Skocz do zawartości

Cieknący róg lub okno w ubikacji - Avento


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem załamany. Zakupiłem przyczepkę w Holandii od jej właściciela. Po zakupie i przyjeździe do kraju rozpocząłem szczegółowe oględziny przyczepy. Podczas transportu napotkałem na ogromny deszcz (oberwanie chmury). Zauważyłem nabrzmiałe i miękkie poszycie wewnętrzne w ubikacji wzdłuż rogu biegnące w dół aż do podłogi brodzika. Zaciek wewnętrzny da się wyczuć również pod oknem .Ponad oknem i w rogu na tej wysokości jest sucho. Kompletna załamka. Jest to model avento td luxe z 1997 roku. W innych miejscach przyczepa wygląda idealnie. Przy zakupie, po wejściu do przyczepki nie wyczułem przykrego zapachu. Właściciel (człowiek rocznik 26) zapewniał mnie że stan jest idealny, a przyczepa stoi od ponad roku. Proszę o uwagi i Państwa opinie.

Nie mam pojęcia skąd ten zaciek. Zauważyłem uszczelnienie okna ubikacji - stare. Rozumiem ,że powinienem rozpocząć dewastacje kibelka. Oczywiście na koniec czerwca wybierałem się nad morze...

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak prawdę mówiąc do póki nie rozbebeszysz to się nie dowiesz skąd cieknie ale na początek proponuje poza oknem sprawdzić też tylną prawą rączkę manewrową i jakość połączenia dachowego panela nad kiblem. pionowe narożne połączenie ściany tylnej z boczną też może ciec.

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

dokładnie tak jak pisze Pasjonat, musisz zlokalizować skąd cieknie, więc nie ma innego wyjścia jak tylko rozebrać tyle ile będzie trzeba. Nie stresuj się wszystko jest do zrobienia, ale trzeba cierpliwości i chęci. Ja też robiłem remont swojej cepki sam, mimo że nie znałem się na tym kompletnie.

Zresztą poczytaj sobie jak to było.

http://forum.karawan...__1#entry130097

http://forum.karawan...aprawa-podlogi/

 

Prosimy o relację z remontu na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

Jefka łazienkę też robiłem, demontowałwm wszystko, kibelek,zlew, całą ścianę, okno ściągałem itd,itp.

Jest trochę zabawy ale spoko wszystko można zrobić .

Oto parę zdjęć, niestety nie robiłem pełnej dokumentacji remontu i teraz trochę żałuję bo by się przydała.

Wymieniłem całe użebrowanie wokół okna.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia są już po wyjęciu okna a to czarne to folia od zewnątrz żeby nie padało mi do środka.

Cała ściana standardowo, blacha styropian użebrowanie z listew i na wierzch sklejka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki

postaram się rozebrać i dodać zdjęcia i wtedy zobaczymy co dalej

 

Mińsk Mazowiecki

Rozpytywałem o tego typu przypadki i wiem że takie przyczepki (z podobnymi wadami) są "skupowane" remontowane i trafiają na rynek. W moim przypadku zawinił brak konsekwencji przy oględzinach. Stan ogólny - prawie nie używana - zero rys, nie używane palniki gazowe, lodówka beż śladów użytkowania itd. Powinienem położyć się w kibelku i mocniej ponaciskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie wyłapiesz wszystkiego, bo musiałbyś rozebrać część ściany albo uszczelki zdejmować podczas oglądania a który sprzedawca się na to zgodzi.

Ja mimo że zbiłem trochę z ceny za to co wyłapałem to i tak próg i ta ściana w łazience była niespodzianką , a wierz mi że oglądałem ją całą i zdawało mi się że wszystko sprawdziłem.

Ważne żeby doprowadzić do stanu godnej używalności i cieszyć się z każdego wyjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.