Skocz do zawartości

pompka wody


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,pierwsza moja przyczepa i tak ,czy pompka która jest stacjonarna bo przykrecona pod siedzeniem koło transformatora powinna pompować wode jak się podłączy np węza i da się go do zbiornika z wodą czy musi być cały obieg zalany . Przez chwile pompowała i przestała mimo że ją słychac wszystko drożne, przedmuchane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - pierw podaj jaka to przyczepa?. Z tego co piszesz to masz pompę przepływową-bo do wody wkładasz sam wąż (bez pompy zanurzeniowej)?. Teraz jak słyszysz ,że pompa pracuje tzn.,że brakło wody.Albo odkręciłeś kran ciepłej wody.Teraz nie wiem czy masz bojler? - bo jeżeli tak to musi się pierw napełnić wodą bojler przy zakręconym kranie zimnej wody a lekko odkręcony kran ciepłej wody by odpowietrzyć,dlatego może słychać pompę,która uzupełnia wodę w bojlerze (a to też trwa jakiś czas).Jeżeli odkręcisz kran zimnej wody to wtedy powinna lecieć bezpośrednio pomijając bojler.To tyle na razie.Może porób jakieś fotki - będzie łatwiej coś poradzić.

pozdro,,,,,,,,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obieg powinien być odpowietrzony. Popatrz dobrze czy nie ma jakiegoś super prostego urządzenia, które do tego służy (u mnie jest gumowy "mieszek" przykręcony do podłogi obok pompki, na który wystarczy parę razy depnąć i po sprawie). Jak będziesz miał powietrze w rurach, to objaw będzie taki jak opisujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stoi u mnie już 4miesiące , mówie sprawdzę jak to działa .Biorę pojemnik 20l wody podpinam węża do podłącza które jest na zewnątrz budki i otwieram wszystkie odpływy , które również są na zewnątrz , Węża wkładam do zbiornika z wodą i włączam pompkę przyciskiem który jest w całej tej kasecie i ok , odkręcam kran po chwili leci woda super , odkrecam kurek z ciepłą też leci , super wyłanczam pompę , najpierw zakrecam krany potem pompę ,za parę minut włanczam , bez przycisku na ciepłą wodę na razie bez grzały , i bez gazu , bo mam bojler na prąd i gaz, i problem pompka chodzi ale wody już nie podaje , odkręcam wejście , wyjście z i od pompki , i dmucham , przelot jest , jak w jedną , tak i w drógą , czyli z pompki do kranów , i z pompki do pojemnika z wodą , zastanawia mnie czy ta pompka musi być zalana czy nie , żeby ciągła,daje fotke budki z jakiegoś ogłoszenia to nie moja ale identyczna

 

http://www.auto-camping.zxy.me/news.php?readmore=4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzaj budki jest tu najmniej ważny. Rozumię że przyłącz wody masz na zewnątrz przyczepy i baniak wody stoi na ziemi , czyli jest poniżej poziomu pompki. Jedyna rada to włączyć pompke , otworzyć kran i unieść baniak z wodą do góry ,żeby ułatwić zassanie wody.jest jeszcze pytanie czy pompka dostaje wystarczający prąd tzn. czy pracuje pełną mocą

Edytowane przez mesert (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymontowałem ją całkowicie rozebrałem w garażu i wszystko ok? cała jest uszczelka gumowa i teflony , trzy niby tłoczki , ale co z tego kiedy podłączyłem pod prostownik , bo 12v i wąz nałozyłem dosłownie 30 cm i do wiadra z wodą (pompka nad lustrem wody 1cm ) i nie zaciągnie, jutro spr , wiadro powyżej pompki zaciągne z góry ustami i założę na pompkę no i jak wtedy nie zadziała no to złom bo woda sama się będzie pchała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety , pewnie będziesz musiał sobie radzić poprzez zalewanie jej wodą. Będziesz też musiał założyć zaworek zwrotny przed pompką (koszt ok 18 zł. ) żeby woda nie uciekała z pompki do zbiornika.zawsze istnieje jeszcze mozliwość zastosowania pompki zatapialnej,chociaż to się wiąże z wyprowadzeniem zasilania elektr. na zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz może jak to jest z podłączeniem do normalnej sieci , bo na działce mam wode z wodociągu, i gdyby ta pompka nie zagadała , a widze że są one po 300zł, to wywale ją , połącze weżyki ze sobą i podłącze do wodociągu , ale cos kiedyś czytałem o redukcji ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego numeru nie rób,instalacja w budzie jest przewidziana max1,5 atm. a nie 5 atm. Można podłączyc ale tylko za pośrednictwem reduktora, ale to już inna historia.

A powiedz mi czy jak za pierwszym razem pompa pociągnęła wodę to dawała wystarczające ciśnienie w kranie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie widziałem , nie mam porównania , ale na tyle fajnie leciała że spokojnie można byłoby się umyć czy pozmywać gary , to spokojnie , strumień wody był ciągły,

 

to ta budka niby fajna , niby 95r za 5.500 to kupiłem ale widzisz problemy

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Achaa czyli można z tym żyć, bo jeżeli daje odpowiednie ciśnienie to szkoda ją wyrzucać,musisz tylko opracować metodę jej zalewania wodą. Myślę że ten zaworek zwrotny na końcu przewodu zanurzonego w zbiorniku zapobiegnie cofaniu się wody do zbiornika, a pierwszy raz po rozlożeniu się na kampingu jakos zalejesz tę pompę

Ps. Nie rozśmieszaj mnie - buda za 5,5 tys. i Ty chcesz żeby problemow nie było? chłopie - w budzie stale jest coś do naprawy , dokręcenia , wymiany. Przyczepa to taki dziwny twór gdzie postawiono na ciężar a nie na wytrzymałość osprzętu, problem z pompką to błachostka.A budka z wygladu bardzo ładna

Edytowane przez mesert (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie można z tym żyć bo już nie daje ciśnienia, dawała ale teraz nie , sprawdzę ją jak zaleje od góry z węża i zobaczymy , a jak nie to albo reduktor i woda z wodociągu , albo nowa pompka. ale zobacz ceny ?

 

http://moto.allegro.pl/pompa-wody-cisnieniowa-7l-12v-camper-kemping-lodz-i2296405175.html

 

prawie identyczna jak ta moja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będę w przyczepce to zrobię zdjęcie tego mojego miecha odpowietrzającego układ i zalewającego pompkę. U mnie tez baniak stoi na zewnątrz - układ jest taki sam. Na sposób zalewania pompki "trafiłem" przypadkiem opierając się o to ustrojstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie można z tym żyć bo już nie daje ciśnienia, dawała ale teraz nie , sprawdzę ją jak zaleje od góry z węża i zobaczymy , a jak nie to albo reduktor i woda z wodociągu , albo nowa pompka. ale zobacz ceny ?

 

http://moto.allegro....2296405175.html

 

prawie identyczna jak ta moja

 

Wybrałeś jedną z droższych , bo mozna kupić za 300 z przesylką, zwróć uwagę że ta z aukcji ma możliwość samozasysania do 1,8 metra. Jest mozliwość że ta Twoja stara pompka jest już wyrobiona, zresztą wystarczy że poprzedni wlaściciel zostawił ją włączoną na ,,sucho,, i po zawodach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.