Skocz do zawartości

pompka wody


Rekomendowane odpowiedzi

,Byłem w garażu , część z otworami , czyli góra pompki wqsadziłem do wiadra z wody i włanczam i bije aż miło , przytykałem palcem , nie da rady , taka mocna , że jak mocnij zatkam to silniczek staje , , , i taką zalaną w srodku postawiłem 1m od ziemi , oczywiście wąż i dajesz , wiadro z wodą , i cała procedura od początku . Wąż jakieś 80cm w pionie między pełnym wiadrem a pompką , wąż bez wody , włanczam prostownik , bo z niego mam 12v i zaciąga sama i bije aż miło , 10 prób 10 razy daje , o co chodziło nie wiem , ale problem z głowy. Chyba?A teraz tak , no to co pierwsze , wydaje mi sie że najpierw włanczam pompę a potem idę do kranów , i odkręcam , ale co się dzieje z tym ciśnieniem w campingu przez tą chwilę , bo to musi być w tej kolejności , np, bierzesz prysznic i konczysz no to musze zakrecic kurki a potam dopiero wyłączyć pompkę , tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wina jest w braku zaworu zwrotnego-czyli ;zalejesz pompę wodą i działa, ale wystarczy że wyłączysz pompkę a krany mogą puszczać powietrze i woda spływa z powrotem do zbiornika ,zapowietrzając układ. Dlatego załóż ten zaworek zwrotny przy końcu węża ktory wkladasz do zbiornika.To spowoduje że układ będziesz miał cały czas zalany wodą

Ps.Bez zaworka zwrotnego - jeśli najpierw otworzysz kran to woda ucieka do zbiornika

Edytowane przez mesert (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość używa pompek zatapialnych ,umieszczonych w zbiorniku i to krany załaczają pompkę a nie wyłącznik ciśnienia.oczywiście mam założony przy pompce zaworek zwrotny - kupisz go w każdym sklepie karawaningowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8bf4b1859536ae2am.jpg

 

 

Tak wygląda wspomniany "mieszek" do zaciągania wody do układu. Wąż na zewnątrz wsadzony do baniaka i wystarczy ten czarny cycek nacisnąć kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra jest , ,kończymy , pompka ponownie zamontowana , wszystko działa , zaciąga sama , mimo że waż pusty , i oczywiście przy zakreceniu kranu sama się wyłancza , i przy odkręceniu sama sie włąncza dlatego ma elektro zaworek , dzieki za pomoc co było nie wiem , działa narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra jest , ,kończymy , pompka ponownie zamontowana , wszystko działa , zaciąga sama , mimo że waż pusty , i oczywiście przy zakreceniu kranu sama się wyłancza , i przy odkręceniu sama sie włąncza dlatego ma elektro zaworek , dzieki za pomoc co było nie wiem , działa narka

 

Witam - co było powodem? ja myślę,że bojler został właściwie odpowietrzony i zaczął działać elektrozawór ciśnieniowy.waytogo.gif

pozdro,,,,,,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie. Podłaczę się do tematu pompki. mam przyczepkę Alpine Sprite, a rzecz o kóra chcę sie spytać to przyczyna nie działającego kranu. Czy może to byc pompka w zbiorniku wody? Jeśli tak to na Allegro znalazłem taką na 12V. Czy to jest to?

Kmicic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być pompka, a może być mikrowłącznik w kranie. Podłącz pompkę na "krótko" do aku i będziesz wiedział. jak pompka ruszy tzn że winne jest co inne. U mnie przy okazji zepsutej pompki znalazł się przerwany przewód zasilający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne za podpowiedź.Moja wiedza rosnie wraz z awariami jakie musze usuwać. Pompka podłączona do aku na krótko nie działa. Czas wydać 50 zł. Pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przy okazji czy kran działa. Otwórz przepływ wody, i podłącz miernik, lub kontrolkę do przewodu który zasila pompkę. Będzie prąd tzn wszystko ok! Nie będzie prądu trzeba będzie szukać dalej. Co do pompki, sprubój ruszyć wirnik. Może jest tylko zastana i oszczędzisz 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.