Skocz do zawartości

przyczepa na działkę


maniolo13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupilem wlasnie przyczepe marki Hobby Prestige z 92 roku ,bedzie stala na dzialce praktycznie nie bedzie uzywana do jazdy, jak ze jestem kompletnie zielony w temacie przyczep mam kilka pytan moze ktos mi pomoze

-czy musze ja przerejestrowywac?? (nie bedzie jezdzic po drogach podczas mojego uzytkowania )

-czy mozna ja ubezpieczyc np od kradziezy itp

-ma mi sluzyc jako domek letniskowy moze doradzi ktos zakup jakiegos akumulatora??

-gosc od ktorego ja kupilem jedzil na pola kampingowe i zasilal ja pod 230V stad moje pytanie czy latwo podpiac aku i w ktorym miejscu go umiejscowic tak aby dzialal optymalnie

-lodowka tez nie jest podlaczona pod gaz czy wystarczy dokupic cos takiego i mozna dzialac

http://allegro.pl/ze...2333207885.html

pewnie bede mial jeszcze sporo pytan:)))

Z gory dziekuje jezeli znajdzie sie ktos uprzejmy i troche mnie oswieci

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witaj

 

Witam

Zakupilem wlasnie przyczepe marki Hobby Prestige z 92 roku ,bedzie stala na dzialce praktycznie nie bedzie uzywana do jazdy, jak ze jestem kompletnie zielony w temacie przyczep mam kilka pytan moze ktos mi pomoze

-czy musze ja przerejestrowywac?? (nie bedzie jezdzic po drogach podczas mojego uzytkowania )

 

raczej powinieneś, bo tak stanowi PL prawo, masz na to 30dni

 

-czy mozna ja ubezpieczyc np od kradziezy itp

na pewno musisz zapłacić OC o ile będzie zarejestrowana

co do innych ubezpieczeń (kradzież, pożar itp) to już trzeba pytać agenta, dać się da, ale tanio nie będzie

 

-ma mi sluzyc jako domek letniskowy moze doradzi ktos zakup jakiegos akumulatora??

-gosc od ktorego ja kupilem jedzil na pola kampingowe i zasilal ja pod 230V stad moje pytanie czy latwo podpiac aku i w ktorym miejscu go umiejscowic tak aby dzialal optymalnie

to jest temat rzeka, było to mase dyskusji na ten temat

jaki aku kupić to zalezy od $$$, można wsadzić jakiś stary aku z auta, a można kupić dużą żelówkę za 1000zł

co do zmian w instalacji to wszystko zależy co tam masz, 220V w twoim wypadku można wykorzystać i przerobić na 12V :niewiem:

 

pomyśl nad źródłem prądu, bo aku starczy na 2-3dni i co potem ?

 

-lodowka tez nie jest podlaczona pod gaz czy wystarczy dokupic cos takiego i mozna dzialac

lodówka powinny być podłączona rurkami stalowymi, poszukaj idąc od butli w kufrze przednim, czy jednak nie idą przewody do lodówki

być może nie masz lodówki na gaz ?

daj jakieś foto, szkoda że sprzedający nie powiedział co i jak :(

 

pewnie bede mial jeszcze sporo pytan:)))

Z gory dziekuje jezeli znajdzie sie ktos uprzejmy i troche mnie oswieci

pozdrawiam

wszystko znajdziesz na forum, trza troszkę pogrzebać i samemu wybrać rozwiązania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

"-czy musze ja przerejestrowywac?? (nie bedzie jezdzic po drogach podczas mojego uzytkowania ) "

 

raczej powinieneś, bo tak stanowi PL prawo, masz na to 30dni

 

Po co rejestrować jak będzie tylko stała na działce i po próżnicy płacić OC niewiem.gif

Jeżeli kwota zakupu była wyższa niż 1000zł należy tylko wnieść opłatę w wysokości 2% w skarbówce w przypadku kupna na umowę oczywiście. Bo jeżeli na fakturę to to takiej konieczności nie ma.

Edytowane przez GrzesiekW (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co rejestrować jak będzie tylko stała na działce i po próżnicy płacić OC niewiem.gif

Jeżeli kwota zakupu była wyższa niż 1000zł należy tylko wnieść opłatę w wysokości 2% w skarbówce w przypadku kupna na umowę oczywiście. Bo jeżeli na fakturę to to takiej konieczności nie ma.

 

a można wyrejestrować i używać dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z przyczepami ale podejrzewam że tak samo jak z samochodem.

 

Pojazd podlega wyrejestrowaniu w przypadku:

 

  • Przekazania na złom
  • Kradzieży, jeżeli właściciel złożył stosowne oświadczenie pod odpowiedzialnością karną za fałszywe zeznania
  • Zarejestrowania za granicą lub sprzedaży za granicę
  • Zniszczenia (kasacji) za granicą
  • Innej udokumentowanej trwałej i zupełnej utraty posiadania pojazdu

 

Przepraszam ale teraz doczytałem że jest więcej pytań. Jeśli chodzi o przerejestrowanie w ciągu 30 dni, to racja jest taki obowiązek ale za niedopełnienie tego obowiązku nieprzewidziana jest żadna kara. Z ubezpieczeniem jest trochę gorzej ale w tym temacie niech pomogą koledzy bieglejsi w ubezpieczeniach bo ja nie jestem na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedzi

odnosnie aku to myslalem jeszcze nad zamontowaniem solarow mysle ze to by pomoglo na dzialce praktycznie jesli tylko jest slonce to mam je caly dzien

jesli chodzi o lodowke wydaje mi sie ma wyjscie na gaz i mozna ja podlaczyc jak tylko bede na dzialce zrobie jakies fot to bedzie latwiej o podpowiedz myslalem ze niekonieczne sa rurki i wystarczy weżem dociagnąc gaz do lodowki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedzi

odnosnie aku to myslalem jeszcze nad zamontowaniem solarow mysle ze to by pomoglo na dzialce praktycznie jesli tylko jest slonce to mam je caly dzien

jesli chodzi o lodowke wydaje mi sie ma wyjscie na gaz i mozna ja podlaczyc jak tylko bede na dzialce zrobie jakies fot to bedzie latwiej o podpowiedz myslalem ze niekonieczne sa rurki i wystarczy weżem dociagnąc gaz do lodowki

pozdrawiam

 

jeśli tam nic nie jest namieszane to pod lodówką powinieneś mieć zawory do wszystkich urządzeń

http://forum.karawaning.pl/topic/11134-avento-royal-350-de-lux/page__view__findpost__p__266596

 

poczytaj też tu, bo masz opisane wszystkie urządzenia

http://forum.karawaning.pl/topic/11216-witam-potrzebuje-pomocy-w-rozwiazaniu-co-i-jak-z-urzadzen-sie-wlacza-przyczepa-weltbummler/

 

a resztę porób fotki bo tak jak pisałem, cięzko ocenić co tam siedzi u Ciebie :yes:

 

co do zasilania, to już zależy od $$$ ale najprościej wrzucić jakiś solar i aku :hmm:

taki solar 95W to ok 700zł i do tego zwykły aku kwasowy z 70Ah i w 1000zł się zmieścisz

a prądu do oszczędnego gospodarowania będzie aż nadto - oświetlenie na LED, jakiś mały tv czy radio też pociągnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie da się normalnie z woli własnej wyrejestrować przyczepy, to na pewno nikt nie zmusi mnie do jej rejestracji na siebie.

Cały ten burdel z "bo trzeba, należy, musimy" to nic innego jak naciski na obrót sianem. A co złego robi fama "że należy bo," skoro kasa do kasy wpływa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie da się normalnie z woli własnej wyrejestrować przyczepy, to na pewno nikt nie zmusi mnie do jej rejestracji na siebie.

Cały ten burdel z "bo trzeba, należy, musimy" to nic innego jak naciski na obrót sianem. A co złego robi fama "że należy bo," skoro kasa do kasy wpływa?

 

może się trochę pohamuj bo namawiasz do łamania prawa chyba ? :niewiem:

prawo jest takie jest, możesz się z nim nie zgadzać i sobie łamać, ale innych w to nie mieszaj ?

strasznie mierzi Cie że handlarz wpisze o 2-3lata młodszy rocznik a tu co ? podwójna moralność ?

 

może kiedyś ktoś od Ciebie kupi pojazd, zostawi na starych blachach i nawywija ... wtedy zmienisz zdanie :skromny:

znam osoby które dość mocno się na tym przejechały :(

 

jak chcesz mieć pomnik, to kup barak ... a nie przyczepę, która ma po to koła żeby jeździć :-]

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Wojtek nie namawia tylko pisze co sam by zrobił. Nie doczytałem się w jego poście,aby napisał: zrób, nie rób, załatw sobie. A to jest różnica.

Każdy zrobi jak uważa i jak mu sumienie nakazuje.

A czy przerejestruje, to już jego sprawa.

Choć faktem jest, że sporo osób wiedząc jak w naszym kraju jest mocno kombinuje jak ma zamiar kupić cepkę z przeznaczeniem na działkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.