Skocz do zawartości

Cieknący róg lub okno w ubikacji - Avento


Rekomendowane odpowiedzi

Jefka, w Twoim przypadku nie ma się co załamywać tylko brać się do roboty. W moim Avenciaku od przeciekającej rączki manewrowej zgniło 1/3 ściany przedniej. Na szczęście Avento jest bardzo sprytnie zbudowane gdyż ściany są odizolowane od konstrukcji podłogi wkładkami z tworzywa sztucznego więc zgnita do samego dołu sciana nie oznacza zgnitej podłogi. U Ciebie wszystko co miękkie na 99% masz do wyrzucenia, czyli zrywaj tapetę i do roboty. Spokojnie do wyjazdu się wyrobisz.Z tego co jest nakreślone na zdjęciu to najprawdopodobniej woda leci pod listwami dachowymi.

Edytowane przez waldus1961 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Przyznam się szczerze, że mam mało czasu na zajęcie się przyczepą , no i ta pogoda...

Rozpocząłem powolną demolkę w Avento. Powstał problem z demontażem półki. Nie chciałbym czegoś zepsuć. Poodkręcałem wszystkie wkręty widoczne w półce i nadal bardzo stabilnie się trzyma ścian w dwóch miejscach. Mam wrażenie, że jest ona zamocowana w jakiś sposób do listwy zewnętrznej nad oknem ubikacji i listwy obok drzwi wejściowych.Obie listwy zewnętrze, metalowe widoczne są na zdjęciu.

 

Następnym problemem to jest demontaż kibelka i brodzika. Brodzik z jednej strony przykręcony jest do ściany kilkoma wkrętami, więcej nie widzę. Czy demontuję się kibelek od zewnątrz czyli od komory kasety? Pytam się gdyż nie chciałbym czegoś uszkodzić nieodwracalnie.

 

Waldus 1961 i inni Państwo obserwujący ten wątek, zauważyłem lekko odstającą uszczelkę zewnętrzną widoczną na zdjęciu w okolicach łączenia dachu i nieco poniżej. Natomiast zasięg zacieku z widocznymi zmianami w materiale ( miękkość ) jest na wysokości listew zewnętrznych widocznych na poprzednim zdjęciu.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne że masz zapał do tej roboty. Z mocowaniem półki to masz rację jeżeli jest ona na wysokości listew zewnętrznych to wkręty mocujące półkę są pod nimi więc trzeba je odkręcić, poza tym słusznie prawisz że odstająca listwa dachowa może być przyczyną przecieku, zresztą zdjęcia wskazują na to że cieknie od góry i wsiąka w sklejkę pięknie się po niej rozlewając. I moja rada bo już to przerabiałem, nie baw się w częściowe uszczelnianie listew dachowych bo efekt mierny tylko odkręcaj całe i na nowo uszczelniaj na całej długości będziesz miał pewność że nigdzie więcej nie przecieka. Do uszczelnienia proponuję użyć uszczelniacza butylowego w/g mnie jest najlepszy do takich połączeń. Z kibelkiem niestety nie pomogę bo nie miałem (jeszcze) przyjemności go demontować. Niech cię nie przeraża długość listew i ilość wkrętów, bo mi uszczelnienie obu listew zajęło ok. 3 godzin. Pozdrawiam.

Edytowane przez waldus1961 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.