Skocz do zawartości

Przetwornica 12/220 V


Pierzasty

Rekomendowane odpowiedzi

A ja w temacie przetwornicy od strony zakłóceń - w radiu samochodowym pojawiły się zakłócenia jak podłącze przetwornicę do gniazda (w radiu brzęczy w tle ciuchuteńko ale wnerwiająco).

nie wiem czym to jest spowodowane, po sprawdzeniu w innym samochodzie efekt jest ten sam. czy wszystkie tak mają czy coś się upaliło? (brak jakiegoś filtra)

Przetwornica 150W chwilówka 300W nie grzeje się nigdy nie wyłączyła z przeciążenia tylko w radiu słychać bzzzzzz.

Podpowiedzcie czy zmienić (kupić nową) czy jakiś filtr kupić i jak go podłączyć.

 

Ufolz . Gdybyś mieszkał w okolicy 3miasta to dałbym Ci taki filtr p.zakłóceniowy.

Możesz nabyć także w jakimkolwiek sklepie elektronicznym do samodzielnego montażu.

Jeśli nie chcesz ruszać 4 liter to zamawiaj na allegro 9 zł

Wpina się banalnie prosto. małe pudełeczko o gabarytach 2 pudełek zapałek na sobie w obwód zasilania radia + i - i wedle kolorystyki i oznaczeń przewodów. Powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wow Pasjonat obyś miał racje jutro ruszę w kierunku sklepu elektronicznego z zdjęciem po takie coś :)

hmmm. koszt niewielki ale oby działało.. dzięki.

 

PS. czytałem o różnych pierścieniach, filtrach od odkurzaczy i wiertarek.. ale to na 230V a to w odtwarzaczu mi sieje ... :(

dam znać jak zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow Pasjonat obyś miał racje jutro ruszę w kierunku sklepu elektronicznego z zdjęciem po takie coś :)

hmmm. koszt niewielki ale oby działało.. dzięki.

 

PS. czytałem o różnych pierścieniach, filtrach od odkurzaczy i wiertarek.. ale to na 230V a to w odtwarzaczu mi sieje ... :(

dam znać jak zakupie.

 

Witam

 

Na allegro i ogólnie w necie widziałem filtry w tulejowej obudowie . Tych wynalazków nie znam i nie wiem ile są warte.

To wytwór już po czasie mojej świetności w branży więc nie mam zdania na ich temat .

W związku z tym jeśli będziesz miał możliwość wyboru to wybierz podobny do tego co wskazałem.

Obudowa jak mały kuferek . Wewnątrz powinien być kondensator elektrolityczny oraz cewka i opcjonalnie bezpiecznik na plusie. Taki filtr spełniał zadanie za moich czasów nawet w przypadkach kiedy klient miał dowalony komutator w alternatorze i iskrzenie szczotek siało mu fest po sprzęcie audio.

Natomiast co siedzi w tych sprzedawanych "beczkach" i jaka ich skuteczność to nie wiem.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

 

Odświeżę temat.  Ogólnie opieram się na zasilaniu w przyczepce 12V, ale właśnie zepsuł mi się telewizor i z uwagi na długie procedury reklamacyjne nie zdążę do wyjazdu na urlop tego załatwić. Dlatego potrzebuję porady - czy takie coś http://allegro.pl/przetwornica-samochodowa-dc-12v-ac-230v-150w-z-us-i4389299483.html da radę obsłużyć laptopa, ewentualnie jakiś mały telewizor. Podkreślam, że potrzebuję awaryjnie, a  nie do ciągłego użytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doc5V bez problemu Ci wystarczy

Do TV C8 wystarczy w zupelnosci

Dzięki za szybką odpowiedź. Nie bardzo rozumiem, czy mógłbyś mi wytłumaczyć co to znaczy "do c5V i C8".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.