słowenię (tu deczko kręcenia - haracz za żałośnie krótki odcinek autostrady) - wjazd do Cro i cały czas autostradą do Zadaru. Dwukrotnie formalnie ruszałem z Krakowa, choć tam nie mieszkam. Na tym kempingu nie byłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mot, wiem, wiem, Słoweńcy za 40km autostrady zażyczyli sobie ogromne pieniądze, bo najkrótsza winieta jest chyba na miesiąc. Tylko, że te drogi na Słoweni nie za bardzo nadają się do jazdy z przyczepą Kempingową. A co myślicie o drocze przez czechy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mot, wiem, wiem, Słoweńcy za 40km autostrady zażyczyli sobie ogromne pieniądze, bo najkrótsza winieta jest chyba na miesiąc. Tylko, że te drogi na Słoweni nie za bardzo nadają się do jazdy z przyczepą Kempingową. A co myślicie o drocze przez czechy ???

- "nowięćwłaśnie" ;-) Trasa przez Czechy ma ten urok, że trafiasz na kilkadziesiąt (AFAIR) kilometrów autostrady-betonki, której cechą charakterystyczną są szczeliny dylatacyjne. Chcesz rozwalić tylne amory? Zapraszam ;-) A odcinek przez Słowenię (Mureck, Trate, Lenart, Ptuj, itd., da się spokojnie przejechać nawet dużym zestawem. 95% ma b. dobrą nawierzchnię. Co ciekawe, drą tamtędy "wszyscy" - i niemiaszki, i C-K dezerterzy, nawet duńczyków i holendrów widywałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Jaką drogę polecacie z Krakowa

 

 

jadę na Budapeszt, tzn na Chyżne, Bańska, Sahy, Budapeszt

na SK omijam płatny odcinek za Bańską, więc winieta na SK odpada

przed Budapesztem zaczyna się dwupasmówka i tak już do Zadaru :skromny:

 

każda trasa ma swoje plusy i minusy a każdy z nas ma inne priorytety ;)

polecam forum cro.pl bo tam chyba wszytskie możliwe trasy przerobili

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spotkałem na www.youtube.pl nawet nagrany przejazd objazdówkę przez Ptuj lub Lenart i tamtędy jechałem w zeszłym roku było super i gładko.

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtam,

 

W tym roku pierwszy raz jadę z przyczepą na wakacje. Wybrałem Kemping "Zaton" niedalego Zadaru. Mam kilka pytań:

- Czy był tam ktoś z Was, jeśli tak, to prosiłbym kilka fotek i troszkę opisu

- Jaką drogę polecacie z Krakowa

- Czy Kemping jest zacieniony, jest dostęp do plaży, jakie są warunki sanitarne

 

Z góry dziękuję :)

 

Jaden z większych kempingów w Dalmacji z bardzo dobrą infrastrukturą. Kemping jest zacieniony nawet na najtańszych miejscach. Ładna plaża z dobrymi miejscami do cumowania małych łodzi. Miałem gdzieś relację w/w kempingu na crp.pl, lecz po wymianie serwerów gdzieś ją wciekło. Spokojnie możesz jechać na ten kemping w ciemno i będziesz zadowolony. Czystość i sprawy sanitarne są na tym kempingu na wysokim poziomie. Pralki udostępniane po wykupieniu opłaty w recepcji.

Czasami na tym kempingu czekać mogą niespodzianki pogodowe w stylu padającego deszczu przez dwa, trzy dni. Jednocześnie pogoda w Zadarze i na Pagu jest bezchmurna, powodowane jest to położeniem kempingu i schodzącymi z Pakielnicy prądami powietrza ciągnącymi deszcz z kontynentu.

Ja z przyczepą preferuję drogę przez Czechy, Austrię, Słowenię (objeżdżając autostradę) następnie w Chorwacji jadę autostradą do Karlowaca i skracam na krajową drogę nr 1, wracając na autostradę przed tunelem Sveti Rok i jesteś w Zadarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, dzięki Wam wszystkim :)

Mam jeszcze takie jedno pytanko, znajomi polecali mi "Plitvickie Jeziera" i wąwóz "Paklenica" był ktoś z Was tam kiedyś ???

A oprócz tego co można pozwiedzać w okolicy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zatonie plaża jest sztuczna. Są również problemy z prądami, które przez jedną noc potrafią wybrać całą ciepłą wodę Sam kemping duży i dobrze wyposażony. W niedużej odległości jest wielka dyskoteka ,ale nie będziesz raczej odczuwał jej obecność. Jeżeli nie zamierzasz po drodze zwiedzać to jedź na Cieszyn, Żylinę, Bratysławę, Wiedeń, Graz, Słowenię (płatny odcinek możesz minąć bokiem; mam zestaw ponad 13 metrów i daję bez problemów radę). Zaletą tej trasy są praktycznie przez cały czas obecne 4-ro pasmowe drogi i autostrady.

 

Jak mogę coś zaburzyć w planach to pooglądaj kemping Simuni na Pagu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Zatonie i Plitwicach koledzy wszystko Ci napisali i ja się z nimi w 100% zgadzam. Co do Paklenicy - moim zdaniem warto. Trzeba jednak pamiętać, aby wyjść w góry w miarę wcześnie, o ile będziecie chcieli zwiedzić jaskinię. Tę zamykają dość wcześnie, o czym obsługa parku na wjeździe "zapomina" poinformować.

Przy Paklenicy w miejscowości Starigrad jest sympatyczny nieduży kemping prowadzony właśnie przez Park Paklenica. Polecam, choć stamtąd do Zatonu jest już rzut beretem i nie opłaca się Wam stawać na jedną noc przejazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zatonie plaża jest sztuczna. Są również problemy z prądami, które przez jedną noc potrafią wybrać całą ciepłą wodę Sam kemping duży i dobrze wyposażony. W niedużej odległości jest wielka dyskoteka ,ale nie będziesz raczej odczuwał jej obecność. Jeżeli nie zamierzasz po drodze zwiedzać to jedź na Cieszyn, Żylinę, Bratysławę, Wiedeń, Graz, Słowenię (płatny odcinek możesz minąć bokiem; mam zestaw ponad 13 metrów i daję bez problemów radę). Zaletą tej trasy są praktycznie przez cały czas obecne 4-ro pasmowe drogi i autostrady.

 

Jak mogę coś zaburzyć w planach to pooglądaj kemping Simuni na Pagu.

 

 

Witam czy sa tam baseny dla dzieci j kemping Simuni na Pagu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wszytkie rady. Kemping wygląda bardzo ładnie. O Plitvicach czytałem trochę i chyba się tam wybiore :)

A co do miejsc na przyczepy Kempingowe i Kampery to są duże te miejsca ???

 

http://2012.sunroller-caravanas.com/es-es/caravanas/jazz

To jest moja przyczepka ;) Sun Roller Jazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.