Skocz do zawartości

2012 - przez Serbię bez Zielonej Karty ?


Rekomendowane odpowiedzi

Podobno od 01.01.2012r. podróżując przez Serbię nie trzeba już posiadać Zielonej Karty.

 

http://www.rzu.gov.pl/sprawy-biezace/Przystapienie_Biura_Serbskiego_do_Porozumienia_Wielostronnego___Systemu_Zielonej_Karty__20571

 

Czy ktoś miał już przyjemność odwiedzić ten kraj w tym roku? :]

Czy faktycznie nie wymagają ZK ??

A może wręcz przeciwnie, może kogoś poproszono jednak o ZK na granicy w tym roku?? :hmm:

 

Będę wdzięczny za wszelkie info :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam, bo ubezpieczenie mam w mDirect (mBank nie daje ZK do swoich ubezpieczeń nawet za dodatkową opłatą :oslabiony: ),

a wybieram się do Bułgarii i na "przeszkodzie" stoi tylko Serbia :]

 

Kupowanie ZK na granicy jest podobno NIEtanie :oslabiony: , a PZU za samą ZK na dwa tygodnie krzyczy 200$ :look: ,

 

więc chciałbym wiedzieć na co się nastawić i czy ktoś już testował przejazd przez Serbię bez Zielonej Karty :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam, bo ubezpieczenie mam w mDirect (mBank nie daje ZK do swoich ubezpieczeń nawet za dodatkową opłatą :oslabiony: ),

a wybieram się do Bułgarii i na "przeszkodzie" stoi tylko Serbia :]

 

Kupowanie ZK na granicy jest podobno NIEtanie :oslabiony: , a PZU za samą ZK na dwa tygodnie krzyczy 200$ :look: ,

 

więc chciałbym wiedzieć na co się nastawić i czy ktoś już testował przejazd przez Serbię bez Zielonej Karty :]

 

ciężko będzie, bo tak jak pisałem, gdzie by nie jechać to i tak ZK nas łapie ... a faktycznie większość daje ZK za free

 

jedź ktoś musi przetrzeć szlaki :-]

w razie czego ominiesz SRB bokiem ? - jechałem w zeszłym roku jako jeden z pierwszych na DO się udało bez problemowo

ale w razie problemów zakładałem właśnie drogę przez RO i BG :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym tygodniu wróciłem z objazdówki po Serbii i mnie nikt na granicy nawet nie pytał o Zieloną Kartę (ani o inne dokumenty oprócz Paszportów, np. Dowód Rejestracyjny, czy Prawo Jazdy),

wcześniej też czytałem, że nie jest konieczna, ale wziąłem bo miałem darmową z PZU

 

BTW: tzw. Zielona Karta to tylko Certyfikat potwierdzający posiadanie ubezpieczenia OC, w ruchu drogowym zagranicznym powinniśmy posiadać przy sobie całą POLISĘ !, a nie tylko zieloną kartkę; na Polisie OC musi być zawarty numer Certyfikatu (Zielonej Karty);

ten Certyfikat składa się z dwóch kopii, z których jedną zostawiamy poszkodowanemu w przypadku zdarzenia

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W sierpniu 2012 na granicy HU - SRB nie pytali o zieloną kartę.

Wyjeżdżając w trasę warto się dowiedzieć u ubezpieczyciela czy wykupione w Polsce oc obowiązuje na terenie danego kraju.

 

Ostatnio przejechałem kilka krajów gdzie teoretycznie wymagana jest ZK ale nikt nie pytał o nią. Doskonale wiedzą że każdy podróżujący samochodem pilnuje takich spraw aby nie doprowadzić do sytuacji gdzie w momencie kolizji musi pokryć wszystkie szkody z własnej kieszeni.

Wystarczy uszkodzić komuś luksusowe auto nie mając OC i zaczynają się schody....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

W sierpniu 2012 przejeżdżałem przez Serbię (z Czarnogóry na Węgry). Nikt o ZK się nie zapytał. Za to w Czarnogórze na granicy zapłaciłem 15E / 10 dni

 

A co to za opłata?

Byliśmy zestawem w Czarnogórze w sierpniu 2012 i maju 2013 i nic takiego nie płaciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.