Skocz do zawartości

uszczelnienie mocowania uchwytu rowerowego


Rekomendowane odpowiedzi

witajcie

mam problem dotyczący sposobu doszczelnienia śrub mocujących górne uchwyty bagażnika na rower. uchwyty mają być zamontowane na listwie aluminiowej znajdującej sie nad tylnim oknem.

oś wiercenia pod śruby wychodzi w osi listwy, pod białą uszczelką maskującą śruby trzymające listwę. wiadomo, że śruba musi być jakoś doszczelniona w tym miejscu. pytanie - jak to powinno być wykonane?

czy wkładając śruby posmarować po prostu sikafleksem i tyle?

najlepiej byłoby tam jakąś nakrętkę z podkładką dać i pod podkładkę dać uszczelniacz, tylko że profil w miejscu prześcia śrub się zwęża.

zamieszczam poglądowy rysunek o które miejsce mi chodzi.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem dotyczący sposobu doszczelnienia śrub mocujących górne uchwyty bagażnika na rower. uchwyty mają być zamontowane na listwie aluminiowej znajdującej sie nad tylnim oknem.........

Na mój łeb - żle kombinujesz.

Co prawda bagażnik będzie podparty na dole ale i tak trochę ta konstrukcja "chodzi"

W dużym uproszczeniu :

na górze działają siły F1 i reakcja F2, wypadkowa F3 bedzie zgniatać rynienkę profilu - p. rys-01

 

Najlepszym rozwiązaniem byłoby przeniesienie uchwytu nad rynienkę i uszczelnienie - rama okna u mnie jest dość mocna w tym miejscu i tak wieszałem jest OK - czy u Ciebie to możliwe ?

 

Jeśli niemożliwe to pozostaje :

 

1/ Lepsze wyjście - p. rysunki 02

- sfrezować profil (może być nieco trudne na budzie ale wykonalne)

- dorobić kostkę dystansową

- uszczelnienie i skręcenie przez kostkę

 

2/ Gorsze wyjście - p. rys 03

- dorobić kostkę dystansową

- uszczelnienie i skręcenie przez kostkę

- doszczelnić płynnym uszcz. z boków

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem byłoby przeniesienie uchwytu nad rynienkę i uszczelnienie -

tak niestety miałem i okazało się, że miejsce nad rynienką sie nie nadaje. pod blachą jest miękko i nie da sie mocno ściągnąć śrub, bo wciągaja blachę do środka, a poza tym podczas jazdy góra uchwytow ma tendencje do odchylania się, jednocześnie dociskając dół uchwytu - robi się moment.

chyba zrobię wg rozwiązania nr 1.

 

tylko, że malo kto chyba ma tam jakieś kostki.

podglądałem u kolegi i nie ma tam nic, ale nie bardzo widać jak to jest uszczelnione

 

dzięki

Edytowane przez pisu22 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie woda z góry ma dopływ odcięty dociskiem zaczepu do rynienki (zakładając uszczelnienie w tym miejscy) , do góry nie płynie, w bok słabo - zatem może i nie wymaga super uszczelnienia.

 

Tylko że woda poza wszystkimi jej zaletami ma jedną paskudną wadę - znajduje cholera zwykle drogę tam gdzie nie powinna.

 

Uszczelnienie na większej powierzchni kostki będzie dużo skuteczniejsze.

 

Zasada jest w tej "zabawie" jedna - odciąć drogę wody na poszyciu zewn i nie puścić wody dalej.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.