Skocz do zawartości

piecyk Traumatic SL 3002


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry Wszystkim

W zwiazku z moją długą nieobecościa na Forum to najpierwsam POZDRAWIAM Was Wszystkich i teraz muszę się porzalić

Po długim postoju mojej czepki odpaliłem ogrzewanko TRAUMATIC SL 3002 i było Ok na drugi dzień odpaliłem ponownie i zonk palila sie tylko świeczka i nic dalej a teraz nawet świeczka niechce się zapalić .

Wiem że ten temat jest wałkowany od czasu do czasu wiec pisze do Was po pomoc :na dzień dobry sprawdziłem to urzadzonko co sie do niego baterie wkłada i iskrzy przez cały czas aż wysunę szyfladkę ale nic sie nie chce zaplaić Prosze o jakieś rady

A tak przy okazji czy ktoś wie gdzie można zakupic jakieś części (np palnik, piezo itp) do tego piecyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry Wszystkim

W zwiazku z moją długą nieobecościa na Forum to najpierwsam POZDRAWIAM Was Wszystkich i teraz muszę się porzalić

Po długim postoju mojej czepki odpaliłem ogrzewanko TRAUMATIC SL 3002 i było Ok na drugi dzień odpaliłem ponownie i zonk palila sie tylko świeczka i nic dalej a teraz nawet świeczka niechce się zapalić .

 

Witaj !

A sprawdziłeś, czy przypadkiem gaz w butli nie jest na dnie hehe%281%29.gif

To po pierwsze. Czy pozostałe urządzenia gazowe działają poprawnie i z pełną mocą ?

Aby być pewnym, że reduktor jest OK i z gazem też OK, to wstaw pełną butlę i dopiero "baw"się dalej :hmm:

Jak jest mało gazu, to kuchenka jeszcze ruszy, ale płomień już nie jest zbyt imponujący, natomiast piec może już nie ruszyć.

Sprawdź pod przyczepą, czy jakieś np. owady lub pająki nie zatkały dopływu powietrza do pieca.

To tak na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry Wszystkim

W zwiazku z moją długą nieobecościa na Forum to najpierwsam POZDRAWIAM Was Wszystkich i teraz muszę się porzalić

Po długim postoju mojej czepki odpaliłem ogrzewanko TRAUMATIC SL 3002 i było Ok na drugi dzień odpaliłem ponownie i zonk palila sie tylko świeczka i nic dalej a teraz nawet świeczka niechce się zapalić .

Wiem że ten temat jest wałkowany od czasu do czasu wiec pisze do Was po pomoc :na dzień dobry sprawdziłem to urzadzonko co sie do niego baterie wkłada i iskrzy przez cały czas aż wysunę szyfladkę ale nic sie nie chce zaplaić Prosze o jakieś rady

A tak przy okazji czy ktoś wie gdzie można zakupic jakieś części (np palnik, piezo itp) do tego piecyka

 

Kristofer

Butla pełniuska palniki na kuchence palą pełną parą i tu jest własnie problem że nie chce piecyk grzać a szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewam ekran, skrapiam cytryną, ale sikać nie będę :lol:

Chyba jakąś "sympatyczną" czcionką tekst napisałeś :jump:

 

 

:o widzę, że już edytowałeś :ok:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź (pokręć kilka razy) główny zawór odcinający dopływ gazu do pieca oraz ten na piecu.

Sprawdź pod przyczepą, czy nie zatkał się wlot powietrza do pieca (czasem mogą go zatkać owady, pająki, pszczoły, stare liście z kurzem itp.).

Najgorsze jest to, że "nic Ci nie pali"

Można przeczyścić (przedmuchać) dysze:

 

 

Jeśli nie pomoże i zakładając, że gaz dochodzi do regulatora pieca (foto), to należy szukać w tym miejscu (najczęściej wymiana):

 

 

:hmm:

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Sprawdź (pokręć kilka razy) główny zawór odcinający dopływ gazu do pieca oraz ten na piecu.

Sprawdź pod przyczepą, czy nie zatkał się wlot powietrza do pieca (czasem mogą go zatkać owady, pająki, pszczoły, stare liście z kurzem itp.).

Najgorsze jest to, że "nic Ci nie pali"

Można przeczyścić (przedmuchać) dysze:

 

 

 

Jeśli nie pomoże i zakładając, że gaz dochodzi do regulatora pieca (foto), to należy szukać w tym miejscu (najczęściej wymiana):

 

 

 

:hmm:

Kristofer Witam Cię ponownie i wracam do starego problemu

czy to urządzenie na dolnym zdjęciu faktycznie się tak nazywa ,, regulator pieca"

bo nie wiem po jakiej nazwie szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer Witam Cię ponownie i wracam do starego problemu

czy to urządzenie na dolnym zdjęciu faktycznie się tak nazywa ,, regulator pieca"

bo nie wiem po jakiej nazwie szukać

 

Prawidłowa nazwa dla poszukiwań, to " zawór główny pieca S3002 ".

Musisz ustalić, jaki jest Ci potrzebny (ciśnienie nominalne gazu 30 mbar lub w starszych 50 mbar).

Tanio raczej nie będzie, nowy taki podzespół kosztuje ok. 400 zł. :(

 

Tu masz przykłady:

http://moto.allegro.pl/zawor-glowny-pieca-s3002-truma-nowy-kena-wroclaw-i2488632977.html

 

http://moto.allegro.pl/zawor-glowny-do-gazu-s-3002-5002-truma-i2509012197.html

 

:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.