Skocz do zawartości

Spłuczka przestała działać


Rekomendowane odpowiedzi

Ja uważam że coś jest pomylone w instalacji.

Pompkę zabezpiecza bezpiecznik 23 i wartosci 7,5-10A .

Szklany 2,5 A to zdecydowanie dla tej pompki za mało.

Ponadto, nie szukaj nowej pompki, tylko spróbuj swoją naprawić/rozruszać/przeczyścić wewnątrz.

Jest tam zwykły silniczek komutatorowy, zbyt rzadko jest on używany by był zużyty.

Istnieje realne prawdopodobieństwo/zagrożenie, że ze względu na stosowaną chemię w spłuczce, nowa pompka po roku będzie miała identyczne, klasyczne objawy.

Po prostu wirnik ciężko się kręci i trzeba umożliwić mu swobodne obracanie.

Instalacja w tym rejonie też jest ważna. Styki mikrostyku w przycisku, mikrostyku obecności zbiornika, a także bezpiecznika tuż obok, również lubują być po prostu elektrycznie zasyfiałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku! A czy całonocna kąpiel w Coca Coli pomoże, czy może zaszkodzić? I tak już nie chodzi, to już chyba gorzej być z nią nie może? A żeby dobrze wszystko sprawdzić (połączenie instalacji) wyjmę jednak cały kibelek na zewnątrz. Będzie łatwiej wszędzie zajrzeć i dojść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego,

może przyda Ci się moje ostatnie doświadczenie z pompką w spłuczce: http://forum.karawaning.pl/topic/11249-awaria-spluczki-w-wc-thetford/page__pid__271984?do=findComment&comment=271984

Przy okazji mojej walki i szperania w internecie natknąłem się na jakieś instrukcje ze strony Thetford, może coś Ci się przyda. Jeżeli chcesz, to mogę wysłać na maila, bo chyba są za ciężkie i wyskakuje błąd, jak chce je zamieścić na forum....

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem! U mnie wirnik pompki siedzi na ośce jak należy. Ale ciężko się obraca. Po podłączeniu do prądu stoi, nic nie buczy ani nic nie słychać. Właśnie zalałem ją Colą. Zobaczymy rano jaki efekt. Problemem będzie znalezienie usterki zaniku zasilania po drodze. W kostce przy podłodze jest a przy pompce nie ma.

 

Aaaa..... No i u mnie pompki z WC i ta od wody w kranach są inne. Obie niebieskie, obie REICH, ale różnią się kształtem i rozmiarem.

Edytowane przez DOMINO7 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domino, nie pisałem o tym wcześniej, bo wydawało mi się oczywiste :skromny:

Jeśli nie będzie włożonej kasety lub nie zablokujesz włącznika obecności kasety w pozycji jak z kasetą, to pompka się nie włączy.

Jeśli próby z żaróweczką robiłeś bez włożonej kasety, to :pupa:

:jump:

 

Tu masz nr katalogowy oryginalnej pompki,

 

sądzę, że bez problemów można ją zamówić, jednak jest kosztowna (wyjdzie chyba ok. 170zł.) :(

Moim zdaniem można zastosować typową pompkę wody (bardzo wiele osób tak ma) i będzie ok., a koszt ok. 50 zł. :rolleyes:

Trzeba tylko dobrać parametry, aby nie była za słaba.

Thetford podaje, że minimum, to przepływ 6 litrów na min. i ciśnienie 0,5 bar.

Najlepiej kupić pompkę ok. 8 l. / min. i ciśnieniu 0,55 bar, czyli najbardziej typowa i będzie OK :ok:

 

:banan:

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris........ Proszę Cię!!!!!!

 

Rozumiem, że cena jest w ojro?!?!?! :look::bzik:

 

 

 

Post wyżej #20 - edytowałem, kup standardową wody, jest ich mnóstwo na Alle ... i będzie wszystko ok.

Ważne tylko abyś dobrze podłączył plus nowej pompki, czyli do kabelka z plusem 12 V., aby wirnik chodził w dobrym kierunku.

Nie sugeruj się identycznymi kolorami, mogą być mylące.

 

Ja uważam że coś jest pomylone w instalacji.

Pompkę zabezpiecza bezpiecznik 23 i wartosci 7,5-10A .

Szklany 2,5 A to zdecydowanie dla tej pompki za mało.

 

Wojtku, zazwyczaj dobrze piszesz, ale chyba tu coś pomyliłeś.

Skąd wziąłeś taką wartość bezpiecznika dla pompki spłuczki :niewiem:

Powinien być 3 A.

 

 

Instalacja w tym rejonie też jest ważna. Styki mikrostyku w przycisku, mikrostyku obecności zbiornika, a także bezpiecznika tuż obok, również lubują być po prostu elektrycznie zasyfiałe.

 

Z tym zgadzam się całkowicie :ok: :ok: :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z plastikowym uchwytem? Moja w niego wchodziła i dopiero ten plastik przykręcany był do wc. Standartowe pompki mają inne rozmiary i chyba nie będzie za bardzo pasowało?:niewiem:

Ten element to na Twoim rys. w poście #6 nr38.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z plastikowym uchwytem? Moja w niego wchodziła i dopiero ten plastik przykręcany był do wc. Standartowe pompki mają inne rozmiary i chyba nie będzie za bardzo pasowało?:niewiem:

Ten element to na Twoim rys. w poście #6 nr38.

 

Zależy od Twojej pomysłowości, to nie hamulce w samochodzie.

Ważne, aby pompka pionowo dotykała dna zbiornika. Standardowa będzie chyba minimalnie mniejsza, niż oryginalna więc łatwo się ją da umocować :hmm: .

Niektórzy w ogóle nie zakładają tego uchwytu, pompka wisi (właściwie stoi) sobie na przewodzie, dotykając dna. Jeszcze inni mocują w tej pozycji do uchwytu za pomocą grubszej gumki itp. - kwestia pomysłowości. Od innego rozwiązania tego umocowania niż fabryczne, w powietrze nie wylecisz, a działać będzie identycznie :ok:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i takiej odpowiedzi oczekiwałem!:bevil:

 

:ok:

Pamiętaj, co pisałem o podłączeniu pompki (zasilanie). Zlokalizuj i oznacz sobie który kabelek (w tym odciętym przewodzie w zbiorniku to plus !!! )

Gdzieś o tym pisałem na forum i dałem autorytatywną odpowiedź, jak obecnie oznaczane są bieguny zasilania pompek "Comet", czyli tych najbardziej popularnych. Dlaczego autorytatywną ?

Dlatego, że z powodu różnych zdań na forum o tym, jaki kolor to plus, a jaki minus, napisałem bezpośrednio do producenta w Niemczech i odpowiedź jest od niego :ok:

Zaraz sobie przypomnę, ta zapodam Ci link.

Pamiętaj też o włączniku obecności kasety, jak pisałem wcześniej :excl: , inaczej pompka nie zadziała.

 

Tu masz wspomniany link o pompce post #22:

 

http://forum.karawaning.pl/topic/5206-pompka-eco-plus-gdzie-plus-i-minus/page__st__15

 

Pompki o których mówiliśmy, maja max. ok. 24 do 30 W mocy, więc bezpiecznik ma być nie mniejszy i nie większy, tylko 3A.

 

Teraz już chyba Wiesz wszystko na ten temat :hmm:

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione!!! :ok: Pompka wymieniona, spłuczka działa . Zaadoptowałem troszkę inną niż oryginalna za pomocą plastiku klejonego na gorąco. Co do braku elektryczności, przerwany był przewód przy kostce pod spłuczką. Moim zdaniem, łatwiej i lepiej jest wyciągnąć do takich zabiegów kibelek na zewnątrz. Wymiana pompki wraz z przeciągnięciem przewodu zasilającego to pryszcz. Życzę powodzenia podczas łączenia przewodów przez klapę serwisową kasety!!! :krzykacz: Kibelek do podłogi mocowany na 4 wkręty. Odkręcamy tylny panel- 4 wkręty z góry i 5 na dole. Łatwy dostęp do wszystkiego. Ale to tylko moja opinia.

Dzięki wszystkim za podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.