Skocz do zawartości

Alarm w budce.


Roobertino

Rekomendowane odpowiedzi

Nasuwa mi się pytanie, czy jest potrzeba instalowania alarmu w przyczepce, usłyszałem tu i ówdzie, iż zdarzają się kradzieże na campingach, chodzi mi o taki na czujnik ruchu? Jeżeli tak, to może ktoś, kto posiada takowy alarm, podpowie jaki warto zakupić? Dzięki wielkie za odpowiedź:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasuwa mi się pytanie, czy jest potrzeba instalowania alarmu w przyczepce, usłyszałem tu i ówdzie, iż zdarzają się kradzieże na campingach, chodzi mi o taki na czujnik ruchu? Jeżeli tak, to może ktoś, kto posiada takowy alarm, podpowie jaki warto zakupić? Dzięki wielkie za odpowiedź:niewiem:

 

Nie wiem jak pozostali uważają, lecz ja zamontowałem proste urządzenie z czujnikiem na ruch który pozyskałem z lampy zewnętrznej(cena ok 50-70 zł). Włącznik alarmu na zewnątrz, zasilanie = baterie. Czas użytkowania = żywotność baterii. Zużycie energii niewielkie więc na jeden sezon wystarczy. Po zamknięciu drzwi i po załączeniu alarmu w przypadku "wejścia" nieproszonych osób wyje jak należy. Zawsze informuję właściciela kempingu że gdyby coś się działo to proszę o kontakt, zostawiam nr tel i po sprawie. Raz była heca, ponieważ żona zapomniała wyłączyć, wlazła do środka ;) hehehehe no i się działo...włam.. :D itd

Pozdrawiam i owocnego majsterkowania życzę.

 

P.S. Rzeczy cenne i tak noszę przy sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się zastanawiame nad jakimś wyjcem, ostatnio zostaliśmy ofiarami włamania. :krzykacz:

W centrum Florencji na parkignu pomiedzy autobusiarzami. Ktoś bezbłędnie otworzył zamek nie niszcząc go i wlazł do naszej budki. Na nasze szczęście nic potencjalnie wartościowego tam nie było. :dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- omnia mea mequm porto :-)

 

Tym bardziej że "Pecunia non olet" tak więc skoro chcą to niech się włamują ;D i tak nic nie znajdą :D

Pozdrawiam - M

P.S. Skąd u Kolegi taka "miłość" do łaciny - jeśli wolno spytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Ja jakiś czas temu kupiłem alarm bezprzewodowy w castoramie. Byłem tam wczoraj w zupełnie innej sprawie i przy tzw. "okazji" sprawdziłem czy jeszcze są w ofercie. Otóż są - 119pln.

Czujka jest zasilana z 4-ech baterii AA, a pilot z trzech LR-44. Na pilocie 2 przyciski: "1" - uzbrajanie, "2" - rozbrajanie. W komplecie śrubki montażowe. Urządzenie można postawić gdziekolwiek bo ma dość dużą podstawę tak aby stabilnie stać (więc nie ma konieczności przytwierdzania na stałe). Dodatkowo można podłączyć zewnętrzną syrenę i zasilacz.

Wyje wystarczająco dobrze żeby wnerwić wszystkich w promieniu 20m klnie.gif.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale, jak jakościowo?

Nie będzie się wzbudzał bez przyczyny? Bo przygoda z alarmem może się zakończyć :boks: od pozostałych mieszkańców kampingu :yay:

 

Nie zaobserwowałem żadnych problemów z działaniem. Nigdy nie wzbudził się samoczynnie, używałem zarówno w budce jak i w przedsionku (przedsionek zawsze mam dobrze naciągnięty więc ściany podczas wiatru "trzepoczą" minimalnie). Gdy wyczuje ruch puszcza jeden, krótki sygnał ostrzegawczy i jeśli w przeciągu ok 2-3 sekund nie wyłączy się go to zaczyna robić swoje czyli wyć niemiłosiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem podobny do przedsionka (bo nam w zeszłym roku conieco nygusy skrobnęły). Cena bardzo przyzwoita. Sprawdzałem w dzień i wyje jak szalony, w nocy pewnie obudzi pół pola - taka mam nadzieję ;)

 

http://allegro.pl/alarm-bezprzewodowy-czujnik-syrena-2piloty-105db-i2431970633.html

 

Uzbrajanie i rozbrajanie jednym przyciskiem - uzbrajanie ok 20 sekund. Po wykryciu ruchu ok 5 sekund zanim zacznie wyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja taki sam kupiłem do domu i zapłaciłem 10 zł plus przesyłka , wyje jak opętany. sam się niee włącza ,polecam i nie warto przepłacac Maciek

 

Witam ja taki sam kupiłem do domu i zapłaciłem 10 zł plus przesyłka , wyje jak opętany. sam się niee włącza ,polecam i nie warto przepłacac Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja taki sam kupiłem do domu i zapłaciłem 10 zł plus przesyłka , wyje jak opętany. sam się niee włącza ,polecam i nie warto przepłacac Maciek

 

 

W takim razie super fajnie, dziękuje za info i też sobie taki sprawie, zawsze to jakieś zabezpieczenie na amatorów cudzej własności. :zlo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki, jest w porządku .............. używam w przedsionku bo w budzie mam alarm fabryczny który reaguje na wstrząsy przechyły i takie tam (czujkę ruchu też ma oczywiście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.